Обява

Свий
Няма добавени обяви.

6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

    Здравейте фенове на форума, предстои ми отваряне на въпросната кутия. Причината за предстоящата гимнастика се дължи на недовключваща 2-ра предавка. Проблема се появи без да прояви симптом, хода на лоста се е съкратил на половина и при опит за потегляне хърка въпросната предавка. При изгасен мотор също не включва. Благодарен съм на всеки който даде акъл да се реши проблема, че малко е трудно без 2-рата.

  • #2
    От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

    Вероятно счупен синхронизатор.Това като първи вариант при скъсен ход на лоста.

    Коментар


    • #3
      От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

      bocho64 имал ли си такъв случай.

      Коментар


      • #4
        От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

        Да!!!

        Коментар


        • #5
          От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

          И на мен ми мина през ума тоя сценарий, но не съм сигурен. Затова пуснах тема в този форум за повече информация, защото никога не съм имал допир с такава кутия (и не съм на родна земя).

          Коментар


          • #6
            От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

            Имал съм два подобни случая на роботизирана кутия.Тя принципно е еднаква,но вместо лост има хидравлика която включва скоростите.Ако ще я правиш сам ти трябва преса и скоби за лагери.Не е много сложна за разглобяване,но си има тънкости.Пиши тук и ще помагаме.

            Коментар


            • #7
              От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

              Не е сложна за този който знаеКато я сложиш на масата ,звъниш и казвам.
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #8
                От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

                Благодаря за вниманието, за петък се уговорих с едни пичове да я съборят (имат условия). А в събота аз съм наред и при затруднения ще се консултирам с вас.
                Винаги съм вярвал, че в този форум има мнооооогоооооо печени хора.
                Последно редактирано от puh4; 11-11-12, 00:28. Причина: сетих се нещо да допълня

                Коментар


                • #9
                  От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

                  Колата е оправена, причината за белите е кофти масло. Сега е с препоръчано масло от местния дилър на Мерцедес и няма болежки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 6 степенна ръчна скоростна кутия на МБ w203 c220 cdi 2002

                    Да повдигна малко темата, въпросната кутия пак се еб@ва. Направо съм шах мат (с пешката) сега въпросната скорост изключва и има слабо доловимо виене. Има периоди с дни не ми прави въртели, и кaто се почне няма спиране. Засега ще я карам до .......????????....... и ще умувам по въпроса какво да правя.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X