Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сняг в планина и странични наклони <> сигурност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сняг в планина и странични наклони <> сигурност

    Все още не е зима, но идва. Налага ми са да карам през зимата почти всяка седмица в планински терен с непочистен сняг и странични наклони /SJ413 - Samurai /. Използвам и вериги /мтого досадна работа при слагането, осбено на студено/. Отзад натоварвам и няколко торби с пясък за увеличаване теглото с оглед по-голямо сцепление и стабилност. На прави и равни участъци нямам проблем, но при стръмни завои и с обратен наклон малко нещо джипчето се поднася.
    Все пак дайте съвет как да постигна по-голяма сигурност :
    - по добри гуми /грайфер или по-добро качество на каучука
    - по ниско профилни гуми / компромис за сметка на преодоляване съответната височина на снежната покривка/
    - по-здрави или двойно действащи газови амортисьори
    - гумени "вериги" /ако има такива в България и къде /
    В крайна сметка дори смяна на джипа. Предполагам, обаче, че Нисан Патрол и от тоя сорт "танкове" само ще влошат нещата.
    Благодаря предварително за вашите съвети!
    Land Rover Discovery 1-300tdi

  • #2
    няма 4х4, което се обръща по - лесно от сморай. с каквото и да го смениш ще е по - добре. нисана е от най - стабилните, защото е доста широк, вранглера е добър, Г класата също.

    ако не смениш колата сложи повечко тръби та ако се обърнеш да няма жертви
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Хи-хи. Бе аз хубаво ви пратих да си туряте по-мощни ЦД чейнджъри, ма модераторите не спят ...)
      Айде сега обратно на шофьорски курсове.
      Какъв е механизма на занасяне в завой? Какъв е механизма на занасяне на сняг. Какво става с колата в сложен завой. На кой участък от траекторията кои сили превалират? С какво се парират различните смущения?
      Почнете от тука. Решението не, но постановката на задачата е достъпна в рамките на гимназиалната физика.
      На всички кандидати пожелаваме успех!

      Коментар


      • #4
        А отговорите на задачката каде са

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          Хи-хи. Бе аз хубаво ви пратих да си туряте по-мощни ЦД чейнджъри, ма модераторите не спят ...)
          Айде сега обратно на шофьорски курсове.
          Какъв е механизма на занасяне в завой? Какъв е механизма на занасяне на сняг. Какво става с колата в сложен завой. На кой участък от траекторията кои сили превалират? С какво се парират различните смущения?
          Почнете от тука. Решението не, но постановката на задачата е достъпна в рамките на гимназиалната физика.
          На всички кандидати пожелаваме успех!
          Ще пробвам, но не ми се смей ако не съм добър физик!
          1. Действа една векторна сила, която зависи от масата на автомобила, ускорението на автомобила и земното притегляне. Тъй като g е константа остава масата, и скоростта с която влиза в завоя автомобила. Вектора на силата която действа в завоя е по-голям колкото е по голяма масата и скоростта му, и е в посока обратна на завоя. Извод, колкото по-леко, и с по-малка скорост, по-добре!
          2. Силата на триене, в снега триенето е малко, то може да се увеличи и с хубави гуми (хубава шарка и мек каучук), с вериги, и с по-голяма маса .

          А къде е баланса, Стефане ти си
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6

            ти си цял завършен физик бре
            добър отговор, благодаря за инфото

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от jordantcho

              ти си цял завършен физик бре
              добър отговор, благодаря за инфото
              Бледи спомени от 8-ми клас. Чакай Стефан да се ядоса на лошата ми физика, да видиш каква ценна информация ще даде !
              LZ1JJJ

              Коментар


              • #8
                айде бе стефане, сън не ни хваща от очакване на твойто решение

                Коментар


                • #9
                  абе хора стига с тия теории, за тези изчисления ще има време докато жипката пада надолу в пропастта /недай си боже/, кажете на човека какво да направи та да не се търкаля
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    колега, не е само до гуми... джипката ти се "носи" в острите завои, защото /както и мойта / няма междинен диференциал - при включено 4х4 държането в по-остър завой не е хич добро - ти завиваш, тя си върви напред /буксува предния мост/... по някое време предния мост зацепва, започва да буксува задния /тогава пък "презавива"...

                    Решението - караш на завоя по-бавно или пък си по-бърз с волана
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      купи си патрол сложи хубави гуми и пак ще говорим
                      WWW.FBRALLYRAID.COM

                      Коментар


                      • #12
                        Това е проста динамика, всички сили са вектори Оставаме си в четиримерното пространство - време. В многомерните пространства те вече са тензори, обаче възпитанието не ми позволява да говоря за това вечер.
                        За простота се приема че теглителната сила е приложена в центъра на тежестта. Също там - аеродинамичното съпротивление и евентуално ремаркето. Пак там - центробежните сили в завой и теглото. Сцепленията и буксуванията в многоприводните и в завой не могат да се сведат до една точка, и си остават приложени в точката на контакт между всяко колело и пътя.
                        Част от номера е че се разлагат не само постъпателните и инерчните движения, а и теглото. Особено в завой с обратен вираж това не се компенсира от центробежната сила.
                        Давайте нататък!

                        Коментар


                        • #13
                          аз имам по - простичко предложение, помощни колелца
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Напиши го по просто там където караш пътя широк ли е или са пътеки
                            Скороста ли е важна или преминаването по работа

                            Може ли и аз да ги видя тия гумени вериги

                            Коментар


                            • #15
                              под гумени вериги мисля, че се има предвид тракове, ама незнам дали има такива за саморая, може пък от някое АТВ да станат
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X