Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

    Здравейте колеги!
    С интерес следя форума и винаги намирам полезна информация, но рядко ми се удава възможност да се включа с експертно мнение Винаги са ми били интересни металообработващите машини, а форумът съвсем ме запали да си купя струг. Отскоро се сдобих със струг С8, който е бил използван за обработка на прътов материал и е снабден с бързозатягаща стиска с цанги (не съм сигурен за точните термини, но се надявам да е станало ясно). Стругът нямаше универсал, а тък като шпинделът е на резба за момента никъде не намирам подходящ преходен фланец, на който да се закрепи новия универсал - препоръчаха ми Ф160, който вече е наличен, но пристигна с конусен фланец. Питал съм на доста места, но никъде не предлагат подобен фланец - явно е стар модел/стандарт, който вече не се използва. Моля за съвет как най-удачно и лесно да се разреши този проблем. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

    Аз пролетта си купих С5 със същия начин на захващане на универсала. Беше с фланец за обработка с центри и имаше универсал с фланец. Обаче като тръгнах да слагам универсала с неговия фланец се оказа че резбата и конуса са по-големи. Ако искаш утре мога да замеря размерите и да видиш дали ще стане. Сега намерих друг по-голям универсал и съм решил да му правя фланец от стомана (заварено съединение). Не мисля че е трудно да се направи, просто трябва подходяща заготовка. Ако е от чугун е по-добре, но трудно се намира.

    Коментар


    • #3
      От: Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

      Изрично ми казаха, ако ще се прави фланеца да се ползва чугунена отливка (сферичен чугун, без шупли). Намерих няколко леярни, но не съм се интересувал дали биха отляли единична бройка за заготовка. Тъй като нямах възможност да измеря външния диаметър на резбата, измерих вътрешния на палец-шайбата, която ми дадоха със струга - диаметърът е Ф 46 мм. Външният диаметър трябва да е към Ф 55 мм.

      Коментар


      • #4
        От: Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

        Така и не разбрах от къде сте колеги? В Стара Загора имам приятел който разполага с всичко необходимо за металорежещи машини. От нови китайски измислици през всички български изобретения до старата руска школа. Ако имате интерес тела ми е в подписа. Поздрави.
        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
        тел. 0889 017703
        0897 516030

        Коментар


        • #5
          От: Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

          Аз съм от Варна, но машината ми е в Габрово - там ще се ползва. Все още търся оптималното решение. Благодаря за предложението, ще се възползвам ако стане нужда!

          Коментар


          • #6
            От: Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

            Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
            Така и не разбрах от къде сте колеги? В Стара Загора имам приятел който разполага с всичко необходимо за металорежещи машини. От нови китайски измислици през всички български изобретения до старата руска школа. Ако имате интерес тела ми е в подписа. Поздрави.
            Здравей,трябва ми една ос за лирата на струг С8М,която държи зъбните колела и служи за регулировката им.
            Има ли такивачасти този човек?
            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

            Коментар


            • #7
              От: Струг C8 - шпиндел с резба и нов универсал...

              Първоначално публикуван от wias Преглед на мнение
              Аз съм от Варна, но машината ми е в Габрово - там ще се ползва. Все още търся оптималното решение. Благодаря за предложението, ще се възползвам ако стане нужда!
              Щом е в Габрово звънни на този човек . И да няма знае кой да го изработи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img329.jpg
Прегледи:4
Размер:17.9 КБ
ID:5455920
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X