Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатор

    Мисля, че единият акумулатор ми е заминал- този с левия плюс. Другият ми е с параметри 70а.ч. , 640А. Не знам с какви параметри е този който е заминал, защото е без етикети- с него купих джипа. Въпроса ми е, акумулатор с какви параметри да купя ? Задължително ли е и двата да са с еднакви при положение, че са свързани паралелно? Не ми се дават пари за два нови. Намерил съм Варта с ляв плюс на добра цена, с параметри като на другия. Също така ми предлагат Полски акумулатор на същата цена, но с параметри 90а.ч. 720А. Кой от двата да взема и кой ще ми върши по-добра работа?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Акумулатор

    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и двата акумулатора трябва да са с абсолютно идентични характеристики ( капацитет, стартов ток), сега дали е нужно да взимаш 2 нови, ами ако имаш кинти си вземи два нови да си нямаш разправии. В противен случай, ако другия си е здрави и е нов (1-2 год) може да си вземеш само един, НО със същите параметри, дажи гледай и марката да е същата.
    Аз в какви филми се вкарвах с бусчето ми 410D, какво ли не мених, какво ли не мислих, и накрай взех че купих 2 чисто нови акумулатора от едно и също пале, на една и съща марка и вече 5 год. никакви ядове.

    Поздрави !
    П.п. Не може ли само с 1 акумулатор (да излираш клемите на другия ) ?

    Коментар


    • #3
      От: Акумулатор

      Принципно може, но акумулатора заминава по-бързо. Вече година и нещо съм с два различни акумулатора и сега се чудя какво да правя.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Акумулатор

        А защо реши, че е заминал?

        Коментар


        • #5
          От: Акумулатор

          Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
          Принципно може, но акумулатора заминава по-бързо. Вече година и нещо съм с два различни акумулатора и сега се чудя какво да правя.
          Различни като марка или като параметри. Щото ако са различни като параметри си е тото. Както споменах имах сходни проблеми - на буса си стоеше оригиналният 100 А и взех от приятел на заем друг 100А и пак се разреждаха, щото единия беше стар и явно се разреждаше по-бързо от другия, абе де да знам. Ако си сигурен, че единия е здрав взимай същия като него и точка.

          Коментар


          • #6
            От: Акумулатор

            Еднаквите параметри са много важни при последователното свързване. При успоредното единствено трябва и двата да са еднакво амортизирани, защото единия влече другия и ако са различни да не се измъчват с недозаряд заради каране по 2 минути и паленета по 30 на ден.

            Коментар


            • #7
              От: Акумулатор

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А защо реши, че е заминал?
              Няма ток в него. Уреда за измерване на тока показва, че няма нищо

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Различни като марка или като параметри. Щото ако са различни като параметри си е тото. Както споменах имах сходни проблеми - на буса си стоеше оригиналният 100 А и взех от приятел на заем друг 100А и пак се разреждаха, щото единия беше стар и явно се разреждаше по-бързо от другия, абе де да знам. Ако си сигурен, че единия е здрав взимай същия като него и точка.

              Като параметри. Преди една година купих джипа. Първия не знам колко амперчаса е,но вторият беше 50 ампер часа- така карах половин година. После го смених със 70 амперчаса. Карам го така и до днес и нямам проблеми. Даже, запаля ли го веднъж, после го паля като бензинов.


              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              Еднаквите параметри са много важни при последователното свързване. При успоредното единствено трябва и двата да са еднакво амортизирани, защото единия влече другия и ако са различни да не се измъчват с недозаряд заради каране по 2 минути и паленета по 30 на ден.

              Не са ми еднакво амортизирани. По каталог акумулатора трябва да е 90 амперчаса. Един такъв на Варта е 310лв. Не ми се дават 620лв. за два. Като се има в предвид, че нямам лебедка и друга такава консумация.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Акумулатор

                Ако е 90Ач мисля, че е достатъчен един. Два се слагат като са по-малки, а схемата има доста недостатъци.

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулатор

                  Най-добре е както те съветва ЯСЕН, щом можеш само с един взимаш възможно най-големия който ще се побере и си свиркаш.

                  Поздрави !
                  П.п. Не се хвърляй на скъпи марки, щото карат еднакво

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулатор

                    Благодаря! Като направя избора ще ви споделя! Благодаря за отделеното от вас време!
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулатор

                      Провери напрежението на акумулатора, ако е под 8V - включвай на зарядно, нещо го е разредило /забравени фарове,радио или друга консумация/, ако е около 10,5V - пак вкючи на заряд но имай впредвид, че ако има мъртва клетка много бързо ще вдигне напрежението /около 16V/, и започва да мирише отвратително на сяра. Ако има капачки ги развии, и го следи дали завира - трябва да ври така поне 6-7 часа за да може да достигне гъстота от 1,25 на електролита, ако няма капачки - пипай отпред с ръка, и щом започне да пари на пръстите е готов. А ако се наложи да купуваш нов, по добре вземи два нови по евтини - защото съпротивлението на стария е доста по-голямо и ще съкратиш живота на новия. Успех.
                      Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулатор

                        Привет на всички. Според мен е по-добре с един акумулатор с по-голям стартов ток (както и да свържеш елементите в батерия винаги има недостатъци).Така е тойотата ми вече 3 години,varta silver - 74 Ah, 1kzte (двигателя е в добро съст. и пали без проблем). Освен това това имам и опит от ФордТранзит на който също оставих само един (ползвах буса 11г). Ако обаче по-някъкъв начин се превключват от паралелно свързване в последователно при стартиране...трябва да се провери стартера на какво напрежение работи. На моята тойота мисля да поставя на мястото на втория акумулатор, един по-малък (около 55ah), който да го зареждам през мощен диод за да не участва при стартиране. Ще го ползвам за захранване на лампи, телевизори, компютри, когато сме сред природата. По този начин ще се запазва стартовия зареден.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акумулатор

                          Първоначално публикуван от nedevp Преглед на мнение
                          да поставя на мястото на втория акумулатор, един по-малък (около 55ah), който да го зареждам през мощен диод за да не участва при стартиране. Ще го ползвам за захранване на лампи, телевизори, компютри, когато сме сред природата. По този начин ще се запазва стартовия зареден.
                          Само един диод няма да те оправи, ще ги източиш и двата. Пък и през диод зареждането е неубедително - освен ако не е много специален диод.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акумулатор

                            Да, прав си. Ще се изтощят и двата ако не се прекъсва веригата на диода когато се консумира от втория акумулатор. Може да се ползва мех. прекъсвач или ел. реле с подходящи параметри което да прекъсва веригата при изкл. контактен ключ.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акумулатор

                              Дойде ми акумулатора- 90 на 750, марка Солит. Сложих го и имаше доста осезаема промяна в паленето. Утре ще го снимам, че сега беше тъмно.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X