Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

    Колеги, О/Д кога е включен ? Като натисна копчето и на таблото светва лампа (О/Д-оф) , като го натисна пак лампата изгася, кога е включен като не свети лампата или като свети (О/Д-оф)?

    Коментар


    • #17
      От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

      Когато свети е изключен.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #18
        От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

        А как трябва да го карам колега с изключен (със светната лампа ли) и сигурно трябва да ми дава по малък разход с изключен О/Д ? Или се лъжа.

        Коментар


        • #19
          От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

          O/D (Over Drive) е последната предавка на автомата. Когато караш нормално си го дръж включен. Ако джипа то е след 2002 това е 5-та скорост.
          Предвидено е да има опция да го изключиш за в случай на много натоварен автомобил или теглене на ремарке/каравана за да не ти превключва автомата непрекъснато 4-5, когато не му достига мощност.
          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

          0885372997 - Дани

          Коментар


          • #20
            От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

            Първо честито и безаварийно.
            Второ това с Джипа и марката не мен ми се случи с плевенски полицаи, умрях от смях.
            Трето дето вика Дроба сбъркал си вратата с частите и маслата.
            И не на последно място почети повечко и ще се светнеш и за O/D-то и за куадрата и за всичко.
            П.П. Само хубави моменти ти желая. Това е автомобил.Той не е най-бързия, не е и най-здравият, не е най-комфортният, не е най-красивият, той просто е НАЙ-ДОБРИЯТ.
            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
            Това е положението.

            Коментар


            • #21
              От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

              Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
              O/D (Over Drive) е последната предавка на автомата. Когато караш нормално си го дръж включен. Ако джипа то е след 2002 това е 5-та скорост.
              Предвидено е да има опция да го изключиш за в случай на много натоварен автомобил или теглене на ремарке/каравана за да не ти превключва автомата непрекъснато 4-5, когато не му достига мощност.
              Колеги знам какво е О/Д исках да знам при вас кога е ВКЛЮЧЕН , когато свети лампата на таблото (О/Д-оф) или когато не свети лампата на таблото. И как вие карате постоянно с включен или с изключен О/Д?

              Коментар


              • #22
                От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                Когато е изключен свети лампата. Кара се с включен.
                Може да го спираш ако теглиш някой , или катерш стъмен и дълъг участък.
                Поздарави и от мен!
                Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                тел. 0897818449

                Коментар


                • #23
                  От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                  Кога е включен един уред (он или оф )
                  Казах ти, че карам с включен освен ако не тегля нещо.
                  Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                  Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                  0885372997 - Дани

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                    Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                    Когато е изключен свети лампата. Кара се с включен.
                    Може да го спираш ако теглиш някой , или катерш стъмен и дълъг участък.
                    Поздарави и от мен!
                    Мерси приятелю, имаш почерпка от мен като се видим на някоя сбирка на JEEP. Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Незнам дали някои скоро си е взимал МОПАР АТФ+4 от Мерцедес , но на мен ми обявиха 88 лв. за литър. Изведнъж помислих че съм влезнал в лудницата.
                      Малко по-надолу от твоята тема има такава за "колективна" поръчка на ATF+4 от USA. До края на тази седмица можеш да се включиш и ти.
                      За OD има писано вече, но накратко ето нещо:
                      В User Manual-а препоръчват при теглене на тежко ремарке, продължителни изкачвания на стръмен наклон, натоварен трафик и т.н. да се задейства бутон OD off /при което светва съответната лампа на таблото/. Този бутон се използва за изключване на Overdrive предавката /забранява се на ECU за управление на автоматичната кутия да превключва от "D"- Drive на OverDrive предавка./ Пише също така, че за повечето случаи на градско движение, както и за движение по highway /магистрали/ трансмисията използва електронноконтролираната Overdrive /5-та/ предавка. Изключването /забраняването и/ се препоръчва при heavy load conditions /силно натоварен режим на експлоатация/ или, както вече написах - при изкачване на продължителен стръмен наклон, силен насрещен вятър, теглене на тежко ремарке. В този случай се предотвратяват честите превключвания на трансмисията от "D"- Drive на OverDrive и обратно. Ето и цитат -

                      А за придобивката - честито! Желая много безаварийни километри с нея!
                      Поздрави!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                        Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                        Кога е включен един уред (он или оф )
                        Казах ти, че карам с включен освен ако не тегля нещо.
                        Благодаря на всички, зацепих вече

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                          Честито колега, много радостни моменти заедно ти пожелавам
                          Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                          0886/872-646

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                            Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                            Когато е изключен свети лампата. Кара се с включен.
                            Може да го спираш ако теглиш някой , или катерш стъмен и дълъг участък.
                            Поздарави и от мен!
                            Жорка това и за ZJ ли важи, че o/D трябва да се кара вклиючен така не забранява ли 4-та ? Нещо малко се обърках ...


                            Поздрави В.Василев
                            Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                              На ZJ, на копчето си пише O/D off, следователно след като го натиснеш и лампичката над копчето свети, то O/D е изключен, което означава, че ще изрежда скоростите само до 3та.
                              Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                              0886/872-646

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз да се похваля , че вече съм горд собственик на Grand Cherokee 4.7 V8

                                Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                                На ZJ, на копчето си пише O/D off, следователно след като го натиснеш и лампичката над копчето свети, то O/D е изключен, което означава, че ще изрежда скоростите само до 3та.
                                Сега ми стана ясно мерси много за информацията

                                Поздрави В.Василев
                                Ти виждаш наклон и питаш "защо?", аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X