Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

    Е с корейските марки въобще не съм наясно, дали са читави?

    Коментар


    • #32
      От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

      Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
      За 6000 може да се купи Хюндай Галопер в прилично състояние, аз с такъв в момента си тегля Уаз-а по състезанията. Аз моя го взех дори за по малка сума и досега нямам забележки. Къса база, 2.5 турбо, може да тегли до 2800 тона, харчи малко и се катери добре с джипа отзад. То в твоя бюджет и след 2000 май няма друга алтернатива.
      Бах мааму и Хюндай!
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #33
        От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

        Тегля каравана 780кг. - 3,9м.!Качвал съм я на кантар преди да тръгна за море при което установих, че теглото и се оказа с близо 300 кг. повече.Влекача ми бе "Тойота 4Рънър" V6 3000сс. бензин, мощ на корем да, ама не!На равното бива, но по нагорнище си беше приключение особено като ми "вземе" инерцията" накой, защото иска мачкане на педала и то яката, ама гори пака така ... яката и колкото и да беше мощен мотора под 4000 оборота не можеше да дръпне!?
        "Тойотата" я продадах и купих "Паджеро Спорт"2000г. 2,5 ТДИ след, което разбрах какво значи наистина да имаш влекач и същият да не се задъхва по дългите нагорнищата!
        Никога преди това не съм имал дизелов автомобил и винаги съм спорил с приятели, че нафтата е само за комбайни, камиони, трактори и ... печки за бита!!!
        Така, че колега от личен опит бих те посъветвал да се ориентираш към дизелов влекач пък ако ще и по малък ... но дизелов, ако ще теглиш каравана де!
        Успех в избора!
        А това за пясъка с караваната просто го забрави!
        Последно редактирано от STEF BMW; 11-11-12, 15:15. Причина: пясък

        Коментар


        • #34
          От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

          Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
          За Опел навсякъде се знае че гние, а и не ми харесва то и по външно като се погледне е мека Мария. Само думичката Опел даже не ми харесва като я чуя
          И аз така - като чуя "ГАРМИН" и ми се до...ва
          Хората пишат, че няма общо с ОПЕЛ, ама кой да чете...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
            ...Влекача ми бе "Тойота 4Рънър" V6 3000сс. бензин, мощ на корем да, ама не!На равното бива, но по нагорнище си беше приключение особено като ми "вземе" инерцията" накой, защото иска мачкане на педала и то яката, ама гори пака така ... яката и колкото и да беше мощен мотора под 4000 оборота не можеше да дръпне!?
            да, и аз имам подобен опит - бензиновият е много зле, ако се опитваш да поддържаш 90-100кмч по баир на 5-та скорост... Иска си превключване на по-ниска предавка... в моя случай беше 3-та и тогава установяваш, че всъщност не е по-зле от дизела... Освен това старите дизели лесно прегряват, ако имат малък проблем... А тези дизели от по 6000лв обикновено не са от най-надеждните...

            Пробвал ли си да "лазиш" по баир извън пътя с ремарке (като е разбит пътя каравната или в моя случай лодката, не обичат засилката)? Мойте впечатления са, че бензиновия (при мен беше V6 188кс) на първа скорост с 1000оборота си драпаше без проблем, докато 2.5ТДИ (а също и 2.0ЦРДИ) със същия товар по същия черен път не искаха да дърпат под 1400-1500 оборота глъхнеха и вариантите бяха включване на бавни при галопера или полу-съединител при СФ-то щото няма бавни...

            Но пак повтарям (че никой не обърна внимание) - 800-1000кг каравана по асфалт не е нищо особено за среден клас автомобил с добър мотор, а джипът е преимущество само на лош черен път с малко кал или сняг (на много кал/сняг и особено на пясък въобще не става с каравана!) - на магистралата джеп за 6 бона е осезаемо по-зле от кола за същите пари!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #36
              От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

              Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
              Е с корейските марки въобще не съм наясно, дали са читави?
              Читави са. Давам за проба!

              Коментар


              • #37
                От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                да, и аз имам подобен опит - бензиновият е много зле, ако се опитваш да поддържаш 90-100кмч по баир на 5-та скорост... Иска си превключване на по-ниска предавка... в моя случай беше 3-та и тогава установяваш, че всъщност не е по-зле от дизела... Освен това старите дизели лесно прегряват, ако имат малък проблем... А тези дизели от по 6000лв обикновено не са от най-надеждните...

                Пробвал ли си да "лазиш" по баир извън пътя с ремарке (като е разбит пътя каравната или в моя случай лодката, не обичат засилката)? Мойте впечатления са, че бензиновия (при мен беше V6 188кс) на първа скорост с 1000оборота си драпаше без проблем, докато 2.5ТДИ (а също и 2.0ЦРДИ) със същия товар по същия черен път не искаха да дърпат под 1400-1500 оборота глъхнеха и вариантите бяха включване на бавни при галопера или полу-съединител при СФ-то щото няма бавни...

                Но пак повтарям (че никой не обърна внимание) - 800-1000кг каравана по асфалт не е нищо особено за среден клас автомобил с добър мотор, а джипът е преимущество само на лош черен път с малко кал или сняг (на много кал/сняг и особено на пясък въобще не става с каравана!) - на магистралата джеп за 6 бона е осезаемо по-зле от кола за същите пари!
                Да и при мен беше така т/ст на 3та предавка с бензина!Тръгването по баир пак зор, аха, аха на полусъединител ... пък мощен "Рънъра"!?Просто ниският въртящ момент на дизела ме впечатли ... наистина!
                Поздрави.

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Читави са. Давам за проба!
                  Стига с тая Кия ,че си станал нарицателно във форума.Тая недомислица дето я сглобяват в Калининград,дето не прилича нито на кола,нито на джип какво я предлагаш навсякъде и за всичко.Не те обиждам лично,но престани вече да каниш хора да пробват.И ние имаме ора у нащо село хаймаци дето карат Кия,че може да пробваме...ама дали искаме.Всички знаят кои са верните машини,ами нямаме цифри.
                  П.С.Но съвсем сериозно!Спри с тия нарцистични глупости с тая твойта Кия.У всяка тема със заглавие-Какъв джип да си купя-,ти изпреварваш всички ....Ела да ти дам кръгче.На мен лично на нищо не ме прилича Кия Спортидж-ни на кон ,ни на катър.Никога няма да си купя.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                    Според вас колко би струвал един приличен джип който би могъл да дърпа каравана? Карал съм дизелови автомобили, който в сравнение с бензиновите са страшно тромави!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                      На първата част-въпроса ти колко би струвал е -Колкото го откъснеш.Какъв-вече ти отгвориха.Дизел с каравана -няма такава мощ,бензин с каравана няма такава немощ.Впрочем в темата ти се дадоха доста адекватни съвети и не е нужно повече да умуваш.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                        Теглил сьм каравана,2 оси натоварена и дьлга си беше около тон и половина,с не много добри спирачки беше чудото.Пред нея имаше СД33 Нисан Патрул дьльг с 15 цолова гума,редови шестак 3.3 без турбо.Сьщата сьм теглил с кьсата база и 16 цола гума и си признавам,че Дакела се справяше в пьти по-добре.Лека,кьса джипка с нефелно моторче не я виждам,като те духне един вятьр на магистралата и не вдига 80.

                        За да тегли,за да спира,за да стои стабилно и да не те носи,да е яко............дьлга база,сравнително голям мотор 5-6 цилиндров ДИЗЕЛ,рьчни скорости.Колко може да струва?Г400ЦДИ какви пари е?Всичко може,идеята за Галопера не е никак лоша при положение,че е Паджеро под тенеке на Кореец.

                        Тая каравана ще я влачи и натоварено комби,по пяська така или иначе шанс нямаш,а за 6 бимберици ще намериш сравнително запазено дизелово нещо което да ти свьрши работа.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Стига с тая Кия ,че си станал нарицателно във форума.Тая недомислица дето я сглобяват в Калининград,дето не прилича нито на кола,нито на джип какво я предлагаш навсякъде и за всичко.Не те обиждам лично,но престани вече да каниш хора да пробват.И ние имаме ора у нащо село хаймаци дето карат Кия,че може да пробваме...ама дали искаме.Всички знаят кои са верните машини,ами нямаме цифри.
                          П.С.Но съвсем сериозно!Спри с тия нарцистични глупости с тая твойта Кия.У всяка тема със заглавие-Какъв джип да си купя-,ти изпреварваш всички ....Ела да ти дам кръгче.На мен лично на нищо не ме прилича Кия Спортидж-ни на кон ,ни на катър.Никога няма да си купя.
                          Че кой те кара да купуваш? Карай си каруцата.
                          Просто ела да се повозим и поговорим на свежа глава.
                          Ако искаш, разбира се.

                          п.с. Последното което трябва да се гледа на 4х4 автамабиля е визията.
                          п.п.с. Замисли се малко колега, преди да пишеш нервни глупости.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                            Вземи си един Фрилендър, тогава ще прочетеш като хората...

                            По темата. Нема такова животно. Все едно да напиша, че искам да ида в космоса с нещо, ама да гори малко и да струва 6к.

                            За 4к намираш някой дръгел от истинските и за още 2к, коре долу го обслужваш, и живееш с идеята да налееш скоро в него много "к"

                            Другото е добавяш още някой знак към тези 6к и вече вземаш нещо що годе в движение, и пак обслужваш за 2к.

                            Трети вариант, вземаш нещо компромисно което ще върши работа малко по добре от БМВто.

                            Истината е, че за теглене си иска маса, и кубатура, тези маса и кубатура искат едно гориво и едни гуми, а за да са и надеждни си искат едни пари за вложени материали, и никой не иска да го дава без пари. Аз имам 3 ремаркета, едното е по тежко от караваната ти и не го тегля с нищо под 4 литра, просто няма смисъл да се мъча и троша техниката. На него, 3.3л Патрул се задъхва, 5.2л Гранд Чероки го тегли, но не може да го спре, най-успешно за сега е с ТЛК60. Пробвал съм и с много други.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                              Ок за дизела ми стана ясно , че непременно трябва джипа да е такъв. А, да има ли турбо, какъв му е плюса на турбото? И още нещо насочил съм се към ръчни скорости, прав ли съм? Още от преди съм чувал, че автоматичните скоростни кутии се чупят мн често!?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв джип ми трябва за теглене на каравана

                                Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                                Ок за дизела ми стана ясно , че непременно трябва джипа да е такъв. А, да има ли турбо, какъв му е плюса на турбото? И още нещо насочил съм се към ръчни скорости, прав ли съм? Още от преди съм чувал, че автоматичните скоростни кутии се чупят мн често!?
                                Лесно се отказа от бензина - някой осмак ще свърши прекрасна работа. Принципно за теглене автомата е по-добър избор, ако е корав.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X