Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 80 -проблем с темпомата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 80 -проблем с темпомата

    Здравейте колеги.
    Искам да попитам дали на някой друг му се е случвало нещо подобно,привидно изглежда ,че темпомата ми работи когато натисна копчето в/у таблото светва светлинна индикация че темпомата е вкл. но до тук не реагира на никави експерименти от моя страна.
    Въпроса е дали аз не правя нещо както трябва или просто неработи,става въпрос за ТЛК 80,4.2ТД автомат.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

    А какви експерименти проведе?

    Не знам как е на 80-ка, но при мен като включа темпомата(круиз кънтрол) и светва светлинната индикация. Следващата стъпка е да сетъпнеш скоростта. На лостчето на темпомата си има Set(при мен май беше надолу). Та като достигнеш желаната скорост и чукваш лостчето надолу за да сетъпнеш тая скорост като желана да се поддържа. Ако имаш книжка на колата погледни вътре, трябва да има описание на различните функции на темпомата (да увеличаваш/наламаляваш скоростта, под колко километра системата не позволява включване- обикновено 40 км/ч ...)
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

      Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
      А какви експерименти проведе?

      Не знам как е на 80-ка, но при мен като включа темпомата(круиз кънтрол) и светва светлинната индикация. ...)
      Да знаеш че най-вероятно той има предвид климатика. Може и да си въобразявам де.

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

        Темпомата наистина се пуска както е писал колегата по-горе. При мен темпомата независимо че е пуснат и на таблото свети индикатора сработва когато си поиска (от 10 пъти 4 тръгва), но тръгне ли с работи както трябва. Доколкото разбрах проблемът бил в някакви жила, но не ми се занимава да го ремонтирам. Явно този проблем не е изклчючение при старите Крузъри.
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          Да знаеш че най-вероятно той има предвид климатика. Може и да си въобразявам де.
          Със сигурност нямам в предвид климатика.....

          п.с.Явно не си работи,имам джипа едва от няколко дни а всичките книжки в него са на японски.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

            Извнявам се на moni 82 за въобгЪзяването ми - просто съм чувал да ползват думата и за климатик, а и се и подведох от това : ".... темпомата ми работи когато натисна копчето в/у таблото...."

            Не си го слагай на сърце и да не бачка .
            Установявам с изненада че в БГ това е станало толко нужно това нещо ?!

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

              Мони, похвали се както трябва със снимки и данни,пък темпомата е бял кахър.Чудно как още не съм я видял по улиците.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК 80 -проблем с темпомата

                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                Мони, похвали се както трябва със снимки и данни,пък темпомата е бял кахър.Чудно как още не съм я видял по улиците.
                Генчо,ще се похваля пък и ще поччерпя ,само първо да си я докарам от Англия,след няколко дни се прибирам.
                п.с.Щеше да ми е добре по немските аутобани на темпомат ноо уви
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X