Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемите със сигурността при Android продължават

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблемите със сигурността при Android продължават

    Защо да е кисело, гроздето си го ям просто от първото поколение, те през 3g, та през 4g... Просто смирено питам как да си възвърна опциите по боравене с файлове на които и Уиндоус, и самите Епъл са ме свикнали от ранните 1990...

    А за забиването и рестартирането - блажени са вярващите. Не само си рестартира, не само че забива, но и нямам (словом - НЯМАМ) ай-ай-ай фон който да не е връщан под гаранция. Всички поколения. Като почна от пожълтели екрани, през появата на черти през екрана, през неработещи home бутони, отказващи вибратори и отново пожълтели екрани. За обхват и телефонни функции да не говорим. Какъв съм аз че смея да искам да работи човешки и като телефон

    Но иначе е най-хубавия телефон де, спор няма. Нали е епъл. Като всичко друго от епъл което съм коментирал в другата тема.

    PS: Последно ако ми забие стария айфон и се опитам да си смъкна старото приложение за което съм платил, от апп-стора - ще мога ли или не ?
    Последно редактирано от Goblin; 07-11-12, 18:35.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Проблемите със сигурността при Android продължават

      Мда, що ли моя не заби ни един път откак го имам. А че андроид бил позлван от много - ми не гледайте останалите - гледайте дела на Самсунг vs Епъл. Случайни неща няма. Вече започват отново да затъват и да се занимават с глупости по стар навик, с известен краен резултат. Ако не знаете например от скоро никой освен нагризаните не може да използва думата "Lion" в операционна система. Ей на това викам аз иновации. Утре ще патентоват и топлата вода и ще гонят до дупка всеки дръзнал да си стопли без да ги пита.

      Не знам само смешно ли е, или тъжно. Знам че от тия никога няма да купя нищо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Проблемите със сигурността при Android продължават

        Е, ти па - те бяха дали под съд 16 годишен хлапак задето сам намерил начин да си разкопчае айфона, щото видиш ли някъде на страница 108ма от договора на OS-a подписваш че OS-а е на твоя телефон но НЕ Е твой и НЯМАШ право да го променяш

        Отделно - здрава кампания срещи Флаш, и крут отказ за всякаква Флаш инсталация, зер може да послужи за ядро и контрола на Епъл се губи, щото - "Така е по-добре".

        Адоби извадиха конвертер в новата версия на Файъруъркс, който автоматично прехвърля всяка флаш програма в Епъл IOS програма - прас, на другия ден договора за програмистите на IOS апликации става "Приемат се САМО програми ИЗРИЧНО писани за IOS от самото начало, а не преработени от други платформи, за подобряване на качеството" .


        Осъдиха Самсунг за един милиард зелени, журито (хора обикновени подбрани на случаен принцип) произнесе решение след три часа, при положение че на адвокат специализиран в патентно право му трябват 18 часа само да прочете документацията, камо ли да вземе решение ?

        Нямаш проблем, това е справедливо Но когато Моторола ги даде под съд за неправомерно ползване на техни патенти - А) Епъл даде под съд Моторола за това че били прекалено "Агресивни" в обвиненията си, Б) помолиха съдията да отсъди "справедлива сума" за ползване на патента (за който не са сключвали договор с Моторола), в размер на примерно "един долар на продадено устройство".


        Но иначе са Дар Божи Епъл де, да не си помислиш. Който не ги харесва - да си взима Андроид !!! Епъл са ДОБРИ, те са ПИЧОВЕ, ти не знаеш ли
        Последно редактирано от Goblin; 07-11-12, 19:12.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          Може ли линк към информацията за тази промяна.
          Иначе аз хардуерно съм по-доволен от iPhone. Имал съм два - 2G и 4GS срещу 2 Андроид телефона - Galaxy S 9000 и HTC Sensation.
          Самсунга имаше ясно изразени проблеми с ОС-а - нестабилна работа на редица апликации, най-ключово - мейл клиента му не ставаше за нищо.
          HTC беше по-добър като софтуер, имах дребен хардуерен дефект, отстранен гаранционно. Много бързо му свършваше батерията (6-10 часа) с 4.0.1.
          Като качество на изработка айфон е най-добре, с 10-на метра пред HTC и около една обиколка пред онзи Самсунг.
          С Exchange нямам идея как се синкват, колегите програмисти в офиса масово харесват повече iPhone-а напоследък. Никой не го е синквал с Иксчейндж
          Цените им са почти равни на върховите модели с Андроид. Работата на iPhone по мой наблюдения е по-стабилна.
          Последно редактирано от blago72; 07-11-12, 19:59.

          Коментар


          • #20
            От: Проблемите със сигурността при Android продължават

            Коя промяна ?
            Ако става въпрос за флаш историите - това беше преди година-две. Ако трябва ще изровя линк.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Проблемите със сигурността при Android продължават

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Е, ти па - те бяха дали под съд...
              И най-гламавото е че това им е стар навик, и още по-гламавото е че и на кьоравия е ясно че когато някой започне да се занимава предимно с такива неща, къде стига накрая. Още повече, като сам си вдигнеш летвата по-високо, от колкото можеш да скачаш и си си изградил имижд на най-по-по, нямаш право на издънки, а те ги правят една след друга напоследък.

              ...с това не казвам че другите са цвете, но в днешно време не виждам твърде много почитатели на крайно затворени системи, а нагризаните точно това правят откак са на пазара. В тоя смисъл, не виждам и твърде велико бъдеще за новия модел операционна система на микромеките, особено в оня режим, в който също като ай-ай-сиктир-а ти казва какво и от къде да инсталираш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                Не, няма проблем, мерси!
                Имат такава политика Епъл по отношение на апликациите, но не и чак толкова проблемно да се добавят функционалности, така че да стане годно приложението за качване.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Защо да е кисело, гроздето си го ям просто от първото поколение, те през 3g, та през 4g... Просто смирено питам как да си възвърна опциите по боравене с файлове на които и Уиндоус, и самите Епъл са ме свикнали от ранните 1990...

                  А за забиването и рестартирането - блажени са вярващите. Не само си рестартира, не само че забива, но и нямам (словом - НЯМАМ) ай-ай-ай фон който да не е връщан под гаранция. Всички поколения. Като почна от пожълтели екрани, през появата на черти през екрана, през неработещи home бутони, отказващи вибратори и отново пожълтели екрани. За обхват и телефонни функции да не говорим. Какъв съм аз че смея да искам да работи човешки и като телефон

                  Но иначе е най-хубавия телефон де, спор няма. Нали е епъл. Като всичко друго от епъл което съм коментирал в другата тема.

                  PS: Последно ако ми забие стария айфон и се опитам да си смъкна старото приложение за което съм платил, от апп-стора - ще мога ли или не ?
                  Леле, в тая Америка големи боклуци ви продават честно. Да взема да ти пратя един телефон та да се видиш в апарат имал съм 3 за 4 години и нито един не е имал нито един проблем. Андроиди 2 всичите чисто нови, проблеми с хардуера никакъв, софтуера гола вода.
                  Ина че на втория ти въпрос отговора е НЕ. иначе и аз мразя Епъл. btw и Майкрософт, има и още ма ме мързи да пиша
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                    Не, няма проблем, мерси!
                    Имат такава политика Епъл по отношение на апликациите, но не и чак толкова проблемно да се добавят функционалности, така че да стане годно приложението за качване.
                    До колкото разбирам това им изискване - апликациите просто трябва да се пренапишат директно за ios, а не да се преведат автоматизирано към ios съвместимост от вече съществуваща версия за друга платформа.

                    Идеята беше да се подсече допълнително флаш, за да не може просто да продължиш да си правиш апликацийки на флаш и да ги продаваш в епълстор-а с натискането на един бутон. Трябва да станеш "епълист", и чинно да си платиш 150те зелени за SDK-то или каквото беше там, което пък върти само на интелски Мак, демек ти трябва и сравнително нов мак. Поне преди няколко години беше така.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ...което пък върти само на интелски Мак...
                      ...който се канят да сменят с ARM... Това май ще им е трета смяна на архитектура за последните 15-ина години. Да бяха си развили собствена, щом са такива специалистори. Лошото е че няма от кой да откраднат, защото никой не е кьорав и ще ги погнат със собствените им камъни по собствените им глави.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Проблемите със сигурността при Android продължават

                        Сега не може да си кривим душата наистина епъл имат много добър дизайн и доста добри диспелеи, хардуера им също не е лош както и материалите.
                        Единственото което не ми харесва това е операционната система, става въпрос и за компютри, падове и телефони.

                        И цените им хич не ми харесват - започват от най-скъпите андроид телефони. Не че андроида е върхът но откакто си направих ром за телефона съм супер доволен. Работи като слънце и в интерес на истината само веднъж съм му вадил батерията за може би 2 години и то по моя вина (флешнах един ром който не се събра на партишъна и телефона заспа).

                        Много хора са си доволни от заключени телефони и не ги пипат - ползват си каквото има, много зависи какво искаш от телефона при избора му.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                          Нещо много изместихте темата към "за и против нахапаните ябълки"
                          Да споделя аз четеното за въпросния проблем с андроид. Има доста изписано в андроид форума (не правя реклама на форума, просто споделям къде може всеки да открие информация) Най- често заразените приложения са разни Лайф тапети и анти комарници, След като си инсталираш нещо заразено и горе в лентата започва да ти се появява една звезда и да те убеждава да си свалиш някакъв нов браузър примерно, натиснеш ли сваляне и вече приложението започва да си изпраща смс-и на стойност 6лв.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                            Ами ползвайте си WM8 за да си нямате грижи (така казват, не че съм пробвал, но такава ще е следващата ми играчка). Ябълка по определение съм отхвърлил, а с анронния колайдер съм само докато ми излезе Нокиата на пазара.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                              не мисля че проблема е в андроид - все пак въпросните приложения се инсталират от потребителя - няма операционна система която да те спаси от собствената ти глупост.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблемите със сигурността при Android продължават

                                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                                не мисля че проблема е в андроид - все пак въпросните приложения се инсталират от потребителя - няма операционна система която да те спаси от собствената ти глупост.
                                Проблем все пак има, защото въпросните приложения май успяват да поемат контрол над смс пращащите функции без да те питат. Това пресича една от най-читавите опции на Андроид, която е че ти показва какъв достъп ще иска всяка програма която инсталираш.

                                Но е факт че поне сред хората които познавам, тези които залитат по весели тапети и пърхащи пчелички и розови сърчица така или иначе успяват да набъкат с вируси абсолютно всяка система до която се докоснат, била тя мак, уиндоус или телефон. Не е нужно дори да го заразяват, на телефоните някои от тия гадости като цъкнеш два пъти ОК и ти добавят под-договор към мобилния договор (поне в САЩ е възможно).

                                Коментарите ми към ай-ай-ай фоните бяха просто реакция на хоровото блеене с което съм ежедневно засипан от страна на религиозните епъл фанатици.
                                А за коментарите за здравината по-горе - иронията е хубаво нещо, но да не ти идва на главата. Споделих че нямам айфон който да не е дефектирал поне по веднъж. Дефект, не счупване.

                                Счупванията са отделно, при излизането на четворката ми се изредиха поне четири души (които не знаеха че е стъклен) с екран напукан на паяжина и с въпрос "Можеш ли да го оправиш", щото нали щом можа да сложа букса на мрежов кабел значи мога и да запоя чип

                                Радвам се за тези които не са имали проблеми с айфоните си. Моите когато работят ми вършат работа. Просто знам че следващия вече няма да е айфон, превесът им просто отече. Мисля че е време да си спомня какво значи "телефон", а именно телефон който работи, и с батерия която държи. Та ми мирише че ще стана един от малкото клиенти на Нокиа в САЩ (където Нокиа исторически винаги е имала много "тънко" присъствие).
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X