Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със свещите на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със свещите на ГАЗ 69

    Здравейте.Имам проблем със свещите на ГАЗ 69, смених два пъти за една седмица чисто нови свещи,но продължава да прекъсва, като работи. От какво може да избиват свещите? Сменил съм бобина,чукче и наковалня, кабели и кондензатор.Моля за помощ.

  • #2
    От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

    С кой модел двигател е джипа? Може да прекъсва от изгорял клапан, затова първо премери компресията на цилиндрите.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

      Двигателът ми е ВОЛГА

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

        Може и от гарнитурата на генерацията към двигателя. Колкото и невероятно да звучи, на мен ми се случи да открия скъсване точно в канала на всмукателния колектор на един от цилиндрите. Бях се видял в чудо-смених всичко-карбуратор, свещи, ново делко и все не ставаше.
        0886 854 174

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

          Според мен най-добре първо да попрегледаш карбуратора. Много често преобогатената смес при студен двигател "опушва " свещите за много кратко време и те избиват почти необратимо. Това е много често срещан проблем при тези двигатели (карбуратори)

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

            Какви свещи ще ми препоръчате за джипката с двигател от Волга Газ 24, кара се само на бензин?
            Или няма значение и каквито ми дадът в магазина...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

              И според мен е от генерацията.Ако смуче въздух от някъде,работи като косачка.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

                А за модел свещи?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

                  Бриск 15,мисля че бяха чешки от тях най съм доволен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

                    Както и предполагах, избора беше между един вин NGK и друг вид NGK, разликата беше, че единия вид бе с резистор. Понеже ме досрамя да питам за ползите от резистроа, заложих на максимата, че по-простото е по надеждно и взех без резистор.
                    Смених ги и работата заспа Колко съм се мъчил миналта седмица - нямате си на идея. Сега са наред кабелите (майсторът ми каза че имало значение съпротивлението) за руските машини да търся кабели със съпротивление 8ома... дали е някакъв предразсъдък или?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със свещите на ГАЗ 69

                      Не съм се заигравал да меря съпротивление на кабели, но москвичите ми /408И и 412/ никога не са се сърдили на кабели от Лада. А определено между тези кабели има разлика поне в изработката. Нищо не пречи да вземеш по един метър от двата вида и да ги премериш за собствено успокоение.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X