Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

    Скоро ще настъпят минусовите температури, в тази връзка питането ми е, фронти не я карам често, само 1-2 пъти в месеца за по 2 дни извънградско. Добра ли е идеята, когато настъпят трайно, ниските температури, на седмица да я припалвам докато загрее и работи, около 20 минути, като по този начин, раздвижа маслото и да дозареждам акумулатора...? Или е по-добре да сваля акумулатора, да го заредя и да си седи на топло, докато ми потрябва да пътувам и го сложа? Как ще е по-добре като цяло?

  • #2
    От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

    Работата на празен ход не може да осигури адекватно зареждане на акумулатора. По-добре е да се съхранява свален от колата при нормална температура, като се дозарежда два пъти месечно.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

      И аз съм за сваляне на акумулатора при този режим на експлоатация.
      Дори и да не го дозареждаш, пак е много по-добре да седи на топло, щом е за дълго време. А и саморазрядът е пренебрежим в сравнение със закачен акумулатор (включена аларма).
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #4
        От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

        Аз също мисля ,че е по добре да се сваля акумулатора.Качването става за 5 минути.Алармата не харчи почти никакъв ток но ако има оттечки става лошо.А и когато най- ти трябва колата става белята.

        Коментар


        • #5
          От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          И аз съм за сваляне на акумулатора при този режим на експлоатация.
          Дори и да не го дозареждаш, пак е много по-добре да седи на топло, щом е за дълго време. А и саморазрядът е пренебрежим в сравнение със закачен акумулатор (включена аларма).
          +1! Подкрепям! ( Въпреки, че аз лично не го изпълнявам! Мързи ме да свалям и закачвам акумулатора в студа. Предпочитам от време на време да вкарам колата в гаража и да дозаредя акумулатора както си е на колата. )
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Скоро ще настъпят минусовите температури, в тази връзка питането ми е, фронти не я карам често, само 1-2 пъти в месеца за по 2 дни извънградско. Добра ли е идеята, когато настъпят трайно, ниските температури, на седмица да я припалвам докато загрее и работи, около 20 минути, като по този начин, раздвижа маслото и да дозареждам акумулатора...? Или е по-добре да сваля акумулатора, да го заредя и да си седи на топло, докато ми потрябва да пътувам и го сложа? Как ще е по-добре като цяло?
            Еднозначен отговор няма. Ако свалиш акумулатора - оставаш без аларма.
            20 минути месечно не зареждат акумулатор. Дори не компенсират изразхования ток при паленето (при повечко студ се върти повечко).
            Ако знаеш точно кога ще палиш за по дълго ползване - просто предния ден припали и ако не стане - сваляш, зареждаш и за другия ден си готов. Вече 20 г. наново всяка зима се убеждавам, че топлия акумулатор(спал до парното) върти много по-добре от оня дето е изкарал една вечер на -20 градуса.
            Аз решавам проблема с два акумулатора (имам един резервен - винаги топъл и зареден) - и на която кола потрябва потрябва сутрин. Всъщност последните няколко години с резервния акумулатор решавам проблема и на три служебни коли, които стоят на открит паркинг и в най-големите снегове не се карат по седмица - две. После идват студовете и все пак някоя служебна трябва да излезе - та към 7:30 сутрин някой колега звъни - донеси един акумулатор, че не пали.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #7
              От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

              Като, прочетох мненията Ви, май ще е най-добре на компромисен вариант, докато трае зимата, в зависимост когато я карам, ще свалям един път в месеца акумулатора за дозареждане и припалване, както ме посъветва колегата bogilloff, като знам кога пътувам, предната вечер за проба и дозареждане при нужда. Най-добре е разбира се, да я карам често, но да харча гориво ей така, без да се оползотвори не ми е рентабилно

              Коментар


              • #8
                От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Като, прочетох мненията Ви, май ще е най-добре на компромисен вариант, докато трае зимата, в зависимост когато я карам, ще свалям един път в месеца акумулатора за дозареждане и припалване, както ме посъветва колегата bogilloff, като знам кога пътувам, предната вечер за проба и дозареждане при нужда. Най-добре е разбира се, да я карам често, но да харча гориво ей така, без да се оползотвори не ми е рентабилно
                Ами щом зимата я караш веднъж-дваж в месеца и чакаш да се изпролетее , за какво тогава поддържаш джип - не ми е ясно , ама ти си знаеш

                За останалото : на джипката нямаш нафтова печка , а бензинов опелски , силно непрентециозен мотор , който ако е изправен пали с пипането и при минус 20 градуса . Включително дори директно на газ . Личен опит.
                Това с припалването е бошлаф работа . За мотора имам предвид . Ако нямаш електрически оттечки няма и смисъл от сваляне на акумулатора . Стига да е в добро здраве ( което се проверява и установява по съответния ред ) . В противен случай го сваляй и дръж на топло покрай кюмбето .
                Друг е въпроса , че е желателно зимно време не само акумулатора , ами и цялата джипка да си е в бойна готовност
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Ами щом зимата я караш веднъж-дваж в месеца и чакаш да се изпролетее , за какво тогава поддържаш джип - не ми е ясно , ама ти си знаеш
                  Имаме си вила, недалеч от Тетевенския балкан, за зимата е по-спокойно с фронти , макар и само 1-2 пъти ходене до там в месеца, лятото почти всяка събота и неделя пак там и най-вече по язовирите, по морето около Шкорпиловци, та затова ми трябва фронти. Инак в София метрото ми върши идеална работа, и няма нужда да вися по задръстванията и да търся парко места

                  Коментар


                  • #10
                    От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                    Преди 2 години и аз така си мислех, че с припалване и дозареждане на акумулатора на другата ми кола (не я карах зимата) няма грижи, докато един ден не установих, че е замръзнал и безвъзвратно убит. Сваляй го и да стои на топло ако не искаш да купуваш нов по никое време.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                      Има фотоволтаици за зареждане на акумулатор или по-скоро за поддържането на тока в акумулатора. Включват се към запалката и се слагат на слънчевата страна на колата. Това се ползва масово при кемперите, защото не се карат толкова много. Там се слагат на покрива на кемпера, но на фронтерата мисля, че може да се закрепи на някое от южноориентираните стъкла или върху таблото. Ако те мързи да сваляш акумулатора, това е добър вариант.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:solar-laptop2.png
Прегледи:1
Размер:161.4 КБ
ID:5423789
                      Последно редактирано от sony bono; 11-11-12, 11:36.

                      Коментар


                      • #12
                        От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Има фотоволтаици за зареждане на акумулатор или по-скоро за поддържането на тока в акумулатора. Включват се към запалката и се слагат на слънчевата страна на колата. Това се ползва масово при кемперите, защото не се карат толкова много. Там се слагат на покрива на кемпера, но на фронтерата мисля, че може да се закрепи на някое от южноориентираните стъкла или върху таблото. Ако те мързи да сваляш акумулатора, това е добър вариант.[ATTACH=CONFIG]511682[/ATTACH]
                        Идеята ти, много ми допадна, но за съжаление средната цена на това полезно нещо е:
                        BSP-100 фотоволтаичен панел 1x20W; инвертор AC220V/0,46A/50Hz; контролер 6A/12VDC за заряд на акумулаторни батерии
                        100W - 300 лева, излиза че ще е по-добре, 100 амперов нов акумулатор да си купя.
                        Иначе за в райони където няма ток, например дълго време на къмпинги сред природата, определено ще е полезна Мерси за хубавата идея иначе

                        Коментар


                        • #13
                          От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Преди 2 години и аз така си мислех, че с припалване и дозареждане на акумулатора на другата ми кола (не я карах зимата) няма грижи, докато един ден не установих, че е замръзнал и безвъзвратно убит. Сваляй го и да стои на топло ако не искаш да купуваш нов по никое време.
                          Доколкото съм запознат, замръзването на акумулатор, ще е фатално, най-вече ако не е зареден!!!, тогава директно отива на боклука, инак затова и правя това упражнение да го зареждам редовно и следя напрежението, заради алармата не го свалям за постоянно да е на топло.

                          Коментар


                          • #14
                            От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Идеята ти, много ми допадна, но за съжаление средната цена на това полезно нещо е:
                            BSP-100 фотоволтаичен панел 1x20W; инвертор AC220V/0,46A/50Hz; контролер 6A/12VDC за заряд на акумулаторни батерии
                            100W - 300 лева, излиза че ще е по-добре, 100 амперов нов акумулатор да си купя.
                            Иначе за в райони където няма ток, например дълго време на къмпинги сред природата, определено ще е полезна Мерси за хубавата идея иначе
                            Почти съм сигурен, че мъничък за 12V ток, колкото да поддържа акумулатор не бяха много скъпи. Китайски разбира се. Даже и тук във форума се продаваше една клетка миналата година за около 20-30 лв. Потърси из китайските сайтове. Виж и по магазините за автоаксесоари. Нали, не ти говоря за някакво първо качество, знаеш какви се тези китайските неща, но може и да върши работа. Виж какво ми излезна набързо в гуугъл
                            http://elektronikabg.com/product/118...kristalen.html
                            Поне колкото да ти поддържа акумулатора във форма.
                            Последно редактирано от sony bono; 12-11-12, 12:41.

                            Коментар


                            • #15
                              От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Доколкото съм запознат, замръзването на акумулатор, ще е фатално, най-вече ако не е зареден!!!, тогава директно отива на боклука, инак затова и правя това упражнение да го зареждам редовно и следя напрежението, заради алармата не го свалям за постоянно да е на топло.
                              Точно така и стана. 1 седмица стоя без да я паля и когато се опитах - греда. Беше се поразредил и замръзнал. Оттогава не се ли кара колата зимно време - акумулатора в мазето. А и го ползвам като биче на джипа ако върти трудно сутрин в големите студове.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X