Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Скоро ще настъпят минусовите температури, в тази връзка питането ми е, фронти не я карам често, само 1-2 пъти в месеца за по 2 дни извънградско. Добра ли е идеята, когато настъпят трайно, ниските температури, на седмица да я припалвам докато загрее и работи, около 20 минути, като по този начин, раздвижа маслото и да дозареждам акумулатора...? Или е по-добре да сваля акумулатора, да го заредя и да си седи на топло, докато ми потрябва да пътувам и го сложа? Как ще е по-добре като цяло?
    Механичен таймер- да тези от по 4-5-6 лв. Контакт ,таймер,зарядно,акумулатор. Сваляш акумулатора и го закачаш на зарядното през таймера. Примерно между 3 и 5 сутринта да се вклюва таймера. Можеш и да следиш 2-3 дена с мултицед напрежението на акумулатора по едно и също време на дененонощието като следиш да няма драстични покачвания.
    По добре да го палиш и държиш 5 минути на място на бавни обороти преди да тръгнеш за където и да е, отколкото да си прецакваш автомобила системно и методично сам.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #32
      От: При дълъг престой, зимата, припалване и поддръжка на акумулатора...

      От всички мнения по този въпрос, стигнах до извода, че е най-добре както ме посъветвахте, когато пътувам, просто предния ден вечерта да я припаля и ако запали стабилно и при нужда от дозареждане на акумулатора ще я дозаредя, и на другия ден ще съм спокоен. Благодаря Ви, за съветите!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X