Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Ивайло, аз повече си мисля в насока оставяне на отвори и необходимото остояние от лагера за добавяне на спирачен диск от мотор. Или пък от другата страна на дифенренциа зависи как си зацепил вала към касетата.
    Поради тясното шаси мястото е кът ,ако не самия барабан да се яви диск, по добре през редуктора -там поне на фланеца на пиньона ще има място. Но засега няма да си играя с това ,по-късно ако трябва има вратички

    Коментар


    • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Не всички червячни предавки са самозадържащи, особено пък тази 10:1.
      И аз и Павле ти го казваме. Повярвай без да четеш Щото пък ако повярваш на самозадържането може да се изненадаш неприятно в неприятна ситуация
      Има самозадържащи редуктори със предавателно число 8 -10 : 1 , но тях ги няма в кварталната скрападжийница - попрочети малко за тях . Сърбите са точно с такива , това ти го казвам защото лично съм изпробвал лебедката на Неша Ракич ( п.ч. 10:1)Редуктора на лебедката на Павел е друг тип и е нормално да се саморазвива , а и доста пъти съм висял на въжето на лебедка и имам достатъчно опит и практика за да знам какво правя . Както и да е , ако искаш вярвай - стига толкова офтопик по темата
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

        Дали червяка ще задържа зависи от профила и наклона на зъбите.
        Но ако редукторът ви не задържа сам-много по-добра идея е да се сложи спирачка на червяка, вместо на зъбното колело. Иначе казано-спирайте кардана, а не барабана на лебедката. Щото за да спрете барабана, ако баира е сериозен се иска много сериозно усилие в спирачния механизъм, още повече, че диаметъра на който ще работи той е доста малък.
        Докато ако спирате кардана-усилието е толкова пъти по-малко, колкото е предавателното число на редуктора. И с много по-малко усилие(може даже със спирачка от велосипед) ще можете да спирате размотаването на въжето.

        Но ако се ползва червяк с много малък градус на зъбите-няма никаква нужда от спирачка, самите зъби си спират достатъчно ефективно.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

          При ъгъл на червяка по-малък от 6 градуса, предавката се води самозадържаща.
          Това за разположението на спирачката и усилията е вярно. Стига да е въжможно така да се изгради конструкцията.

          Все пак мисля, че много се отклонихме от темата на Ивайло. Ама така е като в "офроуд форума на България" няма нарочна тема за този тип лебедки, а има за последните политически новини
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

            А колко ще е широк барабана и с какъв диаметър ще е?

            П.С. точно това имах предвид за разликите в кутиите, за шлиците на зъбните колела но не се сетих докато не го открихте и вие

            Давайте още малко остава )
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

              Да допълня още нещо-ако се сложи спирачка на кардана-тя може да се комбинира в един възел с ограничител на максималния вртящ момент който може да се предава през него. Нещо като съединител, но с регулируем натяг на пружините, респ. се регулира и въртящия момент преди приплъзването на съединителя.
              Понеже се използват дискове-единият от всичките може да се използва и като диск за спирачката.

              Ако някой се интересува в подробности-да свирка, ще обясня разбрано и с рисунки, ако трябва.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                Понеже през уикенда е единственото време когата може да бутам по проекта , ето от миналата седмица. Зпочнахме да правим предните калници .... и маска или каквото остане от нея. Капакът тук е малко по-високо ,че има един конусен филтър времянка докато му направя шнорхела и целия всмукателен тракт как съм наумил.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12438975_10208582606623058_6136033273758444470_n.jpg
Прегледи:1
Размер:253.6 КБ
ID:5698602

                Сега търся материал за подкалниците ,мисля за нещо -гума ,полиуретан ... леко тънко дето да мога на няколко крепежа да го махам. калнците сега също са на няколко крепежа за бързо махане.

                Коментар


                • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                  Полиетилен би трябвало да ти свърши работа,от него си произеждам калници.Има го в различни дебелини,виж в бактрейд-явор.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                    Иво, при тази конфигурация има ли място за радиатор отпред,благодаря предварително!

                    Коментар


                    • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                      Без модифициране на фаиърлоу-ът ,сиреч ламарината му купето и двг отсек. Или издължаване на предницата ,не виждам как.

                      Коментар


                      • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                        Благодаря ти,днес мотора дойде и след груби измервания и аз го установих.

                        Коментар


                        • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                          От какво е цилиндъра, който ползваш за фул хидрото ?
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X