Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

    Как е направен привода,че нещо ми се струва афиф?
    Сега като разгледах,на водещото колело на раздатката може да се нарежат челни зъби и от там да се изведе ком.От вън не е проблем да се сложи и муфа.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Следя темата от много време и трансформирането на джипчето и всеки път става все по екстремно

      Тези раздатки и кутии от 160 и следащите ранните 260 /3.3д и тд/ имат разлики вътре, казвам го само за информация щото се сблъскахме с едни такива преди извесно врме.
      Кома дето направихме с колегата Крум, се държи доста добре вече няколко състезания даже успя да счупи една японска механична и няколко пъти да скъса въжето на руска лебедка.
      Съединяването е малко странно но издържа за момента, нямам други снимки в завършен вид за съжаление, но може да се чешеш не толкова усилено





      [ATTACH=CONFIG]840645[/ATTACH]

      Успех с проекта!
      Благодаря за хубавите думи и за снимките на ком-а
      Чрез щифт ли се захваща привода или така ми се струва ? Как се притяга водещото колело към вала от С.К. ? При този случай има постоянен извод без муфа за вкл/изкл. Също е интересно ако опората отзад лагерува на валаът който излиза (с фланеца) то тогава съединението с първичния вал трябва да е със някаква стегнатост за да няма хлабина ?! Или поне така си го представям аз.

      Коментар


      • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

        Верно е със щифт!Според мен няма да изкара дълго.
        Мога да изработя нужната комбинация за ком+муфата за управление..
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

          Първоначално публикуван от Ивайло Павлов Преглед на мнение
          Благодаря за хубавите думи и за снимките на ком-а
          Чрез щифт ли се захваща привода или така ми се струва ? Как се притяга водещото колело към вала от С.К. ? При този случай има постоянен извод без муфа за вкл/изкл. Също е интересно ако опората отзад лагерува на валаът който излиза (с фланеца) то тогава съединението с първичния вал трябва да е със някаква стегнатост за да няма хлабина ?! Или поне така си го представям аз.
          Вътрешното колело се затяга с вала /има вътрешна резба на него, след което се законтря с щифт. Това е само пробна снимка и муфата е на местото на фланеца от снимките, вала има опора с лагер на корпуса на раздатката, и напред при муфата за включване -изключване. Хлабината между допълнителния вал и изходящия си го нагласихме чрез разположението в корпуса. За момента коментирах горе какво е положението, а колко ще изкара е почти божа работа, факт е че тази раздатка е доста подходяща за такова нещо

          Колегата petroffbg щом има желание а и има и възможност ще се справи супер, сигурен съм
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Тези раздатки и кутии от 160 и следащите ранните 260 /3.3д и тд/ имат разлики вътре, казвам го само за информация щото се сблъскахме с едни такива преди извесно врме.
            Може ли да хвърлиш малко повече светлина ,какви разлики има в раздатките? Питам защото имам една резервна на която скоростната кутия е друга, раздатката е сдруг модел капак но вътре изглежда еднаква. Идеята ми е да ползва водещото колело от резервната и после да го сложа него на щатната. Предполагам ,че няма да има проблем водимото да работи с друго водещо колело (може да вие малко - предполагам) но едвали ще е фатално ?

            Коментар


            • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

              Ето прикачам снимки от раздатката:

              водещото колело и гайката( 27х1) за ключ 41
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0316.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5694403
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0320.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5694404

              имам и още снимки ама нещо не иска да ги качва.

              Коментар


              • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                -Спирачна помпа от Субаро bore= 1/16'' (една идея по-голямо от на патрола ,но със същия захват към сервото на сузукито) по чуждите форуми (пиратите) ги слагат често при "слоп" на големи спирачни апарати.

                1/16" -верен ли е този рамер ?
                Знаеш ли помпата на Самурая и Витарата дали имат еднакво захващане към сервото ,че и аз имам проблеми ,откакто сложих отзад дискови спирачки ?
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                  На сузуки самурай .хонда сивик втек 5 генерация и на патрол 2.8 Гр помпите са със еднакво разстояние между болчетата и еднаква дебелина при гърлото на сервото.Разликата е че се налага корекция на дължината на оста на сервото дето натиска буталото.Казвам го това от опит защото смених 3 помпи на самурайското серво докато разбера че нямам спирачки заради регулатора отзад.
                  Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                  Коментар


                  • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                    Разлики има и в скорости и в раздатки, валовете на опашките са с различна дължина на скоростите, вала който влиза в раздатката от скоростите също имаше някакви различия. Зъбните колела горе са еднакви по спомен, надолу раздатката не съм я разглеждал и двете разглобени. Капака на РК май подсказваше за тези разлики.
                    При размяна на колелата ако са еднакви, не вярвам да е голяма разликата в шума, все пак е японско.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      -Спирачна помпа от Субаро bore= 1/16'' (една идея по-голямо от на патрола ,но със същия захват към сервото на сузукито) по чуждите форуми (пиратите) ги слагат често при "слоп" на големи спирачни апарати.

                      1/16" -верен ли е този рамер ?
                      Знаеш ли помпата на Самурая и Витарата дали имат еднакво захващане към сервото ,че и аз имам проблеми ,откакто сложих отзад дискови спирачки ?
                      Не е верен , 1 1/16" е верния размер

                      Коментар


                      • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай



                        Коментар


                        • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                          Ето съвсем на бързо скицирах изходящият вал и фланеца като някой размери са неизвестни, понеже измерих само по ясно необходимите размери а сега не са при мен железата.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:flange.png
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5694590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:outputshaft.jpg
Прегледи:1
Размер:31.7 КБ
ID:5694591


                          Тука малко по-нагледно отбелязани някой размери.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tcase internal dimesnion.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5694592
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aluminum out bearing body.jpg
Прегледи:1
Размер:158.5 КБ
ID:5694593
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:case out flange thickness.jpg
Прегледи:1
Размер:233.4 КБ
ID:5694594

                          Коментар


                          • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                            Идейно барабана на механичната лебедка :
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:winch 1new1.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5695426
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:winch 1new_explode1.jpg
Прегледи:1
Размер:32.0 КБ
ID:5695427
                            ще лагерува на бронзови втулки (CuSn9P)

                            Коментар


                            • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                              За много години По време на коледните и новогодишните празници успях да отхвърля работа по проекта.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0426.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5697797
                              бутнахме го в съседната клетка за окончателно отхлупване на купето

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0428.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5697798
                              като съответно предстояха довършителни пипвания и мисловна дейност по монтажа на новата лебедка .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0483.jpg
Прегледи:1
Размер:264.3 КБ
ID:5697803
                              а именно: ето редуктора. Барабана е в прецес на изработка

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0440.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5697799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0466.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5697800
                              подсилих захватите на хебелите. Това беше много дълго проточван момент. Проблема беше в желанието ми за близък до заводския акерман ъгъл (тоест да сочи средата на задния мост) Варианта да разменя ляв и десен шенкел бе най лесен но тогава акермана щеще да е в противоположна посока. Минах през вариант да заварям по шенкела но се оказа чугунов или поне от нещо с достатачно високо съдържание на въглерод ,че да ме откаже.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0486.jpg
Прегледи:1
Размер:245.3 КБ
ID:5697801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KIMG0495.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5697802
                              И след известно проучване, главоблъскане и благодарение на правилния човек имам вече КОМ. Монтиран и пробван

                              През почивните дни успяхме да свършим много и различни дребни ,едри ,пипкави , изнервящи но най-вече удовлетворяващи неща които нямаше как да снимам.

                              И понеже бях си поставил срок до края на почивните дни да има тест на машината, нямаше как да отлагам повече


                              Предстои още доста работа по външния вид както и по донапасване на другите детайли но всичко с времето си.

                              Коментар


                              • От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                                Как мислиш да направиш спирачката на механичната лебедка така че да не се развива под товар ?
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X