Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

    Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
    Колега Самурая със степен на сгъстяване 9:1 което е напълно достатъчно за да работи един мотор с над-налягане...
    Принципно да, но с колко? По мои сметки около 0.6 Bar. Иначе за 7.8:1 е достатъчна малко по-дебела гарнитура, а още по-добре и пръстени. След това спокойно може да работи с налягания до 1.1-1.2 Bar.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • #17
      От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

      Браво продължавай напред винаги има какво да се направи по джипа.Доста си се постарал.Това което си намислил за окачването е супер идея, при нас сме го реализирали 5 link отпред и 4 link отзад
      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

      Коментар


      • #18
        От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

        Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
        Браво продължавай напред винаги има какво да се направи по джипа.Доста си се постарал.Това което си намислил за окачването е супер идея, при нас сме го реализирали 5 link отпред и 4 link отзад
        Абе на вашата витара какви накрайници сложихте на носачите ,че обмислям варианти : гумен тампон - гумен тампон , гумен тампон - маслена втулка ,или направо 2 маслени . Или пък отзад мисля ,че може да рискувам да сложа от тея китайските униболи ... за отпред смятам да е с маслените втулки ,че да не мърда ,ама какъв ли им е ресурса ??/

        Коментар


        • #19
          От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

          Ако имаш пари слагай джони джойнтове иначе отзад сме на гумени тампони, но правилния вариант е гумен тампон и маслена втулка.
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • #20
            От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

            Вие какви тампони ползвате (от какво са) ? Аз търсих някви от камиони ...ама не намирам каталози ... .А тая маслена втулка имаш ли представа какъв ъгъл може да постигне максимално . Джони джойнтовете са ми скъпички въпреки ,че знам - евтиното излиза скъпо в повечето случай.

            Коментар


            • #21
              От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

              Тампони от витара, а втулките нямат много ход, но със това се задоволяваме
              Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
              Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

              Коментар


              • #22
                От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                от началото на темата си писал че си махнал разни части които са ти били излишни дали случаино не продаваш булбара

                Коментар


                • #23
                  От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                  Колега писах ти лично.

                  А пък аз да допълня малко темата
                  Хайде към община Кнежа
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273212.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5423367
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273226.jpg
Прегледи:1
Размер:168.1 КБ
ID:5423368
                  тука сме вече на Лазарово
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273273.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5423369
                  На старта клас хоби
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273275.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5423370
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:414360_4056822099346_1117443535_o.jpg
Прегледи:1
Размер:196.2 КБ
ID:5423374
                  по трасето
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273283.jpg
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:5423371
                  Май нещо сме настъпили
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273288.jpg
Прегледи:1
Размер:222.6 КБ
ID:5423372
                  малко кална баня
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SL273292.jpg
Прегледи:1
Размер:262.5 КБ
ID:5423373
                  и още малко

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:456704_4057659680285_1215031094_o (1).jpg
Прегледи:1
Размер:234.9 КБ
ID:5423375
                  и оооще малко


                  Сетих се ,че мога да кача .DWG -файлът на фланеца за изпускателния колектор ако има някой заинтересован да пише. Мое дело е и с това трябва да кажа ,че има леки разминавания между центровете на болтовете и затова съм увеличил малко диаметрите на отворите но главите са достатъчно големи! 2 колетора съм правил с този чертеж и няма проблем , аз лично го давам на лазерно рязане, от 10мм черна ламарина.
                  Имам и някой други чертежи на детайли , ще проверя какво имам и ще пиша.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                    Първоначално публикуван от Ивайло Павлов Преглед на мнение
                    Колега писах ти лично.

                    Сетих се ,че мога да кача .DWG -файлът на фланеца за изпускателния колектор ако има някой заинтересован да пише. Мое дело е и с това трябва да кажа ,че има леки разминавания между центровете на болтовете и затова съм увеличил малко диаметрите на отворите но главите са достатъчно големи! 2 колетора съм правил с този чертеж и няма проблем , аз лично го давам на лазерно рязане, от 10мм черна ламарина.
                    Имам и някой други чертежи на детайли , ще проверя какво имам и ще пиша.
                    Качвай де
                    Лудак

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                      в архива има фланеца на изпускателя (мисля че освен на G13 мотора става и на G16 ,но това не е сигурна информация)
                      осен това има един фланец за над throttle body-то (над дросела) поне за G13BA TBI-тo мотора
                      и чертеж за малко по-дълги люлки (обеци) за ресорно окачване
                      това е което намерих на комп-а

                      DWG.rar
                      надявам се да ви свършат работа

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        ... Допълнително към споменатите по-горе операции дори при работа само на LPG се наложи декомпресиране чрез по-дебела гарнитура и пръстени до около 7.8:1, защото ...
                        За какви точно пръстени става въпрос? Че и при нас разхода на бутала е малко по-висок от нормалния
                        Мотора в нашия случай е G16B и компресията му е малко височка (оригинално 10 май). Пробвахме с по-дебела гарнитура, но тя пък излезе ментарлива ...по-дебела само като нова. След стягането - все същия чеп.
                        Сега сме в размисъл - да търсим друга гарнитура или направо да се поръчват low compression бутала. Които всъщност излизат на същата цена, с все гарнитурите и всичко останало, само дето са с доставка от Щатите и чакането е много... а как се чака 1 месец нова играчка, всички знаете
                        Надявам се колегата да не се сърди, че използувам темата му, но въпроса наистина много живо ме вълнува.
                        Поздрави!
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          За какви точно пръстени става въпрос? Че и при нас разхода на бутала е малко по-висок от нормалния
                          Мотора в нашия случай е G16B и компресията му е малко височка (оригинално 10 май). Пробвахме с по-дебела гарнитура, но тя пък излезе ментарлива ...по-дебела само като нова. След стягането - все същия чеп.
                          Сега сме в размисъл - да търсим друга гарнитура или направо да се поръчват low compression бутала. Които всъщност излизат на същата цена, с все гарнитурите и всичко останало, само дето са с доставка от Щатите и чакането е много... а как се чака 1 месец нова играчка, всички знаете
                          Надявам се колегата да не се сърди, че използувам темата му, но въпроса наистина много живо ме вълнува.
                          Поздрави!
                          2 гарнитури и между тях подложка нямали да стане ?
                          Лудак

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                            2 гарнитури една върху друга не става протича.
                            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              За какви точно пръстени става въпрос? Че и при нас разхода на бутала е малко по-висок от нормалния
                              Мотора в нашия случай е G16B и компресията му е малко височка (оригинално 10 май). Пробвахме с по-дебела гарнитура, но тя пък излезе ментарлива ...по-дебела само като нова. След стягането - все същия чеп.
                              Сега сме в размисъл - да търсим друга гарнитура или направо да се поръчват low compression бутала. Които всъщност излизат на същата цена, с все гарнитурите и всичко останало, само дето са с доставка от Щатите и чакането е много... а как се чака 1 месец нова играчка, всички знаете
                              Надявам се колегата да не се сърди, че използувам темата му, но въпроса наистина много живо ме вълнува.
                              Поздрави!
                              Колега няма за какво да се сърдя ,даже се радвам !
                              А може ли малко повече инфо. за сетъпаа на вашия g16 ? На какво налягане го карате ,че ви създава проблеми ? Доколкото знам има много витари дето нямат проблеми. Търсили ли сте проблема някъде другаде? Предполагам сте наясно ,но все пак може нещо да ви е убегнало! На какво гориво го карате ,с каква електроника ? Споделете ,разбира се ако имате желание пък може и да се измисли нещо!
                              Личното ми мнение за разреждането чрез сандвич (гарнитура -метална подложка - гарнитура) е негативно , но все пак работи! За 2 гарнитури без метал м/у тях както казаха и Близнаците не става. Друг вариант е да се търси по дебела тунинг гарнитура ,но и тя ще е от САЩ пак трябва да се чака.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво стана с едно малко Сузуки Самурай

                                Проекта всъщност е Витара дълга база с Г16Б, 31ци и малко лифтец тук-там. Джипката е на Живко (SaTaNaTa_83_stz). Естествено, в оригиналния си вид мотора малко не му стига тяга за тия гумета и след дълго умуване и четене, Живко стигна до извода, че е по-весело да го трбинираме. Конкретното изпълнение: турбина от ... нещо. Гарет някакъв, мързи ме да слизам до гаража да го гледам какъв е точно, но на габарит е колкото на 1.7 турбонафтата на Опел/Исузу. Кулер ... и той от нещо малко по-голям от Опелския. Колектора е правен, максимално прост, пък то за много заигравки просто няма място в коша.
                                Турбопътищата също са максимално къси - 2 връзки с обща дължина под 400мм и самия кулер. Описвам го съвсем набързо, щото все пак темата не е за този джип, пък и Живко като се накани, ще си пусне отделна тема за целта.

                                По-нататък: първа проба неуспешна. Не бяхме внимавали с момента "центровка на запалването" и буталата си отлетяха на третия ден. Други бутала - пак Витарски, след което джипката замина за центровка при човек, които е в час с нещата. Месец безпроблемна експлоатация, след което оня ден - бам - пушилки. Вчера Живко махна главата (нямаше време за повече) - буталата с някакви невероятни луфтове, а едното е половината по цилиндъра размазано. Смея да предположа, че вътре ше са на дроб ...
                                Свещите са правилни, центровката уж и тя ... доколкото е възможно без външна намеса в компа. Колата се кара на пропан-бутан, изпарителя е най-обикновено Ловато, смесителя е преди турбината. Да, знам, че не е най-добрия вариант, но в интерес на истината - бачка си съвсем добре. Лаг практически няма, върви като бясно куче, разхода на гориво е в рамките на поносимото. Буста на 0.7, блоуоффа е ... някакъв, но си бачка. Дебитомера е закачен на кабела, колкото да не свети чек-а, но иначе е просто багаж, не е свързан с нищо. Ауспуха е ... има някакъв Не гърми и не трещи. Леко е куца в съвсем ниските обороти, но то си е заради свирепо изместената центровка.
                                Честно казано, оачквах да се разпаднат я скоростите, я кардана, но ...

                                Това, което ме притеснява е, че поначало степента на сгъстяване на тоя мотор е малко сякаш в повече от правилното. По ибей хората продават low compression бутала, със снишено дъно, при това на цена по-ниска от колкото тук искат за обикновени бутала, полско производсво ... за оригиналните японски от Китай да не говорим
                                Свалянето на компресията ме интересува и по друг повод - жената мине не мине и току ме заврънка да турбинираме нейното Колтче, а то пък хептен с 1:10 сгъстяване.
                                на Самика по спомен е 1:9. На 8 клапановите G16 май и там толкова. Ей съседа, вече втора или трета година кара наговата Витара (8V) с турбина и никакви дертове. Ясно е, че нещо бъркаме въпросът е какво точно.

                                Засега размисъла е да се поръчват ли въпросните бутала от америчко или да се търси друго решение.
                                За двете гарнитури - ясно, че не става. Първата кола, която си купих някога беше излекувана точно така ... едва ме закара до в къщи, а това са има-няма 700 метра
                                Айде стига, че стана баси романа ...
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X