Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

    Колеги дойде време за боядисване на Витарката и съм поставен пред дилема както може би се подразбира от заглавието,а именно за разреждането или по точно за разредители на автоемайлак(става въпрос за български автоемайллак).
    Пръснах със шприц(еднокомпонентен)на БОДИ който разредих със нитроразредител пак на БОДИ(такъв имах),шприца е изтъркан водно и е готов за полагане на боя.
    Боята няма да е от скъпите,а именно БГ автоемайллак поради това че жипката се кара там където ми се иска и не ми се изхвърля със скъпа боя.
    Дилемата е такава:какъв разредител за боята,този който продават за автоемайллак(който честно никак не ме кефи,стои мазно като АМВ)или кореселин,нитро или някакъв друг.Чувал съм че може с кореселин по принцип но не съм го видял.

    Та на въпроса:може ли да разредя с друг вид разредител?

  • #2
    От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

    Ако говорим за Българката боя от рода оргахим или лакпром София.

    Аз разреждам с тоя разредите.
    Но добавям и втвърдител.
    Константин Вълчанов.0888313247

    Коментар


    • #3
      От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

      Един вид се получава по-евтин вариант на акрилна автобоя,нали.
      А колко струва този втвърдител,знам че е в различни разфасовки но нямам представа колко струва.

      Коментар


      • #4
        От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

        послушаи колегата и няма да сбъркаш.

        Коментар


        • #5
          От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

          Първоначално публикуван от kokojambo_Dr Преглед на мнение
          Един вид се получава по-евтин вариант на акрилна автобоя,нали.
          А колко струва този втвърдител,знам че е в различни разфасовки но нямам представа колко струва.
          Определено ще ти излезе по евтино от акрилна та боя. За цена сега не мога да ти кажа веднага но мога да проверя!
          Константин Вълчанов.0888313247

          Коментар


          • #6
            От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

            Втвърдител за алкидни бои има и български и на Боди.Води се 20-80,понеже се добавят 20% в боята.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

              Веднага ще пробвам посочената комбинация.
              Благодаря !
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                Не очаквайте вълшебства,нещата се подобряват,но качеството е далеч от най-евтивия акрил.Български акрил струва около 40 лв за литър,комплекта.Това прави към 1,6-1,8 литра готова смес.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                  Тая гнус се разрежда най добре с бензин.Опъва се като тарамбука.Навремето се разредители и втвърдители имаше.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                    Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                    Тая гнус се разрежда най добре с бензин.Опъва се като тарамбука.Навремето се разредители и втвърдители имаше.
                    То навремето и на печката я кипвахме,ма са като има може да се ползва.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                      Добре де, има готови бои на Новол, който в комплект с втвърдителя са около 40 лв. Като гледам витарата, къса база, кабрио с една кутия ще си я боядисаш и като качество ще си много по-доволен от "made in BG".
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        То навремето и на печката я кипвахме,ма са като има може да се ползва.
                        Да ама ставаше перфектно.Па и колегата иска да мине тънко,за това.Иначе за тоя боклук не си струва да купуваш разредител.Както каза Тодоров най удачния вариант е на Новол.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                          Той и мобихела е някъде там комплекта но е 800гр боята+ втвърдител+ разрежда не на 30% се получава 1.3л горе долу.
                          Константин Вълчанов.0888313247

                          Коментар


                          • #14
                            От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                            Kолега ако си направиш сметката коя боя колко покрива ще видиш че с по-скъпата ше ти излезе по евтино.Разликата в разхода е голяма.В качеството също.Иначе наистина алкидната(сега май я водят синтетична) прави най-хубав гланц с бензин , а и бензина е много по-евтин от специално предназначения разредител.И втвърдителя е задължителен-иначе засъхва повърхностно а отдолу е мека доста време.Абе-боклук.По-добре вземи български акрил щом гониш цена.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Боядисване на Витарката(разреждане на автоемайллак?).

                              Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
                              Kолега ако си направиш сметката коя боя колко покрива ще видиш че с по-скъпата ше ти излезе по евтино.Разликата в разхода е голяма.В качеството също.Иначе наистина алкидната(сега май я водят синтетична) прави най-хубав гланц с бензин , а и бензина е много по-евтин от специално предназначения разредител.И втвърдителя е задължителен-иначе засъхва повърхностно а отдолу е мека доста време.Абе-боклук.По-добре вземи български акрил щом гониш цена.
                              То разхода не е само от боята.Зависи и каква е основата, с какъв пистолет и кой ще пръска с него.А и колегата каза ,че ще я млати по горите а и май държи да е с българската боя ,па и ако си я пръска сам.12 лева кило боя, 2.70 литър бензин,6 лева две топчета книжно тиксо,1 лев найлон и 2 лева 0,5 литра корселин да си измие пищола.Двайсе и три четири лева и е готов.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X