Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка колиба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кучешка колиба

    Провокиран от темата на sobax за направата на кутия за бензиновия трион и заинтересован и аз да направя подобен се захванах за работа. В последния момент ме информираха че е по приоритетно да направя кучешка колибка за Ягдтерира.

    Необходимите продукти (материали):
    1.OSB-дебелина 11 мм, размери 2440 x 1220 -1 бр.
    2. Рапиди за дърво известно количество
    3.Ъглови планки 10-15 бр.
    4. дъски, летвички(тачки) с различна дебелина -около 3 м.
    5.кутия яхтен лак-1/2 кутия
    6. четка
    инструменти
    1. Винтоверт-1 бр.
    2. Зеге-1 бр.

    други
    свободно време и бира 2л-1бр.

    Необходимо време за изработка около 2 часа.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00830.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5989209Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00831.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5989210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00832.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5989211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00833.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5989212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00834.jpg
Прегледи:1
Размер:160.2 КБ
ID:5989213Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00835.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5989214Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00836.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5989215Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00837.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5989216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00838.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5989217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00839.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5989218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00840.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5989219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00841.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5989220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00842.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5989221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00843.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5989222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00844.jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5989223

    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Кучешка колиба

    Ягдтериерът е Джелезно куче, но надали би издържало в тази колиба.
    Нужно е да има поне предверие с вход на зиг-заг!
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Кучешка колиба

      Ковни му и боброви опашки на покрива. Това OSB няма да изкара дълго на дъжда.

      Коментар


      • #4
        От: Кучешка колиба

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        Ковни му и боброви опашки на покрива. Това OSB няма да изкара дълго на дъжда.
        Това е следващия етап. Все пак не съм магьосник за 2 часа да направя всичко.
        Следва още една ръка лак и след това ще е покриването на покрива.

        Кучето може по бързо да види сметката на колибата от атмосферните условия

        п.п. Забравих да напиша:
        Приблизително изразходвани средства за направата на колибата до този момент около 25-30 лв.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Кучешка колиба

          Здравей колега,
          аз на моя Джак Ръсел териер, направих същата от ПДЧ плоскости. Намерих сгрешени от един майстор на мебели. По плътно е, но държи студено през зимата на студа. Отвътре я опаковах с парчета стар мокет. От един хотел - от най дебелия и в студеното време му мятам и един стар мой пуловер за да се увива. Лака който си сложил (и ще сложиш още) ще му мирише доста време. Тяхното обоняние е 100 пъти по силно от нашето. Може и да не хареса къщата даже. Моя така изяде силикона в едната част на къщата, защото го дразнеше. Отделно с лак, ОСБ едва ли ще изкара повече от година, две на снега и на слънцето след това.
          Успех в начинанието.
          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

          Коментар


          • #6
            От: Кучешка колиба

            Колибата не е за джака от профила, той се търкаля по диваните и леглата в къщи. Ягдтериера е на едно село и сега обитава един кашон-кутия.
            Колкото изкара колибата все файда, по важна е идеята и крайния резултат да е задоволителен за майстора и за поръчителя на колибката.
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Кучешка колиба

              Пробвай с лазурния лак на Sokrates водорастворим е преди нанасяне и не мирише. Ползват го при градинските мебели и издържа с години.

              Коментар


              • #8
                От: Кучешка колиба

                На моето бях направил абсолютно същата. Зимата му слагай сено за да топли. И тази дупка за вход, е малко голяма.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Кучешка колиба

                  Сега вече е на две ръце яхтен лак, ако не ми хареса ще ударя 3 ръка.
                  Най вероятно ще се сложи сено и някой стар килим или нещо подобно вътре за постеля. Входа винаги може да се регулира.
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кучешка колиба

                    Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                    Сега вече е на две ръце яхтен лак, ако не ми хареса ще ударя 3 ръка.
                    Най вероятно ще се сложи сено и някой стар килим или нещо подобно вътре за постеля. Входа винаги може да се регулира.
                    Има вероятност кучето ти да се обрине от сеното. Ако забележиш обрив по кучето, да знаеш от какво е.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кучешка колиба

                      Това с килима не е много добра идея. Когато вали и кучето се намокри, вкарва вода вътре и постоянно е на влага. За пода е по-подходящо нещо от рода на фибрана.
                      SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                      УАЗ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кучешка колиба

                        Тия дървени плоскости са бърз и евтин , но не мн. удачен вариант за кучешка колиба. Първата ми колиба беше такава и изкара около 3мес. - кучето я разфасова, кокершпаньол !!! пък за твоя ягдтериер не ми се мисли какво ще става , освен това плоскостите поемат мн влага ако не са добре защитени.Аз в крайна сметка се принудих да направя колиба от талпи , и сега съм доволен 2г не е мръднала въпреки усилията на кокера
                        п.с. фибрана също не е удачен вариант за пода тъй като кучето ще почне да го дере с ноктите, като усети, че е по мека повърхност - става, ако сложиш нещо над фибрана .
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кучешка колиба

                          Аз на моя хубосник направих подобна, само че от евро-пале. Те са плоскости, наставящи се във височина според обема на стоката, която се превозва. Използвах 4 такива, а покривчето е като на Константин. Сега е покрита само с дебел найлон, но ще взема от битумните керемиди с посипка. Всичко вече е лакирано. Нямам хубава снимка под ръка:

                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кучешка колиба

                            Някога, когато и в моя двор се разхождаше един дзвЕр, също му правих къща. Направих я от старо чамово дюшеме два пръста дебело, с едноскатен покрив и плътно опряна до стената на къщата - под стряхата. Пода е добре да е повдигнат малко, а "вратата" да е колкото да се промуши вътре с малък плюс във височина. Отвора бях направил правоъгълен и на горната хоризонтала заковах парче стар мокет с ширината и дължината на отвора - като летяща врата. Този мокет чувствително ограничаваше снегонавяването зимата, но пък кучката започна да оплешивява от носа към челото, та чак до плешките, и се наложи да го свалям в по-човешките месеци да може да и порасне малко козина. В началото хвърлях парцали вътре, но сутрин ги намирах пред прага и се отказах.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кучешка колиба

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28042011002.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5423220 ето го и резултата от втория опит
                              gsm - 0899388807

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X