Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

    Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
    Ако говорим за Форестър доста измамно е това стърчене. Лично съм се убедил, че минава през невероятен изкоп.
    Моят Outbeck е редовно при бояджия за боядисване на броните от ходене на риболов С малки щети по боята минава през невероятни места Но си е истина че много стърчи предната броня и това доста пречи. Но пък тя и самата кола не е мислена за катерене, а за каране по пътя...

    Коментар


    • #32
      Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

      Скърцащо табло на Субару още не съм видял.
      Goblin е прав, дори и на мойто легаси 2000 година таблото не скърца, и какво не им харесвате, за мен си е много приличен автомобил.
      Зимата е направо удоволствие да се кара, при нас обикновенно не чистят улиците, живея на високо и на склон, цяла зима аз правя партините и нагоре и надолу, до сега не съм закъсвал. Общо взето, ако си купувам друга кола и не е джип, пак ще е субару.

      Не виждам смисъл да се сравнява как изглежда автомобил на 13+ години с по новичките му съперници, за годините си субару изглежда прилично, всичко е направено от доста качествени материали, всички пластмаси са с много високо качество - за това и таблата не слкърцат. Двигателя и трансмисията са много добре помислени, да не е много пъргав автомобил, но за сметка на това 2 литровия мотор се катери към бояна на 5 с 1500 оборота.

      По върпоса за тойо субару, ами аз не знам в момента да има автомобил който да е чисто производство, например jeep - двигател само от уаз нямат, новото пежо е копие на БМВ, а новото Субару си е Субару И да не забравяме, че това все пак не е джип - Никъде от субару не твърдят, че е по проходим от Тойота ленд крузър. Доста клипчета изгледах за форестър и разните му там проходимости, ако се загледате никое Фори не е обуто с гуми за кал, всички с обикновенни летни гуми, сигурен съм, че и доста джипове и Сувове, при такива гуми и без подготовка ще се справят по подобен начин.


      Последно редактирано от Daniel; 25-04-13, 06:45.

      Коментар


      • #33
        От: Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

        Здравейте. Понеже съм фен на коли производство преди 2000г. Може да не съм прав, но според мен качеството е по-голямо електрониката ограничена до минимум. Legacy-то ми е 1994г и го карам по черни пътища. Беше ми ниско и когато подпре на корем умираше. Повдигнах го с 8см и сега съм по-доволен, но все още не е джип (точно затова вече съм и тук). Имам и Аутбек 1998. Проходимоста на легасито е по-голяма (след лифта) поради причината че е с по-малка(скосена) броня и не закача. Скърцане втре в коли на по 20г няма изобщо. Единствен проблем се оказва май (според мен) че рейките протичат и се разтропват ;( .... Много доволен от субаруто см, но усещам нужда от типа на нещо като DIscovery 1 или Patrol Карал съм към 700м през преспа(навявано) с височина до капака на колата, но по едно време отпуснах газта и колата спря. тогава стана интересно, защото не-мога да слезна от колата(през прозореца че вратата от сняг не се отваря) и трябваше да си докопая още 100м , защото колата подпря на корем и повече не-можа да се прави на снегорин. Ако успе да намеря някое от клипчетата ми (мотопистата на камбаните) през кал около 30см как си драпа, само теглича е много ниско и задната броня загребваше кал. Всичко това с малки гумета (185/70/14 - Goodrich Winter G) Реших да не си чупа леките автомобили като си ги мисля за джип и да търся джип.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • #34
          От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

          Това за скърцането...само дразня колегите, които са решили, че това е върховната кола. Нищо лошо.
          Жалкото е, че на новите модели, архитектурата пречи на офроуда.
          Ужасно изостават всички модели на Субару в сравнение с конкурентите. Даже по причина, че пазарния дял е толкова стеснен, не влиза в статистиката. По екзотично е от Катерам даже.
          Прогнозата ми е, че бранда ( собственост на тойота) ще се използва само за маркетингови мушенгии за напред.
          Субару не е вече това което бе. Има при един приятел в автосалона му Легаси от 90и незнамси коя година, та смятам да го осиновя за да има нещо за децата ми.
          Субару вече не е нито най-здравото, нито най-проходимото возило сред леките коли.
          А и малко ме дразнят разни комбита, които се впускат в стрийтфайт с нещо на което пише 55 AМG на задния капак.
          Губят!
          Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 11-06-13, 23:58.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #35
            От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

            Бе има и 10 секуднни Субара в България с които стрийфаита с 55АМГ ще изглежда 'ужасяващо'....три автовоза и пет коли разлика за 500 метра....само дето двигатлите карат по малко...хахах.

            Коментар


            • #36
              От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              ...Даже по причина, че пазарния дял е толкова стеснен, не влиза в статистиката. По екзотично е от Катерам даже.
              В България - може би. Предвид големината на българския пазар - предполагам че Субару трябва да са много загрижени.

              Тук при мен е фрашкано с коли на марката, срещат се примерно десет пъти повече от Мазда, малко по-малко отколкото Нисан. В САЩ Субару продават по 35000 коли на месец. Хонда и Тойота продават по 200000 на месец, но Мицубиши продават 5000, а Мазда е някъде между Мицубиши и Субару. Малко са далеч от Катерхам.

              Европейския пазар е съвсем различен, там стандартен автомобил няма шансове за оцеляване ако не предлага дизел, а Субару изкараха дизел доста късно.

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Прогнозата ми е, че бранда ( собственост на тойота) ще се използва само за маркетингови мушенгии за напред.
              Бранда малко е минал край собственост на Тойота. Тойота притежава 15% от Фуджи Хеви Индъстрис, които притежават Субару.

              Моята прогноза е че докато Тойота работят със Субару, ще продължават да вадят приятни бегачки като Tойота 86, и че двете марки могат само да печелят от това.

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              ...
              Субаро вече не е нито най-здравото, нито най-проходимото возило сред леките коли.
              Последните ми наблюдения за здравина са за 2008ма година модел, на който до сега не се е счупило едно болтче. За проходимостта нямам мнение.


              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              А и малко ме дразнят разни комбита, които се впускат в стрийтфайт с нещо на което пише 55 AМG на задния капак.
              Губят!
              Малките винаги имат право да се боричкат с големите Докато му виждат само задния капак, би трябвало да няма проблем
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                Харесва ми позитивизмът ти.
                Неползвам статистика и копи енд пейст методи, а и на всичкото отгоре живея в една малка страна в Европа.
                Сащ е съставен от няколко града и провинция от скрупули и полицейщина, нямам наблюдения по конкретни. Вкуса към колите е повече от явен.
                Моите наблюдения из скромните Евопейски столици подкрепя заключението ми, че Субару е екзотика.
                А Фуджи Хеви Дюти Индъстрииз е огромно нещо, а Субару е едно малко брандче в цялата работа.
                И се извинявам публично за това, че пиша Субару с " О" накрая. Неграмотност братя.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #38
                  От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Бе има и 10 секуднни Субара в България с които стрийфаита с 55АМГ ще изглежда 'ужасяващо'....три автовоза и пет коли разлика за 500 метра....само дето двигатлите карат по малко...хахах.
                  Имах предвид цивилния стрийтфайт. А не стрйт рейсинг. Онова дърпане по светофарите и правите отсечки от пътищата.
                  Концепции правещи ниски десятки има доста. Пояснявам, че дадения пример е с така закупени от магазина коли.
                  Напоследък се нагледах на Патрули с ускорение до 100км под 6,5 сек и макс над 220 км/ч.
                  Безобразие е това бе.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #39
                    От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                    и аз не съм провокатор, ама верно са си бая грозни... кво сега и сивата пластмасичка си има ценители... въпрос на вкус ли, на джоб ли.
                    Последно редактирано от ivied; 12-06-13, 00:35. Причина: на вкус ли, на джоб ли

                    Коментар


                    • #40
                      От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      ...
                      Моите наблюдения из скромните Евопейски столици подкрепя заключението ми, че Субару е екзотика.
                      ...
                      Не виждам за какво се стягаш. Глобално Субару не са екзотика, а съвсем нормална автомобилна фирма която се продава в доволно прилични количества (доволно прилични, доволно прилични - дано не ме обвиниш в копи/пейст, но тук за 2012та имат продадени с 30% повече коли от Мерцедес, и пак с толкова повече от БМВ. Пък тях никой не ги брои екзотика ).

                      За копи/пейста не знам, обаче колко субарута виждам на ден по улиците в държавата в която живея (и колко се продават на година) - знам

                      По твоята логика мога аз да реша че Пежо или Рено са екзотика, понеже тук съм видял една девятка, три 505-ци и две 405ци за десет години. Пък гледам - фирми са, че и коли произвеждат.
                      Последно редактирано от Goblin; 12-06-13, 00:24.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #41
                        От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Не виждам за какво се стягаш. Глобално Субару не са екзотика, а съвсем нормална автомобилна фирма която се продава в доволно прилични количества (доволно прилични, доволно прилични - дано не ме обвиниш в копи/пейст, но тук за 2012та имат продадени с 30% повече коли от Мерцедес, и пак с толкова повече от БМВ. Пък тях никой не ги брои екзотика ).

                        За копи/пейста не знам, обаче колко субарута виждам на ден по улиците в държавата в която живея (и колко се продават на година) - знам

                        По твоята логика мога аз да реша че Пежо или Рено са екзотика, понеже тук съм видял една девятка, три 505-ци и две 405ци за десет години. Пък гледам - фирми са, че и коли произвеждат.
                        Не се стягам въобще, просто исках да съм ти в тон.
                        От доста години смятам, че 505 е някава екзотика, янг таймер дори в Париж. И там ги няма. А 405. Хе хей. Стара работа е това и никога не бих го наредил сред тези с които сравнявам СубарУ.
                        маниящината на тема "марки и модели" ми е напълно чужда.
                        Харесвам Лексус 470 ЛХ, но не може ежедневната ми кола да е с дупка за касетка. За Бога, слушам интернет радио най-малкото поне.
                        Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 12-06-13, 00:37.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #42
                          От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                          Пежо 405 си беше кола на годината - 89-та мисля. Дизайн на Бертоне... А в 21-век с пазаруването по моловете, разни Геги и Дефендъри са като динозаври от гората. Е, има утешения и за стрийт файтърите, и за дизайн suv маниаците, и за напомпаните US пикап рейнджъри с оранжеви джанти... както и да е. Свят широк, автомобилна индустрия - голяма.
                          Имаше една класация за най-грозните автомобили, един стар ван на Киа водеше, беше като бременен хипопотам, направо и "уникати" имаше, мултиплата беше по средата някъде, форито в края... Иначе харесвам Аутбека, въпреки пласмасите, Легасито го намирам даже елегантно...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                            Е, за сравненията Субару не са виновни

                            По-скоро са набедени, ентусиастите ги сравняват с какво ли не, а те са си просто Субару.

                            Тук между другото като казвам че е пълно с коли на марката - пълно е със съвсем обикновени варианти. Повечето са дори тромави в сравнение с конкуренцията си. Базовото Легаси примерно до ден днешен си е 165 коня, при положение че конкуренцията често започва на двеста. Това са си съвсем семейни и спокойни коли, основно се ползват от хора които просто искат 4х4 комби но не искат да прилича на джип а на кола.

                            Sti и прочее бегачки засичам не повече от две-три на седмица.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #44
                              От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                              Тук между другото като казвам че е пълно с коли на марката - пълно е със съвсем обикновени варианти.
                              Sti и прочее бегачки засичам не повече от две-три на седмица.
                              За коя страна говориш?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                                Щатско.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X