Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дуплекс Радио?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дуплекс Радио?

    Късия въпрос - коя марка и модел държи на бой и плюене,фул дуплекс,слушалките и микрофона може да са с кабел?

    И сега аз как си знам - трябва ни фул дуплекс мммммм система или VHF апарати които да са сравнително мощни,миля да речем,да имат нормални яки батерии и зарядно,да са водоустойчиви та даже ако може и да плуват,да са малки като размер и добре направени.Най-важното - трябва да мога да говоря със свободни ръце,и двете свободни,никакви копченца,изчакване,бибитки разни.Ако има и заглушаване на външния шум съвсем шукаритети ще се получи.

    Караш 2-3 ТИРа един след друг,тоя който кара няма огледала и му трябва втория да подсказва като връща заден ход.Палиш мотор от третия етаж,а мотора в мазето,единия трябва да върти стартера,а другия да рови по мотора.Вьрзал си един джип в тъмницата и дърпаш друг,искаш да му кажеш нещо,но ти трябват и двете ръце,брат ти кара като луд и няма как да ти звьнне по телефона,а ти трябва да го следваш с по-скапана кола...............е такива работи.


    Взехме едни Еартек които трябва да ги внимаваш да не стоят повече от 4 часа включени в зарядното,а точно това не ни трябва- те си стоят точно там и като ни потрябват си ги слагаш на гащите и екшън.Едновременно да се включвали,щели да се намерят и се търсиха по 20 минути,той заека избягал до тогава.Отделно,че бяха правени в Щатите / бре викам си най-после /,но явно от Мързеливи Китайци,като го стисна и то скърца,пласмасови едно такова,лекичко и с едни нефелни панелчета мммммьли ако му изплющиш един чембер и ще се разпадне,а какво остава да се облегна на него в неподходящия момент и да паркирам зад бара в крайбрежния ресторант.

    Ресторанти,треньори,мотористи,спец части........ползват подобни.По яхтичките и те ползват,но не намирам нищо яко.Трябва ми да е малко и по възможност леко,но да е здраво и добро задължително па ако ще по 300 грама да са,ще си врьзвам гащите ако се наложи.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Дуплекс Радио?

    http://www.mcclaflinmobilemedia.com/...alkcatalog.pdf

    Това отказа след 3 часа,направено за снимки само,като цяло не си заслужава да го критикувам даже.


    Някои военни нещица тук се продават свободно и без лиценз та ако имате идея ще съм благодарен.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Дуплекс Радио?

      и на двата въпроса IC-F3001 / F4001 сериите според мен е това което търсиш. Ето какво пишат за тия моделчета
      Icom Taking it to the Extreme - Rugged Radios for Rugged Terrain

      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #4
        От: Дуплекс Радио?

        http://invisio.com/downloads.aspx?file=1627


        Е това намирам и много ми харесва като фаца,но дали е добро и колко и къде и как.........

        Тенкю за тия Фки,отивам да чета за 4001 модела
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Дуплекс Радио?

          Иначе за свободните ръце.. Има много търдпарти производители които правят слушалки и микчета за Айкомите .. Пускаш си вокса слагаш слушалката и си приказваш малко в началото ще ти е тегаво докато свикнеш със забавянето. И има един малък гаден проблем.. ако някой от компанията диша по тежко и се мъчи .. затапва канала
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #6
            От: Дуплекс Радио?

            Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
            и на двата въпроса IC-F3001 / F4001 сериите според мен е това което търсиш. Ето какво пишат за тия моделчета
            Icom Taking it to the Extreme - Rugged Radios for Rugged Terrain
            http://www.icomamerica.com/en/downlo...x?Document=482

            Вьпрос - войс активейтед,това значи ли,че само единия говори,а другия слуша защото чета,че ВОКСа има някакво забавяне което можело да се настройва?На нас ни трябва отворена линия,никакво забавяне,аз си свиркам,а брата се хили и тьнцува на свиреното,и двамата говорим и двамата чуваме.


            А ясно,бавно пиша от падчето та за това малко объркано.То при нас единия винаги се мъчи и пуфти и канала ще е затапен винаги.Обикновенно единия стои до ауспих 2 педи диаметър,а другия бачка с мотора та ми трябва нещо което да чува и да го чувам и отворена линия,като му кажа 2 да не мисли,че са два метра,а само 2 педи,няма как със забавяне да го играем,фул дуплекс,да може да се организира паника във всяка една секунда.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Дуплекс Радио?

              Китайче.
              Дали е добро божа работа.
              Само като идея.
              http://www.verotelecom.com/dual-band...io-vr-db2r.htm
              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

              Коментар


              • #8
                От: Дуплекс Радио?

                Китайче,много е Кют как викат тук,НО ще пропусна ако ще подарък да ми го дават.Иначе голЕм го вади,има всичко което ни трябва и показателите които ни трябват,НО си остава Китайче,аз на това ни работата ни живота мога и искам да си заложа.

                Инвизио,Тадиран и някои други чета в момента,те поне правят за военни,имат модели до 20 метра под вода за 2 часа,а и като го перна с чука ако държи е моя модел,ако не го връщам,тоя китаец ме съмнява и то много.Не го взимаме за да се майтапим и ни трябва нещо изпитано.

                ма си е сладур Китаеца
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Дуплекс Радио?

                  Бенз я виш това phonak-communications в гого и модела им интерком ... май това което търсиш си е баш на интерком основа ..
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дуплекс Радио?

                    Пак е пуш да говориш или активиране някакво,на мен ми трябва активирано да си стои,отворена линия.

                    Мька някаква,военните имат обаче Тадиран ПНР 500,ровя........
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дуплекс Радио?

                      http://universal-radio.com/catalog/ht/1007.html
                      http://www.alinco.com/Products/DJ-G7/


                      Това мисля, че ще ви върши работа.
                      Мисля, че в ЛА трябва да има няколко големи радио любителски магазина. Там направо да ги тествате.

                      P.S. Това са твойте хора, незнам дали има кой повече да ти помогне от тях:

                      Ham Radio Outlet SAN DIEGO
                      sandiego@hamradio.com
                      5357 Kearny Villa Road
                      San Diego, CA 92123
                      Voice:
                      800/854-6046
                      Последно редактирано от Венци- малкия; 03-11-12, 21:29.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дуплекс Радио?

                        А такаааааа,това трябва да го има и в наше село,да ми е лесно да им го върна ако глътне вода.

                        Венцо Тенкю,бягам пак да чета.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дуплекс Радио?

                          BENZBOSSe, ма то което и да е радио, било то в режим simplex или full duplex, все ще трябва да се активира от нещо при предаване - PTT или Voice Activate System. Няма как да е постоянно в режим на предаване. Или първо ще му клекне батерията, или ще му прегрее крайното стъпало /а може и двете едновременно/, ако работи по-дълго време така. То не е мислено да работи продължително в режим на предаване. И разликата в консумацията му при приемане и предаване е май в порядък по-голяма 150-200mA / 2-3А. Каква трябва да му е батерията за да държи в такъв режим?
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дуплекс Радио?

                            това избрах от чичко гугул - дано съм бил полезен

                            http://www.davidclark.com/marine/9800/9800Brochure.pdf

                            http://pdf.nauticexpo.com/pdf/adeuni...-22366-_2.html

                            http://www.soneticscorp.com/solution...ne-operations/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дуплекс Радио?

                              Какво е ПТТ?Ако е Пуш да говориш не ни върши работа.За крайно стъпало не знам,за батерия не знам,знам,че онова докато работеше ловеше всички близки звуци.

                              Онова което имахме си стои на отворена линия,трябва ми за 15 минути при маневра или айде час и половина при проблем,ако мога да го зареждам в колата съвсем кеф,ще мога да карам и да си плямпам с брата.
                              Бяха му шибнала батерия която гори на петия час,слагаш да зареждаш и си навиваш будилника,че иначе изпушва,а това някак си в средата на морето не е добре.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 03-11-12, 23:47.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X