Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Санитарен силикон

Място
    Раднево
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Санитарен силикон

Колеги препоръчайте ми качествен силикон за баня.Проблема ми е следният, сифона ми близо до стената и участъка до него е във вода по време на къпане. В този ъгъл има пропуск на вода .Пода ми е плочка а стените пвц.И не мога да уцеля силикон който да направи добър контакт между двата материала, плочка -лайсна . На няколко пъти го зачиствам, суша и полагам нов като последно пробвах с два вида като отдолу сложих силикон за пвц тънко и после отрязах накраиника под ъгъл и направих широк ъгъл със санитарен.И пак има пропуск. Установявам го като погледна през отвора за водомера , сифона е под него.Ако не може да се спомене марка с цел реклама , на лични .
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

Публикации
    434
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Санитарен силикон

Може би има смисл да пробваш с полиуретанов такъв ,има малки ''саламчета '' може да се справиш и без пистолет ,само че с ръкавици ,няма миете това чудо .Ако не се лъжа ,сивия най здрав

Място
    София
    Публикации
    1,154
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на RODJER009 Преглед на публикациите
    Колеги препоръчайте ми качествен силикон за баня.Проблема ми е следният, сифона ми близо до стената и участъка до него е във вода по време на къпане. В този ъгъл има пропуск на вода .Пода ми е плочка а стените пвц.И не мога да уцеля силикон който да направи добър контакт между двата материала, плочка -лайсна . На няколко пъти го зачиствам, суша и полагам нов като последно пробвах с два вида като отдолу сложих силикон за пвц тънко и после отрязах накраиника под ъгъл и направих широк ъгъл със санитарен.И пак има пропуск. Установявам го като погледна през отвора за водомера , сифона е под него.Ако не може да се спомене марка с цел реклама , на лични .
    Санитарният на Церезит е основният който ползваме в работата ни.Конкретно като твоят случай,аналогично сме уплътнявали плочки и ПВЦ профили,без проблеми.Остава да спазиш технологията за почистване и полагане.Както и да осигуриш/ в разрез /поне няколко милиметра материал,а не да го полагаш само повърхностно по фугата.

nikita66 е офлайн Утвърден участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Публикации
    918
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на juri_fursov Преглед на публикациите
    Може би има смисл да пробваш с полиуретанов такъв ,има малки ''саламчета '' може да се справиш и без пистолет ,само че с ръкавици ,няма миете това чудо .Ако не се лъжа ,сивия най здрав
    Този дава много добър резултат. Измива се с боров терпентин или нещо подобно беше. Можеш да цопнеш с пръста и да минеш отгоре, както при другия със сапунов разтвор. Всички други силикони са за по-"тънки" нанасяния и специфични.
    Не знам точно как стоят нещата, но ако водата се събира там, най-добре залепи някаква декорация, която да действа и като изолация.
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

Място
    Раднево
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на nikita66 Преглед на публикациите
    Този дава много добър резултат. Измива се с боров терпентин или нещо подобно беше. Можеш да цопнеш с пръста и да минеш отгоре, както при другия със сапунов разтвор. Всички други силикони са за по-"тънки" нанасяния и специфични.
    Не знам точно как стоят нещата, но ако водата се събира там, най-добре залепи някаква декорация, която да действа и като изолация.
    Мислех да се залепи нещо там , но не се сетих какво да бъде и да покрие ъгъла.Каква да бъде тази декорация?
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

Място
    В Русия съм
    Публикации
    3,005
    Точки (при гласуване)
    12

PU 50 полиеританово лепило ползвам по няколко кашона на месец!Това който го е измислил е бил голям мързел......лепи яко и е еластично като гума!Мие се с короселин или бензин...но само когато е прясно инак махане няма!Само с нож!сиво черно има и бяло,цвета няма значение важното е да е 50!Намерил съм му толкова много приложения на това че съм втрещен колко е полезно!Ползвам го от години за какво ли не!едно от най доброто е на DEN B...EN
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,993
    Точки (при гласуване)
    25

Аз минах кюшетата с ацетатен. Заглажда се с мокър пръст/плюнка/. Държи вече повече от 6г.При намазването мирише на оцет.
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Сходни теми

1. Премахване на силикон?
    От Пенчо във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 43
    Последно мнение: 27-09-13, 15:50
  2. Гарнитура или силикон?
    От TONI 1977 във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 22
    Последно мнение: 29-04-12, 14:40
  3. Отговори: 8
    Последно мнение: 04-02-11, 12:17
  4. Махане на силикон от повърхност