Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рис отново в България!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рис отново в България!

    Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
    Има и е документирано,с фото капан на хранилка.Няма да казвам нито район нито място където е сниман.Като му дойде времето и снимка ще кача.
    Не му ли дойде вече времето?Ако искаш обади се да ти кажа къде има,без снимки.

    Коментар


    • От: Рис отново в България!

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      В момента търся темата дето се ядохте с bgbul. И на тебе ти беше писнало от законите за меците, подобно на мен.
      ...
      Ето, ама Хънтъра е зачистил кавгите, не е същото.

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...=91096&page=13
      За мечките нищо не ми е писнало. Нека са си защитен вид до момента, в който започнат да нападат хора. Тогава е време за коригиране на ситуацията в дадения район. И в никакъв случай не искам да бъдат тотално ликвидирани за да ми е спокойно на душата.

      Прегледах си постовете в онази тема и гледам, че и там съм те посъветвал да си стоиш в София щом толкова те е страх да стъпиш в гората без да си въоръжен до зъби.

      Между другото, оттогава насам всяка година сме имали по минимум един дълъг пеши преход в район на Родопите, където (по информация от местни ловци) обитават няколко мечи семейства. Без огнестрелно оръжие. Просто ужас! Чудя се как сме оцелели ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-01-13, 19:05.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Рис отново в България!

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Тия неща ми се компилират някак автоматично, бързо и подсъзнателно, а не съм много добър с обясненията.
        ...

        Паралелно с това върви кампания за ограничаване на разрешителните за оръжие.
        ...

        Ето, колегата на бой налита.

        Пак стигнАхме до вица за Чукчата !

        Ами намали писачеството и поработи малко по въпроса с обясненията.

        Представяш ли си човек с параноя и страхове от животни какво може да направи със законното си оръжие ?!
        Ми то и куч на каишка да мине далеч от теб, ще кажеш, че е искал да те разкъса,
        а ако някой пиян или друсан влезе да ти се изпикае във входа,
        че е искал да те ограби и за това си му разпилял мозъка по стълбището,
        нали законното оръжие е точно за това, за самозащита !

        И в третата част от цитата, пак за твойто криворазбиране.
        Разбирам, че си писател, ама фАни малко и да почетеш,
        примерно - кво значи вербално
        щото с параноя и неразбиране ще ме набедиш в агресия,
        а аз се опитвам да водя разговор.


        P.S. Имам чувството, че имаш брат-близнак във форума (чак се учудвам, че не се е включил),
        или пишеш от два ника, или един @&% ви е правИл.
        Пишете некви глупости, и после ходите да се сополявите на нечие модераторско рамо,
        че някой ви обиждал и нападал.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-01-13, 19:31. Причина: P.S.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Рис отново в България!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...
          Прегледах си постовете в онази тема и гледам, че и там съм те посъветвал да си стоиш в София щом толкова те е страх да стъпиш в гората без да си въоръжен до зъби.
          ...
          Значи, това, че не споделям къде и кога ходя - имам си съображения, и дори нямам желание да коментирам.
          Невинаги хората са това, което изглеждат, еле пък като някакъв акаунт в нета.
          Коментарите на лична основа не ме бъркат, вече споменах.
          п.с. Още подкрепям идеята за туристически разрешителни, но явно не сме дорасли за такива неща.

          Коментар


          • От: Рис отново в България!

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

            P.S. Имам чувството, че имаш брат-близнак във форума (чак се учудвам, че не се е включил),
            или пишеш от два ника, или един @&% ви е правИл.
            Пишете некви глупости, и после ходите да се сополявите на нечие модераторско рамо,
            че някой ви обиждал и нападал.
            Тука почна с клеветите. Аз не държа мнението ми да бъде възприето от когото и да било. Да търся пък модератори - не ти разбирам идеята. С Чавдар още от преди 2 години не сме се разбрали, с Хънтъра се разбрахме с половин приказка. Живи и здрави сме, много насериозно ги взе тия неща ми се струва. Ако всички бяхме напълно еднакви - щяхме да пишем със себе си. Всеки влиза тук заради различното мнение.

            Коментар


            • От: Рис отново в България!

              Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
              ...Ако са сами... ...и няма хищници, броят ще се увелечи прекомерно и щетите, ще са повече от ползите и красотите...
              И това не е точно така. Ако няма хищници, количеството на техните "жертви" може-би ще се увеличи за някакъв много кратък момент. След това популацията им ще стане нежизнеспособна (изроди, залинее, масово заболее и пр. и пр.) и като неизбежен резултат - също изчезне.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Рис отново в България!

                Нали беше темата за рис?

                Коментар


                • От: Рис отново в България!

                  Още една котурачка, която си е опитомила човеци.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Рис отново в България!

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Преди един-два месеца,спрях ме напътя едни господа от зелени балкани,и се заприказвах ме,че миналата година при нас в Рила,мой приятел намери в капан хванат и изяден половината,един рис.Има го сниман на телефона,обещах да говоря с него да изпрати снимките,но на него все не му оставало време.На Телефона ясно се виждат дългите крака,но главата и част от предницата липсва.Няколко души с които съм говорил също са споменава ли че са виждали по-големи следи от котешките но до този момент,това е най-силното ни доказателство.
                    По-скоро е някаква котка

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пчелина (30).jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5454076

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пчелина (31).jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5454077

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пчелина (32).jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5454078

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пчелина (33).jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5454079
                    Тези стъпки са от вчера,някой знае ли от какво са
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2150163.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5454074

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2150164.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5454075

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2150160.jpg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5454072

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2150161.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5454073

                    Коментар


                    • От: Рис отново в България!

                      Горкото малко рисче! То е, вижте само колко му е дълги лапичките.

                      Коментар


                      • От: Рис отново в България!

                        Жалко за рисчето, много ми се иска да се завъдят. И мечките са малко, дано се увеличат, но май им идва твърде пълно с хора. Рабин брат, животните са бая плашливи, ако искаш да ги пропъдиш и се съмняваш, че само с появата ти ще стане, носи си пиратки, от звучните. Макар и само появата на странен предмет в ръцете ти да е достатъчно. Експериментирах с песа, дето пушка не е виждал и дори с тояга да ме види иска да забегне... А въздухарката направо го побърква, пък ако не е вързан и пукна с нея го няма с часове...

                        Коментар


                        • От: Рис отново в България!

                          Жалко за животинчето.....
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Рис отново в България!

                            Мършата на снимката най-вероятно е дива котка.Мустакът изглежда голям поради близкия план на снимката. А и през месец март ланските рисове са значително по-големи.
                            Стъпките по снега приличат на язовец. Той има по 5 пръста, с дълги нокти.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Рис отново в България!

                              Ако мъчително умрялото животно на снимката е рис, със сигурност не е тукашен, пришълец е.


                              Преди 10-15 години едни ентусиасти бяха започнали проучвания как да възстановят популацията на рисове в България. Мисля, че нищо не излезе, но ми стана интересно и взех да чета за подобни проблеми в Европа, където симпатичните големи "котки" бързо намаляват, особено в Испания и Франция.


                              Повторното заселване на рисове е по-скоро безнадеждно начинание. Работата първо е в това, че те имат нужда от много голяма що-годе спокойна територия средно на един екземпляр. Днешната цивилизована България вече е тясна за тях. От друга страна, тези животни (едва ли само те) се приспособяват към места където са живели дълго време, променят се. Така че, дори ако внесем рисове от Р. Македония или Сърбия, където - поне до неотдавна - ги имаше, въобще не е речено, че ще оцелеят тук и ще се превърнат в "нашенски".


                              * * *

                              Миналата или по-миналата година някакъв "специалист" (не помня дали правителствен или не) беше обещал до 3-4 години да се възстанови популацията. Това пък са хептен несериозни приказки.


                              Доколкото знам, последният рис на свобода в България е бил наблюдаван през 40-години на XX век, преди близо 70 години. (Но може би има и факти, за които не знам.)

                              По-рано ги е имало и то доста. Ето едно любопитно свидетелство от 1860 г., то принадлежи на легендарния войвода Панайот Хитов и се отнася до балкански район не много далеч от с. Калояново, Сливенско.


                              "... Дъждът се обърна на сняг, задуха и вятър, а ний бързаме, докато излязохме на "Голата поляна". Имаше още четвърт час, докато прехвърлим върха, но снегът, дъждът и вятърът не ни даваха да вървим. Измокрихме се, като че във водата да сме топени! Назад да се върнем - няма къде да се намери място, за да си накладем огън. Напред - толкова силен вятър - ще ни издави!

                              ... Взехме по пътеката към "Косанов рът". Там гъста гора, липова и няма хич вятър. Намерихме по пътеката един турлук (ровница), дето някои бяха горили кюмюр (дървени въглища), та имаше много марсъци (главни) изостанали. Ето за нас хубаво място! Натрупахме онез марсъци - накладохме огън. Тамам се сушим (то вече сред нощ), дига се една врява из гъстата гора. Не се разбира какво е. Диви свини - не. Вълци - не е! И аз сам не можах да се усетя изпърво що за дяволска врява е това. По-сетне хванаха да вият и да се давят и чак тогава ми дойде на ум, че са рисове. Аз и друг път съм слушал рис като реве, но тъй да се гонят и да вият не беше ми се случвало да чуя. Сетне ми дойде пак на ума, че при тез наши комшии трябваше да има сватба, та затова бяха толкова безобразни и на сто-двеста крачки от нас дигаха такава кавга!"

                              (Панайот Хитов, "Как станах хайдутин", изд. "Захарий Стоянов", София, 2008, на стр. 113)


                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • От: Рис отново в България!

                                Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
                                Ако мъчително умрялото животно на снимката е рис, със сигурност не е тукашен, пришълец е.


                                Преди 10-15 години едни ентусиасти бяха започнали проучвания как да възстановят популацията на рисове в България. Мисля, че нищо не излезе, но ми стана интересно и взех да чета за подобни проблеми в Европа, където симпатичните големи "котки" бързо намаляват, особено в Испания и Франция.


                                Повторното заселване на рисове е по-скоро безнадеждно начинание. Работата първо е в това, че те имат нужда от много голяма що-годе спокойна територия средно на един екземпляр. Днешната цивилизована България вече е тясна за тях. От друга страна, тези животни (едва ли само те) се приспособяват към места където са живели дълго време, променят се. Така че, дори ако внесем рисове от Р. Македония или Сърбия, където - поне до неотдавна - ги имаше, въобще не е речено, че ще оцелеят тук и ще се превърнат в "нашенски".


                                * * *

                                Миналата или по-миналата година някакъв "специалист" (не помня дали правителствен или не) беше обещал до 3-4 години да се възстанови популацията. Това пък са хептен несериозни приказки.


                                Доколкото знам, последният рис на свобода в България е бил наблюдаван през 40-години на XX век, преди близо 70 години. ...Поздрави!
                                Чукча писател?
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X