Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рис отново в България!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рис отново в България!

    Инфото ми е от една книга - "Книга на ловеца и риболовеца". Там наред с другите животни, пишеше и за риса, че е обитавал България, но последното официално сведение е за застрелян рис през 1911 или 1912 г. Не знам до колко е вярно.
    През 80те имаше планове за развъждане на мечки, като "внесохме" от Румъния няколко десетки карпатски мечки и ги разселиха из България. Имаше подобен план и за рисове от Македония, но не знам дали се осъществи.
    Дано котките са върнат!

    ПП. Рибар съм, не съм ловец
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

    Коментар


    • #17
      От: Рис отново в България!

      Риса реално никога не е изчезвал от тук. По едно време беше останал един самец само. Оцеля благодарение на особеният режим по границата, това по комунизЪма, и че ловците в района бяха отсвирени тотално от обиталището му. Говоря за западна Стара планина. Хубаво беше и че можеше и периодично дърпаше отатък КСП-то, особено когато дойде демокрацията и едни "велможи", облечени във власт взеха да понаобикалят района за да ловуват на вълк. После го засекохме и се беше сдобил с дама, поне по следите се виждаше. Котило не сме засичали защото силно си ограничихме ходенето в района че един от нас не устиска на изкушението и метна снимки на следите в нета. Няма да ви казвам колко народ му се беше наточил но не ги огря с инфо, поне от нас. Последно известие от ятак на място е че пак има женска в района така че има шанс и котило да дочакаме.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #18
        От: Рис отново в България!

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Няма да ви казвам колко народ му се беше наточил но не ги огря с инфо...
        Това е един от малкото случаи, в които искрено се надявам др. Алигиери да е бил прав, и всички тия "любопитковци" да се пържат във врящо олио някой ден

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Последно известие от ятак на място е че пак има женска в района така че има шанс и котило да дочакаме.
        Айде от твоите уста, в божиите уши.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #19
          От: Рис отново в България!

          Мисля , че тук ще се намерят достатъчно ентусиасти да помогнат с каквото могат в опазването...Ама може и колегата да е прав...колкото по малко знаят толкова по добре..Години ще минат докато "котето" се закрепи..
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #20
            От: Рис отново в България!

            Преди един-два месеца,спрях ме напътя едни господа от зелени балкани,и се заприказвах ме,че миналата година при нас в Рила,мой приятел намери в капан хванат и изяден половината,един рис.Има го сниман на телефона,обещах да говоря с него да изпрати снимките,но на него все не му оставало време.На Телефона ясно се виждат дългите крака,но главата и част от предницата липсва.Няколко души с които съм говорил също са споменава ли че са виждали по-големи следи от котешките но до този момент,това е най-силното ни доказателство.

            Коментар


            • #21
              От: Рис отново в България!

              Засичал съм един път рис в Централен Балкан преди 6-7 години но срещата беше толкова мимолетна и неочаквана ,че после се запитах дали е било истина.Вярвам че е било рис.
              BMW X6

              Коментар


              • #22
                От: Рис отново в България!

                Какво толкова му е хубавото да има още хищници из гората?
                Последно редактирано от Rabin; 21-11-12, 17:32.

                Коментар


                • #23
                  От: Рис отново в България!

                  Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                  Риса реално никога не е изчезвал от тук. По едно време беше останал един самец само. Оцеля благодарение на особеният режим по границата, това по комунизЪма, и че ловците в района бяха отсвирени тотално от обиталището му. Говоря за западна Стара планина. Хубаво беше и че можеше и периодично дърпаше отатък КСП-то, особено когато дойде демокрацията и едни "велможи", облечени във власт взеха да понаобикалят района за да ловуват на вълк. После го засекохме и се беше сдобил с дама, поне по следите се виждаше. Котило не сме засичали защото силно си ограничихме ходенето в района че един от нас не устиска на изкушението и метна снимки на следите в нета. Няма да ви казвам колко народ му се беше наточил но не ги огря с инфо, поне от нас. Последно известие от ятак на място е че пак има женска в района така че има шанс и котило да дочакаме.
                  Виден монтански маструбант с пушка застрелял единствения за региона рис, пред няколко години, публична информация почти няма по разбираеми причини, района е Северозапад...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Рис отново в България!

                    Напълно възможно, за съжаление.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Рис отново в България!

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Какво толкова му е хубавото да има още хищници из гората?
                      Е що пък да няма? Ако искаш и дърва да няма?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Рис отново в България!

                        Ами то се счупихме да правим тунели за мечките, направиха закон за защита на кучовете... някак си тенденциозно ми се струва все в защита на хищниците.
                        Може да съм пристрАстен, но предпочитам гората с безопасни за човека гадинки.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Рис отново в България!

                          Еми то всичко малко по малко изчезва.. Скоро и ние ще изчезнем ако мислим само за това, да има безопасно място, където да се изсер*м..

                          Коментар


                          • #28
                            От: Рис отново в България!

                            Десо, първия ти пост в темата ме кара да си мисля, дали ако го видиш на живо ще мислиш същото ? Хубаво е животното, но както съм всяка седмица в гората, предпочитам да не го виждам. Помня миналата година като имаше мечка, как не смеех да изляза от джипа. С риса ще е същото. Прекрасно животно е, но не желая да го виждам. Предпочитам само на снимки.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #29
                              От: Рис отново в България!

                              Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                              Десо, първия ти пост в темата ме кара да си мисля, дали ако го видиш на живо ще мислиш същото ? Хубаво е животното, но както съм всяка седмица в гората, предпочитам да не го виждам. Помня миналата година като имаше мечка, как не смеех да изляза от джипа. С риса ще е същото. Прекрасно животно е, но не желая да го виждам. Предпочитам само на снимки.
                              Ти това последното сериозно ли???!!!
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #30
                                От: Рис отново в България!

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Ти това последното сериозно ли???!!!
                                Почти съм сигурен, че никога няма да видя, но и не изгарям от желание. Имал съм срещи с диви животни и не е приятно, повярвай!

                                П.С.- Разбира се, не говоря за Елен, Сърна и т.н. , с тях срещите са приятни. Въпреки, че онази седмица, един сръндак тръгна срещу мен и ако не бях извикал, сигурно щеше да ме повози.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X