Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за помощ с инфо!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за помощ с инфо!

    Здравейте, извинете ме ако темата не е за тук, но не знам къде другаде би било подходящо да пиша. Става въпрос за следното: Имаме един стар уаз който се опитахме да оправим поне да върви, но последният майстор си остави ръцете по него- Моля помогнете ми и ми дайте координати на някой свестен майстор ,който изрично разбира от уаз. В София се намира машината. Вчера виках пътна помощ до си я прибера от сервиза- не е в движение в момента. Моля помагайте! Благодаря предварително

  • #2
    От: Моля за помощ с инфо!

    Обади се на Ники в Лозен 0889728302. Той е твоя човек.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      От: Моля за помощ с инфо!

      Здравей колега,може би съм първият където ти чета писанието там покрай теб има добър майстор в Лозен във форума е под името НИК НИКОЛАЙ се казва свържи се с него ще е направи да и се радваш в последствие аз толкоз мога да помогна.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за помощ с инфо!

        Какво му има на УАЗа?

        Коментар


        • #5
          От: Моля за помощ с инфо!

          Уазката е 31622, с 2.7 двигател. Има скъсана верига на ангренажа на пръв поглед. Всичко е разглобено и е в нея. Не съм се занимавал много с механиката по този мотор змз406.
          Въпросите към ползващите го - имали ли са такива проблеми, срещат ли клапани, какво ги причинява. Джипа е каран малко и не със зор на 80тина хиляди е.

          П.С. Ангренажа е такъв http://www.ntc-rodos.ru/items/item98/install_zmz.html
          Последно редактирано от Nik; 15-11-12, 19:54. Причина: пс
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #6
            От: Моля за помощ с инфо!

            Уаз 31622 е познат и като Симбир, прилича на Патриот, но вътре е като Хънтър и май не е най-удачния модел

            Мотора би трябвало да е змз409, като на Хънтъра, поне аз така знам за Симбира. Моторът змз406 е 2.4 литра. Аз вече съм го имал тоя проблем, веригата се скъса на 2 места при мен. Не се засрещат клапаните и при мен мина само със смяна на веригата. Комплект верига и обрегач може да се вземе от Антарис (те май вече всичко разпродават, но до скоро имаха), от Савов или Карбон. Като пари е поносимо.

            На мен като ми се скъса май само в Антарис имаше, и останалото е лесно. Кажи му на човека да кара с по-гъсто масло - 15w50 или 10w60 за да няма проблеми с налягането на маслото. Аз му слагам и една добавка Zenox на фирмата Marly на керамична основа и има голям ефект.

            80 000 си е бая за тоя мотор, моя е на 37 000 - 38 000 и е вече с 3 ремонта
            Последно редактирано от Стоян Францов; 16-11-12, 18:00.

            Коментар


            • #7
              От: Моля за помощ с инфо!

              Да,Симбир е, на главата видях да пише 406, блока беше много изцапан, възможно е да не е 2.7. Значи всичко си е от качеството на частите...
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                От: Моля за помощ с инфо!

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                Да,Симбир е, на главата видях да пише 406, блока беше много изцапан, възможно е да не е 2.7. Значи всичко си е от качеството на частите...
                Двигателите са почти еднакви и повечето части са съвместими. Веригата доколкото помня е една и съща за 406 и 409.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за помощ с инфо!

                  Клапани за ЗMЗ 406 можеш да намериш практически във всеки голям магазин за авточасти,защото това са клапани за Лада Самара.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X