Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

    Колеги тук споделям писмото което изпратих и до комисия за защита на потребителя относно една софийска фирма.

    На 10.09.2012г. Поръчах интериорна врата от МДФ сестествен фурнир, за баня, в магазина на фирма Славянка (с адрес София 1618, кв. Бъкстон, Ул.Пирин N2 като седоговорихме с фирмата да изработят врата в 2 цвята: Син от към банята и тъмночервен байц от страната на коридора. Като на няколко пъти служителка на фирматани увери, че от към коридора никъде няма да се вижда синия цвят. Подписахмепредварителен договор и заплатих капаро в размер на 250лв (50% от стойността навратата). Служителката на фирмата не издаде касов бон, като каза, че договора енапълно достатъчен документ и касов бон ще бъде издаден след монтирането навратата и доплащане на цялата сума. На 11.09.2012г Собственикът на фирматадойде да вземе размери за вратата и да доуточним някои подробности. Той също ниувери, че синия цвят няма да се вижда от коридора, когато вратата е затворена.
    Държа се много арогантно, цитирам дословно: „Ти нищоне разбираш, с теб не мога да контактувам, докарай някой майстор който разбираот строителство“. При повторно повикване за доуточняване на размери и ниво напода, същият господин още с влизането започна с думите „ти знаеш ли моето времеколко е скъпо, другия път ще дойдеш да ме вземеш и после ще ме закараш и ще мизаплатиш за изгубеното време“
    На 27.09.2012г. Дойде монтажист на фирмата за да монтира въпросната врата. След катомонтира касата и закачи крилото от страната на коридора се виждаше синият цвяти на касата и на крилото. След като видях това аз се обадих на служителката иобясних какъв е проблемът, а тя ми каза цитира: „какво е това нахалство от вашастрана, писна ми от вашите претенции, ние всичките врати ги правим така и досега никой не се е оплакал и ми затвори“ след което монтажиста остави вратата иси тръгна. На следващия ден служителката на фирмата ми се обади, за да ми сеизвини, че все пак са допуснали грешка и биха могли да свалят вратата за да япреработят. Аз отидох в магазина на фирмата, след което служителката ме поканида погледна вратите в собствения им дом (намиращ се в същия блок над магазина,и когато се качихме стана ясно, че дори тяхната врата не е направена така кактонашата и при тях всъщност не се вижда вътрешния цвят на крилото когато врататае затворена.
    След всички обиди които ми отправиха, аз пожелах дапрекратя отношенията си с тази фирма и ги помолих да си демонтират и да сиприберат вратата която ми доставиха, защото тя все пак не отговаря на това,което предварително договорихме и поръчахме, и съответно помолих да ми върнаткапарото в размер на 250лв което съм дал.
    Служителката първо ми каза, че няма проблем, нопонеже в момента са много заети се разбрахме да ми се обадят през следващатаседмица за да си приберат вратата и да ми върнат парите. До днес никой отфирмата не се обади и аз ги потърсих, служителката ми заяви по телефона, че несмята да ми връща никакви пари и ми затръшна телефона. Ето и снимки на въпросната врата, забележете само къде и как е отсечен синия цвят...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0061.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5989013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0067.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5989014Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0079.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5989015
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

    Тези май скоро ще фалират...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

      Баце. Мене външната врата, че е метална съсе бравите не ми струва толкова. К'ви са тия майстори бе? Баси и некадърниците. За толкова пари друга трябваше да е изработката. Що не вземеш да си обкантиш това синьото с фурнир? Така ще си имаш врата на половин цена (някакво успокоение все пак).
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

        И аз това се чудя, к'ва е таз врата за баня за 500 лева... Да няма нещо специално в нея освен, че е шаренка?
        П.П. Съвета на Стоян е добър. Ако наистина струва такива пари, купи едно фолио и я облепи както ти е кеф. Или пък боядисай тъмно само това, дето се синее.
        П.П.П. И от КЗП ще ти покажат среден пръст щом нямаш касов бон или фактура. С тоя договор по никакъв начин не можеш да докажеш, че си дал пари.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

          Колега, цената която са ти оферирали за вратата е повече от добра, имайки предвид че е от естесвен фурнир.Лошото е че грешката допусната при изпълнението, поне аз не виждам начин да може да се корегира без демонтаж и на вратата и на касата, защото изисква лепене на фурнир по канта на вратата и част от касата, байц локално само по тези части и после грунд и лак на всичко отново. Най-лесния вариант и да си залепиш фолио. В противен случай, сезирай КЗК, за да си вземеш парите и поръчвай на друго място.
          BTW, издаването на касов бон се изисква в момента на всяко плащане в брой по принцип
          offroad фен
          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

          Коментар


          • #6
            От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

            Присъединявам се към горното мнение(на Гълъбин Колев)
            Към другите колеги: Ако някой може да ми предоставя подобни врати от естествен фурнир на доволно по-ниска цена, както се намекна, се ангажирам да му ги изкупувам...

            Коментар


            • #7
              От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              И аз това се чудя, к'ва е таз врата за баня за 500 лева...
              Това е положението. Такива цифри са устойчиво наложени от търговците и наистина по-евтина трудно ще намериш. По същество това е най-долнопробния тип врата - от елементарен пресован картон, без фалцове, первази, с частична каса и т. н.. Допреди пет години, когато все-още имаше българско фабрично производство (а не гаражно сглобяване на вносни заготовки и полуфабрикати) такива врати струваха по 30 (тридесет) лева "на гола мукава", та и бяха с по-добра конструкция (пак като тип). До петстотин лева има аванс да се налепи не фурнир, а-ми варак...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

                цената за врата с естествен фурнир наистина е такава, проблема е в изпълнението, и в отношението на собственика към клиентите си, дори и да бях напълно некомпетентен той е длъжен да ми обясни така, че да го разбера, и да разбере какво искам аз, все пак нали от такива като мен си изкарва хляба.
                Дори и да не бях завършил мебелно производство пак щеше да ми е ясно че отсичането се прави там където най малко се вижда, демек под гуменото уплътнение на касата и на ръба на крилото който ляга върху гуменото уплътнение, а не всичко да е на възможно най- лицевата част. Сам съм си виновен, че не настоях за касов бон, или че не изгоних въпросния собственик още когато взе да ми обяснява колко било скъпо всъщност неговото време и как разбирал повече от всичките майстори дето в момента работят в апартамента и тн...
                Сега се надявам на съдействие от страна на КЗП, а ако не... ще си имам една врата на която трябва да търся място.
                А за банята междувременно си поръчах алуминиева по ред причини.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  ...дори и да бях напълно некомпетентен... ...за банята междувременно си поръчах алуминиева...
                  Всъщност, нормалното е да си точно такъв, в противния случай, не ти а той щеше да се нуждае от твоите услуги. За отношението - няма място за коментар.
                  Направил си най-добрият избор напрактика (с металната врата).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интериорни врати или с коя фирма да внимавате

                    Наскоро сложих врати от фирма Треска от Нови Искър. Надявам се да спестя на някой главоболията, през които ме прекара тази фирма. Създават впечатление, че имат качествени врати на добра цена, но наистина си заслужава да се плати повече за нещо, което наистина е качествено вместо да се търси евтиното. Ето последствията:

                    Вратите се коват с пирони и се вижда всеки къде е забит.
                    ПДЧто е от най - калпавото и лесно се бели или удря.
                    Вратите се превозват зле опаковани, в мръсен, немаркиран бус и идват ударени още при пристигането при което се заличават криво ляво с фулмастер само ако забележиш.
                    На собствениците не им пука дали сте доволен и ви обявяват за хейтър.
                    Разбираш се за едно а получаваш друго. Поръчваш едно заключване, первази и тн. слагат ти други.
                    Бравите започват да скърцат дни след инсталацията, а вратите се изместват.

                    Нямах си представа, че може толкова проблеми да излезнат от едни врати. Реших че може да съм имал лош късмет защото фирмата се старае да има добър имидж. Питах познати, които си сложиха врати от същата фирма и техните впечатления са подобни. Надявам се да е полезно на някой.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X