Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазител за дръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предпазител за дръжка

    Днес захванах да правя предпазители на дръжките на брадвите ми.Ето на първите две:
    "Фърлайте камъньето!"-както беше казал(писал) един колега тука!
    Прикачени файлове
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

  • #2
    От: Предпазител за дръжка

    Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
    .."Фърлайте камъньето!"-както беше казал(писал) един колега тука!
    ..понеже имам претенЗии за авторство на горния израз,"фърлям" - смятам, че предпазителите са недостатъчно широки - т.е. не опасват изцяло дръжката, аз ги увивам до задната част на сапа, и там ги кова с къси(!!) гвоздеи.При теб ще е малко проблемно, щото саповете в тоз участък са с криволинеен контур, но пред вид на материала от който си ги правил(медна ламарина ми се види на снимките) - може да се докарат - медта е ковка..но пък е мека - най-харесвам поцинкована ламарина 0,8 - 1,0 мм.
    п.п..и не ми се връзвай много-много на писаниците - аз съм поставял само на прости работни брадви, дето никой не ги жали, със здраве!

    Коментар


    • #3
      От: Предпазител за дръжка

      Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
      ..понеже имам претенЗии за авторство на горния израз,"фърлям" - смятам, че предпазителите са недостатъчно широки - т.е. не опасват изцяло дръжката, аз ги увивам до задната част на сапа, и там ги кова с къси(!!) гвоздеи.При теб ще е малко проблемно, щото саповете в тоз участък са с криволинеен контур, но пред вид на материала от който си ги правил(медна ламарина ми се види на снимките) - може да се докарат - медта е ковка..но пък е мека - най-харесвам поцинкована ламарина 0,8 - 1,0 мм.
      п.п..и не ми се връзвай много-много на писаниците - аз съм поставял само на прости работни брадви, дето никой не ги жали, със здраве!
      Абе и на мене ми се видят малко тесни,ама такъв беше материала-парчета медна тръба с дебелина на стената един мм.
      Щеше да е по-арно,прав си,ама то дървето като го сцепиш или не го улучиш удря точно дето е сега тенекето.Засега ще ги употреблявам така,пък ако има пак поражения(и двете имат точно под гардовете) ще търся по широка тръба.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Предпазител за дръжка

        Понеже си казал, нека и аз да "хвърля едно камъче". Не с лоши чувства, разбира се. За целта медната ламаринка май няма да върши много работа, поне според мен. Ковък материал е и при по-силни удари, особено в издадени ръбове на дървото, медта просто ще се деформира и ще предаде удара на дръжката. За по-леки случаи може послужи, но те и не биха нанесли кой знае колко поражения на дръжката, но при по-сериозни няма да е ефективна. Затова sa4mo по-горе е посочил поцинкованата ламарина, и то с дебелина 0,8 - 1,0 мм, като по-подходящ материал за случая. Освен това аз бих направил предпазителя по-широк, че да обхваща по-голяма част от дръжката /а дори и изцяло затворен отзад/, а така също и по възможност бих оставил в предния край част от ламарината - нещо като език, който да се подпъхва под острието. Според мен така ще е по-стабилно и ще издържа на по-силни удари. Но това са си мои виждания и по никакъв начин не искам да омаловажа свършеното от теб. Все пак, при всички случаи е по-добре с предпазител, бил той и меден, отколкото без никакъв.
        Поздрави!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Предпазител за дръжка

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2129.JPG
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5420291Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2130.JPG
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5420292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2131.JPG
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5420293Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2132.JPG
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5420294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2133.JPG
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5420295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2135.JPG
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5420296

          Я ги е моите, оранжевата е збройовка, след нея е китаец, после стара нашенска и някакво недоразумение, май топмастер. Оригинална е дръжката на топмастера, другите са правени. Първите две имат дръжки от ясен, третата е габър по спомен, щото аз от дървета много не отбирам. Протекторите и сапа на българската са мое дело, на двете от твърда месингова ламарина, на другата от поцинкована. Вижте збройовката колко е зле даже и с протектор. Видях в ръцете на един старец стара българска с протектор от ковано желязо около 4-5мм, който тръгва от горната част на брадвата и излиза върху сапа, като покрива само ширината без да обхваща целия сап. Видя ми се добро решение.
          И не е въпросът да се пазят, а като имаш два дена за дърва да не се налага точно тогава да правиш сапове, че се отече до другата неделя.

          Коментар


          • #6
            От: Предпазител за дръжка

            Туй за меката мед ми е ясно,ама пък и не съм от тез дето млатят като изоглавени; и за дърва не ходя,ползвам ги тези двете и още една пожарникарка дето чака за по-дълга дръжка, като ходя за риба да сцепя някой и друг клон за печене на "мръвието"Търсех също и естетически вид и май само това постигнах,ама карай!Засега няма да правя другите да видим първо тези как ще бъдат,макар че каменофъргачите са прави...,ама много грозна бе таз поцинкована ламарина...!
            Такава българска и аз имам с протектор от изкована шина и не е никак зле и в естетически и в по-важният аспект.Тя идеята беше точно такава,ама тук(в апартамента във Валенсия)няма как да кова железа.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #7
              От: Предпазител за дръжка

              Я чай и аз да фърля, На вид си ги докарал, направо за изложба.
              Но както казват колегите. Само смени медта с няква ламарина ако мислиш да сечеш дърва с тея брадви. И на мен ми се вижда доста ковка за тая работа, но пък може и да става. Ще се похвалиш.
              А дали ще покрива повече или по малко, важно е отпред да покрива. Милиметър , поцинкована да огънеш хубаво около дръжката, си е предизвикателство, според мен.
              Аз на моите съм сложил една ламарина, знаете я, дето я използват в печатниците като щампа, плака ли, не знам как да го обясня. ВЪрши ми работа.
              Пийте червено вино! Дава здраве.
              А то ни трябва за да пием ракия!

              Коментар


              • #8
                От: Предпазител за дръжка

                Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                Я чай и аз да фърля, На вид си ги докарал, направо за изложба.
                Но както казват колегите. Само смени медта с няква ламарина ако мислиш да сечеш дърва с тея брадви. И на мен ми се вижда доста ковка за тая работа, но пък може и да става. Ще се похвалиш.
                А дали ще покрива повече или по малко, важно е отпред да покрива. Милиметър , поцинкована да огънеш хубаво около дръжката, си е предизвикателство, според мен.
                Аз на моите съм сложил една ламарина, знаете я, дето я използват в печатниците като щампа, плака ли, не знам как да го обясня. ВЪрши ми работа.
                Арно думаш!И подписа ти арен.Таз ламарина от печатните платки не е ли алуминиева,бре?
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #9
                  От: Предпазител за дръжка

                  Не знам да ти кажа дали е алумин, ама деяни и мнооого трудно се къса тая ламаринка.

                  А иначе, аз здравето бая го пазя, че пустата ракия де ша иде.
                  Пийте червено вино! Дава здраве.
                  А то ни трябва за да пием ракия!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предпазител за дръжка

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-02-196.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5420777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-02-197.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5420778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-02-201.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5420779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-02-202.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5420780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-02-198.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5420781
                    Един милиметър неръждавейка!Аре фъргайте!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предпазител за дръжка

                      Няма да фъргам. Сега вече е добре.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предпазител за дръжка

                        Евала, като нарисувана е. Ти не си дървар ами направо художник.
                        Мноого е пипнато. Колко ли си си поиграл)
                        Пийте червено вино! Дава здраве.
                        А то ни трябва за да пием ракия!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предпазител за дръжка

                          Като изработка и преди беше добре, и сега също. Въпросът беше в материала. Сега ще е и ефективно затова, за което си го направил.
                          Поздравления!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предпазител за дръжка

                            По-добре,няма накъде!Изпоти ли те нераждавейката,малко е жилава и трудно се работи.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предпазител за дръжка

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              По-добре,няма накъде!Изпоти ли те нераждавейката,малко е жилава и трудно се работи.
                              От нищожният опит,който имам с неръждавейка и аз мислех,че ще е трудно,ама докато се хванеш...
                              Иначе чукане падна,добре че комшийте ми са хора търпеливи.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X