Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

    Първоначално публикуван от tomcat4o Преглед на мнение
    Страхотно, благодаря за споделеното.
    Аз също.

    Коментар


    • #17
      От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

      Благодаря за разказа. Не можеш да си представиш колко много завиждам на всички, които ходиха тази година там. Ние миналата година нямахме късмет с Баксанската долина - беше затворена.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #18
        От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

        Интересна тема...
        Изненада ме че пускат в Грузия през границата с Русия.
        А обратния път възможен ли е? Т.е. от Грузия към Русия сухопътно - в Уики пише че сухоземните КПП са отворени само за хора с паспорт от ОНД. Включително пише същото и за Азербейджан...

        Ще ходя в Грузия през Януари след коледните празници и ще е със самолет, но ми е интересно по принцип дали оттам е възможно да се стигне до Краснодар с кола...

        Коментар


        • #19
          От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          Интересна тема...
          Изненада ме че пускат в Грузия през границата с Русия.
          А обратния път възможен ли е? Т.е. от Грузия към Русия сухопътно - в Уики пише че сухоземните КПП са отворени само за хора с паспорт от ОНД. Включително пише същото и за Азербейджан...
          Ще ходя в Грузия през Януари след коледните празници и ще е със самолет, но ми е интересно по принцип дали оттам е възможно да се стигне до Краснодар с кола...
          Това е стара информация. Вече може и в двете посоки. Ако ходиш към Северна Осетия, проблемът ще са ти снеговете в Кавказ - Грузинският военен път се затваря понякога. Така, че планирай си ходенето според прогнозите. При добро време от Тбилиси до Краснодар ще ти трябва около ден и половина, ако не спираш много.

          П.С. И преглеждай форума с тежките мотори.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #20
            От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

            Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
            Това е стара информация. Вече може и в двете посоки.
            Покорно благодаря!
            Зимата няма да го правя прехода, но през лятото се замислям да комбинирам Краснодар/Грузия/Армения/Азърбейджан/Турция - не задлъжително всичките...

            А имаш ли идея дали влака Тбилиси - Баку - Моква е достъпен за чужденци също?

            Коментар


            • #21
              От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              А имаш ли идея дали влака Тбилиси - Баку - Моква е достъпен за чужденци също?
              Нямам никаква идея и не съм срещамл информация. След като обаче минава през Баку, оттам към Дагестан е много вероятно да не става. От Дагестан няма почти никаква информация за пътуващи хора - смята се за опасно място. Порови се из форумите на Lonly Planet - там има повече информация за пътуване с обществен транспорт. Може пък и да има някакъв вариант...
              LZ2NKM

              Коментар


              • #22
                От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

                То и за Южна Осетия нашето външно казва, че е опасно място ама виж - от теб идва друга информация.

                Благодаря отново!
                Ако имам време да снимам ще добавя малко снимки от зимна Грузия...

                Коментар


                • #23
                  От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

                  Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                  То и за Южна Осетия нашето външно казва, че е опасно място ама виж - от теб идва друга информация.

                  Благодаря отново!
                  Ако имам време да снимам ще добавя малко снимки от зимна Грузия...
                  Написах ти едно дълго ЛС, но реших по-добре да го постна тук, понеже може да е полезно и на други хора. Съжалявам, че излизаме малко извън темата.

                  Аз говорех за Северна Осетия, но за Южна но за да не се повтарям, щото нямам нова информация - виж тук съм писал миналата година: http://www.offroad-bulgaria.com/show...47#post1816947

                  Мисля, че в момента също лесно можеш да се разходиш в Абхазия от Грузия. Миналата година имаше някакви избори и беше сложно, но тази година Митко от Бургас почти го пуснаха даже и без "виза". Може да му видиш темата в текущи пътувания на тежките мотори, казва се ИРАН 2012.

                  Колкото до външно, ако ги четеш тях - няма да стигнеш далеч. Тази година си правих справки с английския Форин Офис: http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/ Ако не им четеш съветите, са доста полезни понеже можеш да видиш във всяка страна и регион какво се случва, нещо което трудно се намира по вестници и интернет. Категорично това е най-добрия източник за планиране на пътуване в такива размирни райони. Но пак дори тази информация не е 100% достоверна, докато не я видиш на място. Примерно миналата година минавахме в Армения по най-източния път съвсем близо до границата с Азърбайджан - според тях там има престрелки и в никакъв случай не бива да се минава. Но и местните казваха, че няма такъв проблем и автобусите си пътуват оттам. И наистина беше спокойно.

                  А Грузия е невероятна страна, заради Кавказ. Два пъти поред ходя и мога да се връщам всяка година. Лесен достъп до планините ще ти е по Грузинския военен път нагоре - на около 70-80 км от Тбилиси има малък ски курорт, където може да се отседне, а вече е близо до високите върхове. За съжаление много от пътищата са трудно проходими дори и лятато, така че за зимата предполагам става още по-сложно. Друго интересно място е регионът Горно Сванети, пътят е през Зугдиди до границата с Абхазия - оттам са 80 км до Местиа и вече си в сърцето на Кавказ. Този път вече е частично асфалтиран, така че предполагам и зимата ще е достъпен. Пък и е туристически популярен. Може да видиш темата на Фори за Кавказ отпреди няколко години, пак във форума с тежките мотори.
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #24
                    От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

                    Ха,ей го и Симеон на снимките-общ френд си имаме.Бях осведомен лично от него с жив разказ и няколкостотин броя снимков материал скоро след яката ви ескпедиция.Евала-невероятна дестинация

                    Коментар


                    • #25
                      От: До Кавказ по шосе, красотата на Грузия и Турция за десерт

                      Уникално пътешествие сте си направили. Завиждам Ви!
                      Беше ми толкова приятно да го прочета....
                      Благодаря, за споделянето.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X