Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

    Здравейте колеги!
    Преди някой да каже че отговора на моя въпрос се съдържа в някоя от темите в този форум,искам да вметна че ги изчетох всичките,вкл. и 29-те за сега страници в раздела Теракан.И отговор на моя въпрос не открих.Затова пускам нова тема с конткретното ми питане.

    Предстои ми покупка на високопроходим автомобил,бюджет около 15 000 лв.Автомобила ще се кара не повече от година след покупката му.Няма да описвам критерийте ми за такъв автомобил,но Теракана отговаря изцяло на тях.Конкретният екземпляр "Теракан" на които се спрях е 2007 година с ръчна скоростна кутия.Преди месец след много четене по форуми,питане и т.н си купих СУВ,като модела имаше хронични "болести" описани от много потребители.Питах по форумите но всички ми казваха че не болка за умиране и не на всеки се случва.Да така е,оказаха се прави болестта засяга само 99 процента от конкретният модел.Аз обаче уцелих останалия 1 процент.Четири дена по късно продадох автомобила.За да не влизам отново в такива приключения искам да си изясня само едно нещо за "Теракана" като ще ви помоля да бъдете обективни а не пристрастни в отговорите.

    Въпросът ми е проблема с дюзите всички години на производство на модела ли засяга?Имали собственици на такъв модел които да не са имали проблеми с тях след поне 100 000 км пробег?
    Благодаря на всички който ще ми помогнат да стана един от вас или да избягам далече!

  • #2
    От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

    Аз изкарах някъде до 80 000км.Автомобила не беше нов и произвотство 2002г.На километража пишеше 75 000км.Всичките са система Делфи и всичките го проявяват този проблем рано или късно.Не е болка за умиралка 2000лв са нови дюзи има и разни ремонтни варянти.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

      Разболява се колега колкото и всички нови дизели. Не бой се, това е един много здрав и е от последните истински джипове.

      Коментар


      • #4
        От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

        190 хил. км. до сега! Реални, първи собственик аз, поддържан по часовник! Никакви проблеми с дюзите, няма и намеци!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

          Скоро направи 150 хил. км. Поддържан в официални сервизи на съответните периоди. Досега никакви проблеми с дюзите (дано все така)! Иначе, чета, че вече няколко колеги имат проблеми с дюзите, ама май все на над 200 хил. км. пробег.
          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

          Коментар


          • #6
            От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

            Днес смених маслото на един. Няма още 200 000, но определено дюзите не са му проблем - личи си по малкото сажди, а и добре си изгаря още нафтата.Виж подкачващата секция на нафтовата помпа отдавна се е предала- но това е по- скоро от нафтата. Има куп други болести. И за извън пътя тоя танк не е много добър, но предполагам си го покарал? Има някои не- много качествени агрегати /съобразно цената му като нов/, но като цяло нищо убийствено като цена. Вече и по моргите се намират части. Огледай го добре на канал. Лесно се познава пробега на тоя дзвер. Яко животно, като цяло е здраво /все пак дядо му е истински джип/, но търси на малки РЕАЛНИ километри. Всичко са митове и легенди. Както казаха колегите доста здрав модел за времето си. Стига да не е бил много малтретиран. Мене малко разхода му ми идва в повече, но на тоя свят всичко си има цена. Успех.

            Коментар


            • #7
              От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

              Хайде и аз по темата! Вече е на 185х.,2005г., здрав танк, , никакви проблеми с дюзите за сега,последното засичане на разхода е от преди 2 дни, на дълъг път със скорост 110-130км./ч разхода е 8,9л./100км. Минава навсякъде, без тежък оффроуд, за зимата- няма по-добро куче! Хайде стига със суперлативите, да не го урочасам! Иска своевременна поддръжка, добро гориво и масла и гресиране на около 5х.км.!

              Коментар


              • #8
                От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                Специално за дюзите си пише, че имат гаранция 150 000 - 200 000 км. Т.е, нормално е да има проблеми след това. Също така няма гаранция, че ако няма нагар, рейла е чист, резервоарът също и т.н., дюзите да продължат да работят по същия начин. Аз и преди бях писал, проблемът е в разпръсквачите. Едва след това клапанчето. Проблем са и малкото на брой майстори, които могат да пипат там Попаднеш ли където не трябва, почва ходене на ........ по мъките.
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • #9
                  От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                  Колега Ламарин, теб какъв разход на джип не те плаши, щото джип - повтарям джип как да харчи 5,5 л/100 км.Разбира се не се заяждам както и ти казваш няма пълно щастие, но се доближаваме до него .
                  А сега на въпроса на колегата, като влезе колата в БГ и помирише нашата нафта и почват да я болят я дюзи я помпа, но това не трябва да те плаши. Нова дюза струва около 600 лв, старите ги рециклират за около 260 - 300 лв. При мен на 200 000 км 3 бр.дюзи са сменени.
                  Последно редактирано от zoro-1; 30-10-12, 19:06.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                    Ами като гледам какво пишат колегите лекинко ми се върти нещо от рода :"много добра машина, но..." . Не е далече от истината факта че джипката неусетно ти "влиза" под кожата,но същевремено не може да се отрече и това че си има и доста "кусури".Като едни от най неприятните могат да се изтъкнат- ненадежноста на дюзите,вибрации в купето и оня не знайно как измерен разход от 7,5 л./100 км. Но дето се вика с всичко се свиква.Автомобил като автомобил, корейски.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                      Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
                      Ами като гледам какво пишат колегите лекинко ми се върти нещо от рода :"много добра машина, но..." . Не е далече от истината факта че джипката неусетно ти "влиза" под кожата,но същевремено не може да се отрече и това че си има и доста "кусури".Като едни от най неприятните могат да се изтъкнат- ненадежноста на дюзите,вибрации в купето и оня не знайно как измерен разход от 7,5 л./100 км. Но дето се вика с всичко се свиква.Автомобил като автомобил, корейски.
                      Колега Балев, извинявай ама като чета твоите неволи с Теракана си мисля че ти си купил най-големия дарак някъде от Европата и то за не повече от 1000-2000 евро. Моя вече е на реални 225000км. като дюзите само са почистени и не е сменяно нищо по тях. За дълъг път на мен ми е идеален, бързо набира и не се уморяваш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                        хроничния проблем с дюзите на теракана е като проблема на пасатите 1999-2005г с носачите Купуват се от автоджамбазите автомобили по на 250-350, а често и на 400 хиляди км пробег и видиш ли, нашата нафта им е крива после
                        Относно цената като нов... Ако не се лъжа в Инд-комерс всеоще се намира по някоя бройка ЧИСТО НОВ Теракан и са към 40,000лв с ДДС... Коя друга марка 4х4 с такива размери може да се купи на такава цена сега? Аз не си купих само, защото останалите са с ръчни скорости...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Относно цената като нов... Ако не се лъжа в Инд-комерс всеоще се намира по някоя бройка ЧИСТО НОВ Теракан и са към 40,000лв с ДДС... Коя друга марка 4х4 с такива размери може да се купи на такава цена сега? Аз не си купих само, защото останалите са с ръчни скорости...
                          Няма вече Тедо, няма! Последния се продаде преди 1-2 години!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                            Ако има в ИНД нов Теракан бих го карал 200 000км с кеф , продажба и после пак отново, ама няма. Ако ви прави впечатление все едно управляваш лек автомобил. Е, дюзите, все нещо винаги има Denso да не би да е по-добра? Концепцията на новите автомобили да не би да е табу на вас? Едно време приоритетите бяха други, днес не са.
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хронична ли е болестта на модела "Теракан" ?

                              [QUOTE=zoro-1;1982561]Колега Ламарин, теб какъв разход на джип не те плаши, щото джип - повтарям джип как да харчи 5,5 л/100 км.Разбира се не се заяждам както и ти казваш няма пълно щастие, но се доближаваме до него .
                              Колега това казвам. Разхода за теглото му не е висок. Но не всеки си дава сметка колко много желязо купува Някога разход от 10/100 нафта за мене беше нищо. Ама още беше стотинки. Сега ми е приемлив, само ако мъкна нещо. Няма как това да гори 7. Освен на място. Иначе има и доста по леки джипове с по- нисък разход. Уточнението е, да не би някой да чуе нещо нереално като му го предлагат. Това значи всяко нещо си има цена.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X