Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации при скорост 80-100 км.ч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации при скорост 80-100 км.ч

    Колеги,бих искал да получа мнения относно един проблем който имам от както съм купил джипа.Проблема е следния:при движение със скорост 80-100 км/ч. се наблюдава една вибрация при която чак огледалото за задно виждане трепти.Четох в чуждестранни форуми за този проблем и в общи линии хората казват че може да се дължи на проблем със LSD диференциала или по скоро от нередовно сменяне на масло и в последствие на залепване на метални частици по елементите на диференциала при което се получавал дисбаланс,обсъждаше се и някаква добавка за промиване но марка не беше спомената.В заключение трябва да уточня че гумите са ми напомпени,балансирани,проверена е и е регулирана предницата и всичко там каквото си помислите е направено но вибрацията си я има.Предварително благодаря на евентуално отзовалите се.

  • #2
    От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

    За маслото на дифа е най-лесно - сменяваш и гледаш внимателно какво излиза отвътре и какво има по магнитчето на пробката.
    Но може да е изкривен кардан например.
    Аз пък не знам какъв ти е джипа. Галопер?

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

      Имах го тоя проблем. Разтропано задно каре на кардан. След смяната - вибрацията изчезна. Беше точно в тоя интервал - 90-100, като резонанс. Просто целия кардан се свлича на една страна, ако вдигнеш едната гума на крик и развъртиш кардана с малко по-висока скорост - проблемът се вижда. Ако е от това.

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Имах го тоя проблем. Разтропано задно каре на кардан. ...
        +1. Миналата година чепкахме същия дерт. В началото даже не повярвах, че едно поразтропано каре може да вдигне чак такава гюрултия...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

          Джипа е Терракан 2,9 150 к.с. 2003 г. Задното каре съм го сменил, тъй като старото беше разбито и имаше хлабина.Новото каре поради липса на оригинално е не оригинално и е руско,по размер беше същото и си стана от раз(само извадихме старото и сложихме на неговото място новото),не знам дали обаче все пак въпреки че няма хлабини това руското не прави точно този проблем който съм описал.И още нещо искам да попитам,опашката на кардана тази дето е със шлиците към задния дефернциал ли трябва да е или към раздатката,защото на моя е насочена към задния диференциал а според разни майстори обикновено практиката била да е точно обратното.И още нещо завчера един приятел се изтормози да вкара предното и задното каре на кардана в линия но не можа, как ли не се мъчи човека да го гласи на шлиците обаче без резултат на практика има разлика половин шлиц и каретата стоят малко като усукани едно спрямо друго.

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

            Не е задължително карето да е разбито. Малко ако мръдне тоя кардан от оста си дава тоя ефект. Захващане накриво, леко изкривяване, разбалансиране, такива неща.

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

              И според мен проблема е в кардана, но все пак това са предположения.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                Откачи кардана и някой с по дълго въже да те дърпа до към 80 км. виж дали го има !Преди 7-8 години на една лада бяхме махнали предния капак и един момък слухтеше за подобен проблем с 60 км. в час седнал в коша !И при мен имаше вибрации от разбито задно каре ,има тема със снимки даже !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                  Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
                  Джипа е Терракан 2,9 150 к.с. 2003 г. Задното каре съм го сменил, тъй като старото беше разбито и имаше хлабина.Новото каре поради липса на оригинално е не оригинално и е руско,по размер беше същото и си стана от раз(само извадихме старото и сложихме на неговото място новото),не знам дали обаче все пак въпреки че няма хлабини това руското не прави точно този проблем който съм описал.И още нещо искам да попитам,опашката на кардана тази дето е със шлиците към задния дефернциал ли трябва да е или към раздатката,защото на моя е насочена към задния диференциал а според разни майстори обикновено практиката била да е точно обратното.И още нещо завчера един приятел се изтормози да вкара предното и задното каре на кардана в линия но не можа, как ли не се мъчи човека да го гласи на шлиците обаче без резултат на практика има разлика половин шлиц и каретата стоят малко като усукани едно спрямо друго.
                  Така, както разказваш, проблем в кардана със сигурност вече има.
                  Половин шлиц разминаване между двете карета не е беда, но може да сте го обърнали откъм шлиците на 180 градуса и така да сте му развалили баланса. Също може да сте обърнали едната вилка на карето при смяната на кръстачката и балансът пак отива. Освен това, нормално е да е разбалансиран след смяната на карето, даже и всичко да е по учебник. Един баланс няма да му навреди.

                  А, да - и не всички кардани са с успоредни карета. Има и дефазирани, ама не знам Теракан как е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                    И мястото на шлиците е към раздатката!
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                      Завърти го на 180 градуса и го сложи пак.При мен това имаше ефект.Ако не се получи и това баланс.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                        Много благодаря за съветите,мисля да превъртя кардана спрямо фланците на 180 градуса и да обърна опашката с шлиците към раздатката.Точно този казус със шлиците ме тормози от доста време.Освен хората с опит, които казват че за пръв път виждат кардан с шлиците към диференциала,поразгледах мнения и в руски сайтове.В един от тях, myterracan.ru имаше точно такава тема,като във въпросната тема една група пишеше че кардана им заводски е с шлиците към диференциала а другата група обратното,даже един твърдеше че кардана който заявил дошъл така че при монтажа да е насочен с шлиците към диференциала,в края на краищата аз лично мисля че по правилно е да бъде с шлиците към раздатката.Относно евнтуална размяна на 180 градуса.при вилката може и да има но в шлиците -не, тъй като там е белязано и в момента всичко е събрано белег срещу белег.
                        Последно редактирано от balev64; 30-10-12, 21:21.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                          Тази вечер обърнахме кардана с шлиците към раздатката,вибрацията се загуби.В следващите дни ще пиша дали наистина е така тъй като съм изминал само няколко километра а ми се иска да попътувам за да се убедя окончателно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                            Дано вече всичко е ок и се насладиш на колата.
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вибрации при скорост 80-100 км.ч

                              Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
                              Тази вечер обърнахме кардана с шлиците към раздатката,вибрацията се загуби.В следващите дни ще пиша дали наистина е така тъй като съм изминал само няколко километра а ми се иска да попътувам за да се убедя окончателно.
                              И да не се е загубила, вече вибрира само мостът, което е значително по-трудно за усещане.

                              Я кажи откъде си, тази фамилия нещо ми е позната.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X