Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

    След представянето на автомобила в тази тема:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=153845, искам да задам няколко въпроса към компетентните Колеги.

    Малко предистория:Витарата почти не работи на бензин/трудно пали и не държи обороти/,съмненията на стария собственик бяха в някой датчик,или комп'търа и.
    След като стана моя,първото нещо което направих бе да сложа 10тина литра бензин и да я пробвам.Гърловината се разпадна под капачката,и това ме насочи за проверка на бензина идващ от резервоара.
    Отворихме моноинжекциона и дюзата бе в голяма мръсотия-едни червеникави и твърди отлагания.Пробата с шишето на входящия бензин показа че е много замърсен.
    Днес свалихме и самия резервоар,в който имаше страшно много ръжда.Някои от тръбичките ,които са отгоре са изгнили от ръжда.Самия резервоар е здрав и не капе.Прилагам малко снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012025.jpg
Прегледи:1
Размер:241.0 КБ
ID:5988559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012026.jpg
Прегледи:1
Размер:219.1 КБ
ID:5988560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012024.jpg
Прегледи:1
Размер:278.6 КБ
ID:5988558Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012027.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5988561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012028.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5988562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012029.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5988563Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26102012030.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5988564

    В шишето е част от бензина от резервоара.Цедката на помпата е скъсана,и се виждат изгнилите тръбички.
    След това кратко изложение,ще напиша и с какво се спрвих/ме:

    -първо сменихме гърловината с подходяща-стана добре.
    -второ след ровене на различни бенз. помпи в една морга ми намериха подходяща цедка,която се закрепи надежно на мястото на моята скъсана.
    -почистена е дюзата и моноинжекциона,и си чакат чистия бензин за проба.
    -предполага се че проблема с изгнилите тръбички ще се реши с калайдисване,или с двукомпонентно лепило.На една от снимките се вижда че някога е поправена една такава тръбичка-с нещо зелено.
    -ще се смени бензиновия филтър,който е по-бензиновата магистрала/приемам идеи от къде мога да го закупя,или от какъв друг модел автомобил става,ако не намеря оригинален/.

    И тука идва големия,за мен въпрос,на който не мога да си отговоря сам и искам мнение от вас Колеги:

    Резервоара-изчетох темите за резервоари/има предостатъчно/.При мене самия резервоар е здрав,не капе,но целия от вътрешна страна е в ръждиви шупли.Предполагам че е оригиналния на автомобила и за 22г. и доста от тях не се е ползвал пълноценно,т.е. да работи на бензин автомобила,а той да е пълен.
    Смятам че и след почистването ,което му направих,тези шупли няма да се махнат и ще продължат да ми замърсяват бензина с ръжда.Колега бе споменал че резервоарите от вътрешна страна са галванизирани,или обработени по специален начин.
    И сега дилемата ми е ,дали да си купувам нов резервоар/запазен 2ра употреба/но наоколо няма витари на части и имам опасения че ще попадна на такъв като моя.
    Другото е че ме блазни идеята да преместя газ.бутилка под колата,като се изработи мини резервоар за 10-20л.бензин.Но ако се изработва трябва да си е както трябва/видях такива във Форума направени/,наоколо край мене обаче няма кой да ми го изработи-то трябва малко бутиково да се прави,за да се съобрази с наличната газова бутилка.Самата газова бутилка е 40л. пура.

    За бързо разрешаване на проблема ми с бензин,намерих обява в която се предлага резервоар и от снимките си мисля че е в доста по добро състояние от моя.обявата е от форума на Сузуки:
    http://www.suzukibg.com/fsuzuki-4861.html&highlight=

    дали ще се намери някой колега от Плевен да го огледа?И ме смущава малко цената,на която се предлага.


    Та това е Колеги.Ще очакам Вашите мнения,предложения и всякакви съвети.
    Прикачени файлове
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

  • #2
    От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

    Да попитам още нещо и дано някой да отговори:

    Дадоха ми съвет, да изсипя преобразувател за ръжда в резервоара,за да обработи шуплите.Дали ще има ефект ?
    Предполагам ще ги преобразува,но в последствие как ще е?
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

      Едва ли ще преработи шуплите ,той действа на току започнала ръжда.А и колко ръждопреобразовател ще ти трябва за да покрие навсякъде?По добре вземи другия резервоар.Тръбите също трябва да ги смениш сигурно и те са пълни с ръжда.
      ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

        Резервоара от по-горната обява пътува към мене.Утре ще разбера дали е читав.Но днес, Витарата ме изненада,като спря да работи десния ел.прозорец.И естествено в отворено положение.Съответно да попитам,по опитните:
        -дали има предпазител за машинките на ел.стъклата,или да се насочвам към разглобяване на вратата?
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

          Виж да не си натиснал lock бутона на лявата врата .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            Виж да не си натиснал lock бутона на лявата врата .
            Точно това съм направил.Десния прозорец,лесно слиза,но по трудно се качва,и това ме притесняваше,и като спря и си помислих за по лошия вариант.Благодаря Колега за съвета!

            Иначе си взех перфектен резервоар,от по горната обява,и тези дни ще е монтиран.Стария,който е здрав,не пробит,но ръждясал,смятам да продам-за символична сума, или подаря на някой нуждаещ се.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

              Съдбата на стария ми резервоар,днес бе определена:

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...81#post1987081
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

                За да не отварям нова тема,да си попитам в моята:

                От известно време ми пресвятка една лампа червена предупредителна-видях че течността в хидравликата е на минимум.
                Имам масло Shell Donax TA (D-21631),за автоматични скоростни кутии.Ползвал съм го за доливане в хидравликата на другата ми кола,и понеже го имам смятам от него да долея,и на Витарата.
                Въпроса ми е дали е подходящо?
                Реших ,да попитам,преди смело да налея.Ако,някой знае друго по подходящо,моля да сподели?

                Поздрави.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

                  По книга трябва да е ATF DEXTRONE III
                  Този шел не знам дали отговаря.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с работата на бензин на Suzuki Vitara 1,6 моноинжекцион.

                    Здравей Стояне.
                    Вече го налях.По стандарт на GM е DEXTRONE II.
                    Изминах 20тина километра тая сутрин.Ще си покаже,ако е неподходящо.
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X