Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

    Благодаря на всички за отговорите, няма проблем с раздатката, просто след преминаването от Парт тайм към Фулл тайм трябва да се покара 20-на метра с леко отпускане на газта и всичко си е ОК
    Точно същия синдром, както и при преминаване от Парт тайм към 2WD, както ми обърна внимание колегата elbgt.
    Това, ако е карано на Парт тайм. Ако в спряло положение превключа направо от 2WD към Фуллтайм, и сменя задна-директна два пъти (пише го в оунърс менюала, ама явно съм гопропуснал), всичко си тръгва от раз.


    За цените на ремъците и ролките имам светлина в тунела, ето това намерих, има го и на склад:

    Ангренажен ремък: Gates 5586XS - 95 лева

    Обтегач на ангренажния ремък: INA 5310785 - 165 лева

    Паразитни ролки на ангренажния ремък: INA 5320476 - 2 x 84 лева

    Обслужващ ремък: Gates 6PK2870 - 43 лева

    Паразитни ролки на обслужващия ремък: INA 5320467 - 2 x 109 лева

    Обтегач на обслужващия ремък: DAYCO - 398 лева (INA 5340330 - 346 лева, но го няма наличен)

    Демпферна шайба на алтернатора: INA 5350174 - 238 лева

    Водната помпа за съжаление няма алтернатива, освен китайската и ще се взима от БС за около 700 лева


    За ангренажния ремък и неговите ролки има и още по-евтин нелош вариант:

    Ремък АЕ - 70 лева
    Обтегач ASHIKA - 89 лева
    Двете ролки по 70 лева, пак ASHIKA

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

      Колега от къде ги намери тези 4асти

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

        Koлега, INA, Gates и DAYCO се внасят доколкото разбрах от няколко вносителя. От всеки сервиз принципно могат да ти ги изпишат на тези цени, които съм дал.
        Аз лично ги взех през автосервиз Колос (срещу Нестле), Жоро (приемчика) ми свърши работата.

        Друг много голям Шерлок Холмс в изнамирането на части е Иван, има магазин на Симеон, номера е 212А. Той ми предложи Ашиката и АЕ ремъка. Намира всякакви части и работи с минимални надценки.

        Дано не се счете като реклама

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

          Привет авторе,

          сам ода знаеш че с нашите сервизи трябва да се внимава, на мен ми измъкнаха 1000 лева
          за проблем който го нямаше.

          Тук да предупредя всички, ако зимата започне да ви се включва SPS ABS И РАЗНИ ПОДОБНИ ОТ САМО СЕБЕ СИ, ТОВА Е ЗАРАДИ ЛЕДА ПО ДАТЧИЦИТЕ ИЛИ НЕЩО ОТ СОРТА, В НИККАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СМЕНЯЙТЕ ЧАСТИ.

          КАКТО И ДА Е ТОВА СА ЛИЧНИ ТЕРЗАНИЯ ПРЕДИМНО,
          ЗА РАЗХОДА НА ГОРИВО - не каза от коя година е или аз не съм видял, но моя е същия двигател 2,8 CRD 2005 - та мисля.
          Разхода ми е 7-8 на 100 извънградско - / Бургас - София / като колата не се щади и средната скорост е над 110-120 круиз.
          иначе градско е 14-15, според зависи, селско също е толкова, предимно заради дупките тесните сокаци и прецаканите пътища.
          Зимата обаче градското може и да ти мине 20 на сто...

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

            Първоначално публикуван от AMOUN Преглед на мнение
            Привет авторе,

            сам ода знаеш че с нашите сервизи трябва да се внимава, на мен ми измъкнаха 1000 лева
            за проблем който го нямаше.

            Тук да предупредя всички, ако зимата започне да ви се включва SPS ABS И РАЗНИ ПОДОБНИ ОТ САМО СЕБЕ СИ, ТОВА Е ЗАРАДИ ЛЕДА ПО ДАТЧИЦИТЕ ИЛИ НЕЩО ОТ СОРТА, В НИККАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СМЕНЯЙТЕ ЧАСТИ.

            КАКТО И ДА Е ТОВА СА ЛИЧНИ ТЕРЗАНИЯ ПРЕДИМНО,
            ЗА РАЗХОДА НА ГОРИВО - не каза от коя година е или аз не съм видял, но моя е същия двигател 2,8 CRD 2005 - та мисля.
            Разхода ми е 7-8 на 100 извънградско - / Бургас - София / като колата не се щади и средната скорост е над 110-120 круиз.
            иначе градско е 14-15, според зависи, селско също е толкова, предимно заради дупките тесните сокаци и прецаканите пътища.
            Зимата обаче градското може и да ти мине 20 на сто...
            Разхода от 15-до 20 не е ли много за градски условия ???

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Cherokee 2.8 CRD - да се похваля и да се оплача

              Как реши проблема с датчика на раздатката . . .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X