Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилна уредба на т-25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кормилна уредба на т-25

    Имам огромен луфт на волана на т-25, смених всички камъни и уплътнения по кормилната система , но с незначителен ефект - луфта идва от кормилната уредба , някой знае ли как се натяга ?
    От дясната страна виждам един болт, предполагам, че от там става номера
    gsm - 0899388807

  • #2
    От: Кормилна уредба на т-25

    Болта който виждаш е само тапа на регулиращия винт. Като се отвие тапата има контрираща шайба, маха се и със шестограм се регулира кормилната кутия. Лагерите на червяка се регулират с пластини, но трябва да се свалят капаците на пода.
    Луфта може да идва и от хебела, който е на оста на кормилната кутия.

    Коментар


    • #3
      От: Кормилна уредба на т-25

      Тони мерси , данода стане със шестограма , че това с лагерите ми се вижда твърде сложно, този хебела се намира точно под волана нали ?
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        От: Кормилна уредба на т-25

        Не разбрах,свободен луфт на волана ли имаш или имаш луфт,някъде по щангите и кормилната уредба ли?Аз си смених,преди два месеца,пластмасата под ябълките,на болта на щангата и нямам грам луфт,иначе луфт на волана,свободен има всеки руски трактор!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Кормилна уредба на т-25

          Точно зад степенката за качване в кабината. Хебела е на шлищи и се стяга с болт, на нашия трактор и там имаше луфт. Без да се качваш в кабината врътни волана леко наляво-надясно и гледай къде са луфтовете.

          Коментар


          • #6
            От: Кормилна уредба на т-25

            тези и аз ги смених , но не беше от тях , говорим за луфт повече от половин оборот на волана , естествено знам, че няма да се обере на 100% , но да бъде в някакви по поносими граници .
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #7
              От: Кормилна уредба на т-25

              Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
              Точно зад степенката за качване в кабината. Хебела е на шлищи и се стяга с болт, на нашия трактор и там имаше луфт. Без да се качваш в кабината врътни волана леко наляво-надясно и гледай къде са луфтовете.
              аха сетих се, там е бетон няма мърдане , значи определено проблема си е в кормилната уредба ..
              gsm - 0899388807

              Коментар


              • #8
                От: Кормилна уредба на т-25

                Като хванеш този хебел с ръка го размърдай осево дали има луфт/наляво, надясно по оста на трактора/. Случва се да се счупи издатъка, който се лови за регулиращия винт и колкото и да въртиш винта вътре нищо не става.

                Коментар


                • #9
                  От: Кормилна уредба на т-25

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  Като се отвие тапата има контрираща шайба, маха се и със шестограм се регулира кормилната кутия.
                  Тази шайба как я махна ? днеска се мъчих 2 часа без успех .
                  gsm - 0899388807

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кормилна уредба на т-25

                    Сигурно е залепнала за боята или има напън на отвиване или на навиване.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кормилна уредба на т-25

                      Аз на моя сложих кутия от ГАЗ 53 и ядове с нея нямам но има големи луфтове в шенкелите и има от тях големи проблеми из нивите при завиване.

                      Шайбата се маха с пръсти нея нищо не я държи като отвиеш тапата.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кормилна уредба на т-25

                        ми мойта не иска да излезне , утре ще птобвам с уред за лагери ...
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кормилна уредба на т-25

                          натегнах винта , сега луфта леко се пооправи, но пак си е голям, лошото е че се появи друг проблем , като навивам на пълно ляво и волана блокира при опит да завъртя на обратно - трябва да напъна 1-2пъти пак наляво за да отблокира .
                          Замислих се дали като съм откачвал шенкелите и после като ги слагам хебела да не би да трябва да е на точно определено положение когато се закачва ?
                          gsm - 0899388807

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X