Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Jeep Wrangler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тунинг на Jeep Wrangler

    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
    Точно така е ..с тази разлика че ако беше жапанка вече да се е прекършила на две.
    .Със всичко по Вранглерите мога да се съглася с теб и няма да споря защото знам,че са ти ясни,но това за "жапанките" категорично не се отнася за всички марки.Като дойдеш напролет на Лазарово(живот и здраве) ще ти покажа 23 годишната "жапанка" от аватара ми-шасито и е боядисвано,когато е произведена и не само не се е прекършило ами няма и ръжди по него.Искам да видя 23 годишен Вранглер без ръжда по шасито(и естествено да не е докаран от Калифорния).Повече няма да спамя!
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #47
      От: Тунинг на Jeep Wrangler

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      Н-1 явно е СУФ
      Пък тия дето карат на Дакар, Баха и т.н. са пълни баламурници да карат с не-цели мостове
      Само траяла ли е офроуд?
      Примера ти е ама много неподходящ. Да наистина може да се постигнат добри резултати и с независимо окачване но с едни $20-25 000 на колело, или над $ 300 000 за цялата машина. И в края на краищата всичко това би имало смисъл ако представата ти за офроуд е да се движиш със 150-200 км/час по сравнително добре подготвени черни полски пътища или по пясъците. Няма как да сравниш еднометрови та и повече А-рамена на Баха колите с независимото окачване с 20-25 сантиметровите носачи на някой стоков фирмаджиски Ленд Криузер или някое Паджеро. Разликата е като тая между Лом и Лондон. А иначе H1 е цивилната версия на Humvee, но доста е избягало в посока SUV. Този автомобил е предназначен за негри с по две кила злато на врата и със свободно въртящи се хромирани тасове и 40" плазма. Оригинала на тоя негърски SUV - Humvee е с независимо окачване, но забележи - с портални хъбове, Hummer H1 пропуска тази подробност в името на цената и пазарния сегмент. И се превръща в нещо като агресивен на вид училищен автобус за превозване на реднекчетата до градо. Иначе си е чистоквърен SUV без значение колко агресивно изглежда и какво си мислят хората като го гледат. Ще ми повярваш може би чак когато го видиш колко е безпомощен, там където Сузуки Самурай не се замисля.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #48
        От: Тунинг на Jeep Wrangler

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Примера ти е ама много неподходящ. Да наистина може да се постигнат добри резултати и с независимо окачване но с едни $20-25 000 на колело, или над $ 300 000 за цялата машина. И в края на краищата всичко това би имало смисъл ако представата ти за офроуд е да се движиш със 150-200 км/час по сравнително добре подготвени черни полски пътища или по пясъците. Няма как да сравниш еднометрови та и повече А-рамена на Баха колите с независимото окачване с 20-25 сантиметровите носачи на някой стоков фирмаджиски Ленд Криузер или някое Паджеро. Разликата е като тая между Лом и Лондон. А иначе H1 е цивилната версия на Humvee, но доста е избягало в посока SUV. Този автомобил е предназначен за негри с по две кила злато на врата и със свободно въртящи се хромирани тасове и 40" плазма. Оригинала на тоя негърски SUV - Humvee е с независимо окачване, но забележи - с портални хъбове, Hummer H1 пропуска тази подробност в името на цената и пазарния сегмент. И се превръща в нещо като агресивен на вид училищен автобус за превозване на реднекчетата до градо. Иначе си е чистоквърен SUV без значение колко агресивно изглежда и какво си мислят хората като го гледат. Ще ми повярваш може би чак когато го видиш колко е безпомощен, там където Сузуки Самурай не се замисля.
        Да не бъркаме Н-1 с Н-2 Колкото до другото е точно така.В момента и при траял и смесени състезания като КОН яко навлизат схеми на А-рамена но там цената на ъгъл е колкото един СУВ.Например добра предна полуоска тръгва от 1500 до 2500 гущера.

        Коментар


        • #49
          От: Тунинг на Jeep Wrangler

          Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
          Да не бъркаме Н-1 с Н-2 .
          Съвсем не. H1 имам предвид. Те наистина много си приличат с Хъмвито, ама всъщност това е била целта при разработката на цивилния H1. Да се радват негрите и да се чувстват силни.

          Hummer H1





          Humvee
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от elbgt; 28-10-12, 00:12.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #50
            От: Тунинг на Jeep Wrangler

            По джипа няма грам ръжда! Вътрешно и външно е много добре запазен, не бих казал, че е като нов, но нещо такова!
            Говорих с Кинекса, каза че не е толкова трагично положението и ще се оправи.
            Мдаа... май от 35", ще мина на 33", поне за сега. Мисля или BF GOODRICH ALL TERRAIN или Goodyar Wrangler.
            Какви джанти??? Какъв размер да търся? Къде мога да намеря?
            Последно редактирано от neronas; 28-10-12, 21:30.

            Коментар


            • #51
              От: Тунинг на Jeep Wrangler

              Най-добрия момент за избор на джанти е точно сега, но всичко зависи от плана на Кинекса. Ще се усилват ли ръкавите на мостовете или не? От това зависи дали ще можеш да си позволиш по-голяма ширина и оттам какъв офсет ти трябва за да получиш новата ширина. Тази машинка е тесничка и такова едно разширяване е силно препоръчително за подобряване на стабилността, но ако ръкавите не се усилят е опасно. Кривят се като макарони. Ще се сменят ли спирачни апарати някога в бъдещето или не? Спирачни апарати и дискове се присаждат лесно и решават един сериозен недостатък на спирачната система на YJ. От това пък зависи какъв цолаж джанти да избереш. Ако сега се набълбукаш с някакви 15-ки или 16-ки после когато стигнеш до извода, че не спира добре заради по-големия диаметър на колелата и ти трябват по-големи спирачни дискове и апарати те няма се поберат в джантите и ще ти се наложи да купуваш други джанти и гуми. Та е добре от сега да си оставиш тази вратичка като избереш най-малко 16 цолови джанти, а най-добре 17 цолови. Сегашния размер на отворите за болтовете на джантите ти е 5х4.5" или 5х114.3 мм. Аз на твое място бих избрал 16х8 или 17х9 джанта с ЕТ от 0 до -12 и отвори 5х114.3. 33' гуми се намират на нашия пазар, но е добре да поразгледаш за кой размер джанти се срещат по-често и не на последно кои модели. Горещо ти препоръчвам да не се заглеждаш по разни регенерирани боклуци. Ако трябва от нещо да пестиш, то най-малко това трябва да са гумите и спирачната система. Мисля, че в Диана все още имат 33" Goodyear Wrangler Duratrac. Също така в гумаджийницата до тунела на Люлин преди няколко дена видях 33" МТ гуми на Maxxis. Не се загледах за какъв размер джанти са.
              Последно редактирано от elbgt; 28-10-12, 22:20.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #52
                От: Тунинг на Jeep Wrangler

                Голям зор е с тези 33", 16 и 17 цола гуми, няма никъде. На BF GOODRICH има 16,5 цола, но не знам после къде ще търся такива джанти. На Maxxis има една, но на калкулатора ми я дава по голяма.

                Коментар


                • #53
                  От: Тунинг на Jeep Wrangler

                  Тези на тунела на Люлин се оказаха 15-ки за съжаление. За 16 цолови джанти имат обаче някакви Kumho KL71 265/75x16, което е 32". С джантите също няма да е лесно, но поне там имаш опция за фланци или адаптери.

                  edit/

                  Не се ограничавай да търсиш непременно цоловите размери от вида 33/12.5x16. Търси и метрични размери като им преизчисляваш външния диаметър. Примерно 305/70х16 = 33/12.0х16

                  Поразгледай и тук. Примерно тази или тази. Цените са повече от прилични и ако им дадеш данни на фирма ще ти махнат ДДС-то. Пращат до България, но задължително трябва да си поговорите по телефона.

                  Ето и вариант за 17" МТ гуми и джанти, които ти пасват идеално. И още едни МТ гуми.
                  Последно редактирано от elbgt; 29-10-12, 13:09.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тунинг на Jeep Wrangler

                    Това ми е другата джипка и втория шофьор-навигатор
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028873596-big.jpg
Прегледи:1
Размер:228.9 КБ
ID:5420262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028873603-big.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5420269

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тунинг на Jeep Wrangler

                      Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
                      Това ми е другата джипка и втория шофьор-навигатор
                      А така! Що не пуснеш отделна тема за нея, с необходимите подробности и т.н.?
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тунинг на Jeep Wrangler

                        Бавно и трудно, с голям зор, но леко-полеко започнаха да се събират нещата.
                        Това са гумите и джантите

                        Джантите са Mickey Thompson Classic III
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тунинг на Jeep Wrangler

                          Интересна концепция....не си падам по хАмериканците но това е яко.....
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тунинг на Jeep Wrangler

                            [QUOTE=elbgt;1979887]Правилно! Това е най-бързия начин да осъзнаеш, че неизбежно ти трябват едни други мостове и да ги включиш във финансовия план. Ако търсиш бюджетно решение и не планираш гуми по-големи от 35" мостовете от Патрул Y60 ще ти свършат работа, а пък за от 35" нагоре ще ти трябват мостове от Y61. "Обръщането" на предния мост не е проблем и е правено не един път от хора, които познавам. Чух, че имало и вариант с обръщане на раздатката, но това не съм го виждал на живо. Ако обаче не ти се занимава с мостове гледай да се ограничиш с гуми до 33".

                            Ееееех, откога търся някой да ми обърне дифа на един патролски мост
                            Samurai Gemax

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тунинг на Jeep Wrangler

                              Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                              Ееееех, откога търся някой да ми обърне дифа на един патролски мост
                              Зависи на кой патрулски мост, на кекавите става лесно.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тунинг на Jeep Wrangler

                                Y60
                                Samurai Gemax

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X