Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Jeep Wrangler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тунинг на Jeep Wrangler

    Млад шофьор и брони на нивото на ушите на другите около него, не е добра комбинация. Успех!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #32
      От: Тунинг на Jeep Wrangler

      Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
      Джипа ще се ползва 80%, за градско каране и 20% офроуд, поне за сега. Много е важна визията, защото е за младо момче, дето иска да вози мацки с къси поли, да е достатъчно висок, за да не могат да се качват сами и да се налага да ги повдига отзад...! Може би трябва да изглежда, нещо като джипа на elbgt... Просто всичко трябва да бъде направено както трябва, що се отнася до сигурноста на джипа!
      Нямам представа какви гуми искам, но трябва да изглежда по екстрийм, предполагам трябва да са 305-325, ..разчитах на вас да ми кажете за гумите и джантите..
      Какво имаш в предвид като казваш че не е 94 г?
      Ще го карам на Пламен Кинекса в Събота, да видим какво ще каже...
      Забравих да спомена, двигателя е присаждан, 3000 турбо дизел на мерседес
      Според мен, най-добре е да се върне към оригиналноя си вид максимално. Това , което е направено изглежда ужасно. А за това , което се очаква от джипа, най-добре да се повдигне само мъничко купето с тампони и едни по-широки и високи гуми от тези. Пак ще трябва помощ на късите полички да се качват и джипа ще се държи адекватно и на пътя и извън пътя.
      Samurai Gemax

      Коментар


      • #33
        От: Тунинг на Jeep Wrangler

        А за изглежда като на elibg ще трябва доста парици да се хвърлят по него
        Samurai Gemax

        Коментар


        • #34
          От: Тунинг на Jeep Wrangler

          Добре де, успяхте да ме откажете... Тая кола си остава, за мен и без това ми харесваше много. Ще се налага, аз да бутам мацките, ...ама, кво да правя.
          Има промяна в плановете, он/офроуд-20/80% и като за начало искам да и сложа едни 35"
          Gemax, ако си забелязал, написах "...може би нещо като на elibg джипката.." не съм казал точно като неговата... ...ИСКАМ ПО-ХУБАВА!!!
          Последно редактирано от neronas; 26-10-12, 14:32.

          Коментар


          • #35
            От: Тунинг на Jeep Wrangler

            Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
            "
            Gemax, ако си забелязал, написах "...може би нещо като на elibg джипката.." не съм казал точно като неговата... ...ИСКАМ ПО-ХУБАВА!!!
            A така!!!Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.Само че на мен ми се струва(без да съм капацитет по Вранглери),че си сгрешил базата.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • #36
              От: Тунинг на Jeep Wrangler

              Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
              Добре де, успяхте да ме откажете... Тая кола си остава, за мен и без това ми харесваше много. Ще се налага, аз да бутам мацките, ...ама, кво да правя.
              Има промяна в плановете, он/офроуд-20/80% и като за начало искам да и сложа едни 35"
              Gemax, ако си забелязал, написах "...може би нещо като на elibg джипката.." не съм казал точно като неговата... ...ИСКАМ ПО-ХУБАВА!!!
              Първо - евала за мерака! Второ - мерака е хубаво нещо и в най-добрия случай троши много пари (на elibg джипа му до тука е стъпал сигурно към 20 000 еврака - той най-добре може да ти каже ако иска), а в по-лоши и не само пари! Трето - в тази тема са те съветвали хора които наистина разбират от марката и модела - не е лошо да ги послушаш, защото те обикновено са на коренно различни мнения (имало е случаи нещата да отиват и на бой...), а тук са единодушни! Това е повече от показателно в случая...

              Коментар


              • #37
                От: Тунинг на Jeep Wrangler

                Не знам , за базата, може и да не е най-подходящата, изискванията ми към джипката няма да са много големи, имам друг джип, за сериозен офроуд, който ми върши работата напълно. Този джип направо ме очарова, удивлява ме с неговата простота и красотата на неговите дребни детайли, например извивките на вратата и как е захваната с въже, таблото, лостчетата по него и копчаляците, дръжките на вратата и прозорците, захващането на капака, джунджурийките по него, пантите, стоповете.., толкова обикновени, а направени с невероятен вкус. Направо съм влюбен, даже как друса на дупките ми хареава !
                При всички положения ще бъде направен, както трябва и оценявам вашите усилия да ми помогнете, за което ви благодаря сърдечно!
                Утре ще го карам на Кинекса и своевременно щи ви информирам, за всички стъпки по ремонта и разчитам на вашите съвети.
                Поздрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Тунинг на Jeep Wrangler

                  хм, а защо не си ни показал още другия си джип, оня, за сериозен оффроуд
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тунинг на Jeep Wrangler

                    Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
                    Не знам , за базата, може и да не е най-подходящата, изискванията ми към джипката няма да са много големи, имам друг джип, за сериозен офроуд, който ми върши работата напълно. Този джип направо ме очарова, удивлява ме с неговата простота и красотата на неговите дребни детайли, например извивките на вратата и как е захваната с въже, таблото, лостчетата по него и копчаляците, дръжките на вратата и прозорците, захващането на капака, джунджурийките по него, пантите, стоповете.., толкова обикновени, а направени с невероятен вкус. Направо съм влюбен, даже как друса на дупките ми хареава !
                    При всички положения ще бъде направен, както трябва и оценявам вашите усилия да ми помогнете, за което ви благодаря сърдечно!
                    Утре ще го карам на Кинекса и своевременно щи ви информирам, за всички стъпки по ремонта и разчитам на вашите съвети.
                    Поздрави!
                    Аз лично, след този пост, признавам, че си промених отношението към проекта. С това описание на чувствата ти към джипа, вече съм сигурен, че ще го направиш. Щом има любов, остава само да послушаш Кинекса. Успех!

                    П.П. И да, покажи ни другия джип!
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тунинг на Jeep Wrangler

                      Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                      A така!!!Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му.Само че на мен ми се струва(без да съм капацитет по Вранглери),че си сгрешил базата.
                      Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
                      Не знам , за базата, може и да не е най-подходящата...
                      Не съм съгласен категорично, че YJ може да се нарече "неподходяща база". Коя друга машина би била подходяща за изходна база? И не само от марката Jeep. Като изключим по подразбиране всякакви модели без шаси остават 10-ина модела от всички марки. От тях пък като изключим откровените SUV-ове остават няколко. Ако човек осъзнае, че каквато и базова машина да избере в края на краищата от нея в употреба ще му влезнат само шасито и купето YJ вече започва да се очертава като фаворит. Най-вече заради ниската стойност на първоначалната инвестиция. В клипчето по-долу се вижда, че когато плановете са за 80% офроуд JY е прекрасен избор. Предполагаемия ефект върху "късите полички" също е ясен.



                      под "откровени" SUV-ове разбирам такива които в заводски вид декларират че са предназначени за движение по шосета и магистрали. Сигурни белези за това са:

                      - липсва шаси;
                      - системата 4х4 е различна от класически парт-тайм, а присъства функционалност предназначена за движение по шосета и магистрали. Примерно междуосев диференциал без значение, че е предвидено блокирането му. Има ли го SUV-щината е на лице;
                      - който и да е мост е с независимо окачване, сиреч не е с два цели моста;
                      Последно редактирано от elbgt; 27-10-12, 10:23.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тунинг на Jeep Wrangler

                        Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
                        ... и като за начало искам да и сложа едни 35"
                        Правилно! Това е най-бързия начин да осъзнаеш, че неизбежно ти трябват едни други мостове и да ги включиш във финансовия план. Ако търсиш бюджетно решение и не планираш гуми по-големи от 35" мостовете от Патрул Y60 ще ти свършат работа, а пък за от 35" нагоре ще ти трябват мостове от Y61. "Обръщането" на предния мост не е проблем и е правено не един път от хора, които познавам. Чух, че имало и вариант с обръщане на раздатката, но това не съм го виждал на живо. Ако обаче не ти се занимава с мостове гледай да се ограничиш с гуми до 33".

                        ПС
                        съжалявам, че пиша два поста един след друг, но предишния вече не може да се едитва.
                        Последно редактирано от elbgt; 27-10-12, 13:39.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тунинг на Jeep Wrangler

                          Ще кажа защо според мен е неподходяща база.Първо заради това,че е около двадесет годишен и ръждата едва ли му е простила и второ,защото е ресьорно окачване(не че не може да се смени с пружинно,но защо като има фабрични такива).Иначе нямам нищо против Вранглера,по принцип,като база.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тунинг на Jeep Wrangler

                            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                            Ще кажа защо според мен е неподходяща база.Първо заради това,че е около двадесет годишен и ръждата едва ли му е простила и второ,защото е ресьорно окачване(не че не може да се смени с пружинно,но защо като има фабрични такива).Иначе нямам нищо против Вранглера,по принцип,като база.
                            Явно не вникваш в детайлите. Заради пружинно окачване, което и без това ще бъде сменено на 80% препоръчваш да си купи машина с 10 000 лв по-скъпа. Като че ли това ще е най-скъпото пружинно окачване заминало в коша. Колкото до корозията то и в двата случая ще се наложи обработка. Та дали на 20 годишни или на 10 годишни железа е все тая.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тунинг на Jeep Wrangler

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Явно не вникваш в детайлите. Заради пружинно окачване, което и без това ще бъде сменено на 80% препоръчваш да си купи машина с 10 000 лв по-скъпа. Като че ли това ще е най-скъпото пружинно окачване заминало в коша. Колкото до корозията то и в двата случая ще се наложи обработка. Та дали на 20 годишни или на 10 годишни железа е все тая.
                              Точно така е ..с тази разлика че ако беше жапанка вече да се е прекършила на две.На YJ шасито и ламарините са по дебели и по добре обработени против корозия от на TJ Има достатъчно проиграни начини на правене от нови листове до койловъри и айршокове.Това е хубавото на тази играчка.А листовото окачване има и друго предимство при тези игри.Много по малко планки и държачи се режат от шасито.Проблема е в задната част на шасито при YJ там то е по широко и трудно се намества новото окачване.
                              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 27-10-12, 20:31.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тунинг на Jeep Wrangler

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                - който и да е мост е с независимо окачване, сиреч не е с два цели моста;
                                Н-1 явно е СУФ
                                Пък тия дето карат на Дакар, Баха и т.н. са пълни баламурници да карат с не-цели мостове
                                Само траяла ли е офроуд?
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X