Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Jeep Wrangler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тунинг на Jeep Wrangler

    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
    Всеки сам може да реши за себеси, но според мен на ресьор панхард не му трябва. На моя поведението му със и без панхард беше напълно еднакво. И предния и задния ги ампутирах и така 6 години без проблем.
    Зависи колко е повдигнат с какъв размер гуми е и дали има блокажи.Дори между 2.5 и 4.0 двигателите има разлика.При четирилитровия мотора е много по-тежък и без панхард натоварва и кълчи предните листове.А задния кардан и тампоните на обиците се разбиват много по лесно.При бързо каране в коловози също се усеща голяма разлика.Ако няма разлика нямаше и да се предлагат различни подобрени панхард щанги.
    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 24-10-12, 11:18.

    Коментар


    • #17
      От: Тунинг на Jeep Wrangler

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830824-big.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5419593
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830821-big.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5419602
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830820-big.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5419601
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830816-big.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5419597
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830818-big.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5419599
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830819-big.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5419600
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830826-big.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5419596
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830825-big.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5419595
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028830823-big.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5419594
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от neronas; 24-10-12, 20:24.

      Коментар


      • #18
        От: Тунинг на Jeep Wrangler

        Ясно някои зверски тунер е разбъркал схемата тотално.Кажи сега какво желаеш от Джипката и за какво ще я ползваш.На наш колега един велик тунер беше направил същата схема и до последно имаше проблеми с щангите.Тези засукани лиани се получават заради слагането на пакета отгоре на моста.После този Джип го купи Маркан.Трябва да се пробва със сваляне на панхарда от горния край и напасване на планката към моста.Дори и да махнеш панхарда тези изпръхнали листове едва ли ще държът мостовете адекватно.По добре иди при Кинекса да го оправи.Листовете навремето ги слагаха над мостовете само за катерене по камъни.Само че не такива не с кормилни щанги и на база 100".За всичко друго дори и за трофи е по добре да сложиш лифтовани и на правилното място.За амортесиьорите къде са набити не ми се говори въобще.Поне са ти оставили оригиналните захвати.Първо почни обаче от размера на гумите.И последно съмнявам се този Вранглер да е производство 94г.
        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 24-10-12, 20:52.

        Коментар


        • #19
          От: Тунинг на Jeep Wrangler

          Джипа ще се ползва 80%, за градско каране и 20% офроуд, поне за сега. Много е важна визията, защото е за младо момче, дето иска да вози мацки с къси поли, да е достатъчно висок, за да не могат да се качват сами и да се налага да ги повдига отзад...! Може би трябва да изглежда, нещо като джипа на elbgt... Просто всичко трябва да бъде направено както трябва, що се отнася до сигурноста на джипа!
          Нямам представа какви гуми искам, но трябва да изглежда по екстрийм, предполагам трябва да са 305-325, ..разчитах на вас да ми кажете за гумите и джантите..
          Какво имаш в предвид като казваш че не е 94 г?
          Ще го карам на Пламен Кинекса в Събота, да видим какво ще каже...
          Забравих да спомена, двигателя е присаждан, 3000 турбо дизел на мерседес
          Последно редактирано от neronas; 24-10-12, 22:26.

          Коментар


          • #20
            От: Тунинг на Jeep Wrangler

            Ми той си прилича на джипа на еlbgt. Не пипай нищо. Само едни гуми и мацките са твои!


            П.П. Щях да забравя. Ще ти трябва и мр3-ка.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #21
              От: Тунинг на Jeep Wrangler

              Джипката е за сина ми, но и аз нищо против нямам, да помогна на някоя отзад, за да се качи в джипа
              Не мога да му я дам така, ще се пребие на първия завой, няма никакъв опит, след 2 месеца и половина навършва 18 години, това ще му е първата кола.
              Последно редактирано от neronas; 24-10-12, 23:46.

              Коментар


              • #22
                От: Тунинг на Jeep Wrangler

                Чак и на мен ми се докара висок Вранглер ахахах,или по скоро ми се помага при товаренето
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  От: Тунинг на Jeep Wrangler

                  Щом става дума за 18-годишен младеж без никакъв опит, този джип е може би най-неудачния избор. Модела няма никакви системи за сигурност като еърбег, АБС и т.н. Каквото и да направи Кинекса това ще си остане един изключително опасен за неопитен водач автомобил, особено за пътника (с късата пола) на предната седалка. Като се добави това, че 80% ще се ползва по шосетата нещата стават абсурдни.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тунинг на Jeep Wrangler

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Щом става дума за 18-годишен младеж без никакъв опит, този джип е може би най-неудачния избор. Модела няма никакви системи за сигурност като еърбег, АБС и т.н. Каквото и да направи Кинекса това ще си остане един изключително опасен за неопитен водач автомобил, особено за пътника (с късата пола) на предната седалка. Като се добави това, че 80% ще се ползва по шосетата нещата стават абсурдни.
                    С този заспал двигател едва ли ще е толкова страшен.Да му оправят щангите денфера амовете и спирачките.Този модел отзад е с барабани и зимата на сняг и лед ако не са в добро състояние спирането е леко екстремно.Лошото е че най голямото предимство на лекия четирицилиндров двигател е съсипано с този дизелов туч.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тунинг на Jeep Wrangler

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Щом става дума за 18-годишен младеж без никакъв опит, този джип е може би най-неудачния избор. Модела няма никакви системи за сигурност като еърбег, АБС и т.н. Каквото и да направи Кинекса това ще си остане един изключително опасен за неопитен водач автомобил, особено за пътника (с късата пола) на предната седалка. Като се добави това, че 80% ще се ползва по шосетата нещата стават абсурдни.
                      Тук съм на съвсем различно мнение. Мисля, че джипа предлага доста по голяма сигурност, от от кола със съответните размери и е доста по-удачен вариант. Разбира се, че еърбека е предимство, но да не се стига до там. Еърбека и АБСа едва ли ще спасят някой, даже и с къса пола да е, ако се кара неразумно.. Ако всичко се употребява с разум, не смятам, че има особен проблем. След като стане джипа, едва ли ще може да развива скорост по голяма от 120 км/ч. и то със зор.
                      Естествено, че джипа ще му бъде даден, след като е усвоил вече необходимите умения. Пък и всичко си зависи, до човека, ако е неразумен и химикалка в ръцете му може да бъде опасна.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тунинг на Jeep Wrangler

                        Махнах панхарда, положението значително се подобри, но все още изпада в шими.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тунинг на Jeep Wrangler

                          Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
                          Ако всичко се употребява с разум, не смятам, че има особен проблем. След като стане джипа, едва ли ще може да развива скорост по голяма от 120 км/ч. и то със зор.
                          120 км/час с тоя неуправляем таран и "разум". Човек опитай да се затичаш (16 км/час) и с тая скорост посрещни с глава някое дърво или стълб и ще разбереш за какво говоря. А пък колко е грешна илюзията, че на високо е безопасно да не говорим. Освен това дори да не успея да те убедя, че този кош не е мислен ама грам откъм безпастност, какво ще кажеш за заплахата за останалите участници в движението с тези метални брони. Нали се сещаш, че тия железа едвали са узаконени от предишния собственик и при всеки дори дребен инцидент ще си в кюпа. Аз също карам с метални брони, но не съм на 18 години, а имам 40 годишен стаж без сериозни инциденти. Освен това ясно осъзнавам какво ме чака ако ударя (не дай Боже) някоя лека кола между вратите с тия железа. Остави, че на 100% ще съм виновен, ами как ще живея ако утрепя някого, ако ще и той да е минал на червено. Та така... помисли си пак, защото тая щайга е смъртоносно оръжие в ръцете на аджамия. Тя във фабричен вид няма спирачки, камо ли ако и боднеш едни 33-ки. Както виждаш дори не коментирам сегашното и плачевно техническо състояние. Ако ще всичко да смениш и да я направиш "чисто нова" пак няма да е машина за човек без опит. А опит не се трупа за година-две. Не ми се щеше да го казвам, но нямаше да съм толкова упорит ако нямах на акъла си цели две трагични случки със синове на мои познати. Да не дава Господ!
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тунинг на Jeep Wrangler

                            Първоначално публикуван от neronas Преглед на мнение
                            Махнах панхарда, положението значително се подобри, но все още изпада в шими.
                            Шимито вече е от друго. Почвай демпфер, тампони на ресьорите, накрайници, гуми и джанти.
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тунинг на Jeep Wrangler

                              120 са си сериозна скорост за този джип, особено в това състояние С тези обърнати мостове ми се струва, че извън гората ще си е опасно движението особено с малко по висока скорост.
                              Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                              http://www.facebook.com/JeepBG
                              LZ1GGC

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тунинг на Jeep Wrangler

                                Разбирам напълно , за какво ми говорите и ви благодаря. уверявам ви, че джипа ще бъде така направен, за да има максимална сигурност и при най малкото съмнение не бих му го дал в ръцете, има и други варианти... Когато казах 120 километра, имах в предвид, че джипа е доста тромав с този двигател, няма нищо общо с вашите, дето ги изправяте на 2 гуми. Знам много добе, за какво става въпрос, 25 години карам кола, от които 15 само джипове, не бих изложил на риск собствения си син.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X