Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за двигатели Ивеко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за двигатели Ивеко?

    Моля,хора които са имали досег с двигателите на Ивеко да си кажат мнението за тях.Мен ме интересува двигателя-Iveco 8065.25TC.
    Благодаря.

    поздрави

  • #2
    От: Мнения за двигатели Ивеко?

    Не мога да повярвам че никой не е карал камиони,бусове и двигатели на Ивеко?

    поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за двигатели Ивеко?

      Аз съм карал близо две години Ивеко Eurotrakker. Обаче не с този мотор. Мисля, че беше вариант на 8210. Никакви проблеми с мотора. Беше на над 700 хиляди километра и то в триосен самосвал, ползван предимно с двуосно 18-тонно ремарке(към 50 тона композиция извън пътя, из кариерите). Освен филтри и масло, веднъж смених и термостати, друго няма.
      Много дълго време го карах със скапани термостати и хем загряваше бавно сутрин, хем после вдигаше на моменти до близо 100 градуса. От тези високи температури му протече леко семеринга отпред на коляновия вал, което както разбрах е признак на износени аксиални лагери на коляновия вал и увеличен аксиален луфт. Но въпреки това почти не се налагаше да му се долива масло – до 2-3 литра на 15 хиляди км(което и мен ме учудваше). Добър и безпроблемен мотор според мен. Прост, без никаква електроника. Ама и този човек, който трябваше да купи термостати когато му казвах, също не е много "сложен", та от там се стигна до усложненията. Иначе сигурно е почти вечен този двигател.
      Последно редактирано от cecoa1; 03-11-12, 21:34.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за двигатели Ивеко?

        8061 на 300 коня троши колянов вал на около 1500 часа,Фиат имат специална цена за това чудо.Говоря за морски мотор.

        Като цяло тия мотори са яки,прости и не дават проблеми,правени са за истински машини с които човек си вади хляба и нямат много общо с полициите които можеш да намериш в нормалния Фиат.За идея само - тия ги уважават в Аляска,риболовни траулери и тегачи с такива пердашат,рамо до рамо с Исузо,Катерпилар,Мерцедес/Детройт,Ман,,Лугер и Джон Диър.

        И исузото не е това което вие си представяте,един малък чук е и той,няма общо с Опел
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за двигатели Ивеко?

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Мен ме интересува двигателя-Iveco 8065.25TC.
          Този специално го има в трактори Рено Темис 650, за такова ли те интересува? Чувал съм да се ползва този двигател и в миниван.

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за двигатели Ивеко?

            Сега се сещам, че доста от багер-товарачите от различни марки ползват двигател Ивеко. Баща ми кара такъв багер New Holland, с мотор Ивеко, 90к.с. без електроника. За три години и около 1300 моточаса, никакви проблеми. Във фирмата, в която работех имаше и Коматсу багер-товарач, което мисля, че беше също с мотор на Ивеко. При него пак беше безпроблемен мотора.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за двигатели Ивеко?

              За трактор Рено ме интересува по принцип.Но като цяло ги слагат на какво ли не.
              Благодаря за мненията.

              поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за двигатели Ивеко?

                Аз карам Ивеко Стралис вече 250 000 км,но дв-ля е Курсор 10.Композицията е 450 000км-реални.Никакви проблеми.Нито механични,нито електрически.На 250 000 регулирани клапани,на 400 000 регулирани клапани и газоразпределение.На 450 000 сменен турбокомпресор.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за двигатели Ивеко?

                  Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
                  Аз карам Ивеко Стралис вече 250 000 км,но дв-ля е Курсор 10.Композицията е 450 000км-реални.Никакви проблеми.Нито механични,нито електрически.На 250 000 регулирани клапани,на 400 000 регулирани клапани и газоразпределение.На 450 000 сменен турбокомпресор.
                  Колега,ти си късметлия.Това е камион със собствено мнение.Преди време карахме само ИВЕКО -евро тех и курсор и страдалис евро 2 и 3.Проблеми със сензори на турбини и газоразпределение бол...така, след като купи шефа нови Актроси а след това и ВОЛВА за ИВЕКО не ще и да чуе колкото и изгодни да са те.Не са лоши от към екстри но то това си и остава за да има за какво да искат пари за тях.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X