Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес г или Роувър дефендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес г или Роувър дефендър

    Тъй като съм изправен пред дилема за закупуването на офроуд ма6ина и след доста ровене и личен опит по горите сам свел марките до 2 Мерцедес г или Роувър дефендър.Джипката ще се кара подщи всеки ден по горите(не преувеличавам),изключително за работа(трябва да е с 2 реда седалки от зад мин 6 човека да мога да возя)....Понеже досегащният ми опит е с дефендара искам помощ за Г-то.интересува ме кои джигател е най уда4ен за всеки ден(компромис м/у разход на гориво и поведение в гората)по пътя нямам претенции(и с 50 да карам не ми е проблем извън града).....Друг аспект е подръжката след като джипката ще се експлатира непрекъснато не искам което изкарам по гората да се дава на 100% да се дава по джипа.Не можах да намеря разхода на гориво на отделните двигатели(не официалния в упътването а от личен опит каран с години )не 4е искам някакъв катър да не дам 2лв за консумативи но все пак сме БГ.Благодаря предварително и понеже сам нов в този форум се извинявам предварително ако сам допуснал някаква гре6ка или сам обидил някой с питанията си.......

  • #2
    От: Мерцедес г или Роувър дефендър

    Грешките не съм ги броил, но в нашия форум ползваме букви, понеже в азбуката няма цифри.

    Иначе, при така зададен въпрос, бих избрал "Г"-то, с мотор/например/ 300Д.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес г или Роувър дефендър

      Само за работа без екстремен офроуд 5-ака 300Д 88к.с. е идеален - здрав, всеяден и относително икономичен. Някои от частите за Г-класата са смешно евтини, други скъпи и само с поръчка, но се трошат рядко. Двата заводски блокажа на Г-класата също са плюс и оправдават високата покупна цена. Проблемът за толкова стари машини е ръждата и бих те посъветвал която и от двете да избереш да е от Италия.

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес г или Роувър дефендър

        Здравей,аз също подкрепям мнението на колегите по-горе за 300Д-петака,много е здрав и сравнително икономичен,относно здравината на шасито-много корав джип,който с нормално каране е почти неразрушим,иначе частите като цена не се различават много от на другите марки,аз лично съм собственик на Г с двигател 3000 бензин имам го от години и съм много доволен,иначе като разход трудно може да се каже колко точно гори( особено в гората),средно градско(Пловдив)20-22 ,извън градско около 15-16 газ,като моя е с ръчна кутия и гуми 255/85/16.

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес г или Роувър дефендър

          Нещастниците карат г-та, щастливците карат ровъри, докато станат нещастници!
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес г или Роувър дефендър

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Нещастниците карат г-та, щастливците карат ровъри, докато станат нещастници!
            Видиш ми се пристрастен...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес г или Роувър дефендър

              Най-хубавото Г е продаденото.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                Ако искаш бързо и лесно да направиш избора си ти препоръчвам първо да седнеш и покараш Дифендър. Обърни внимание на няколко неща:

                1. Къде се намира волана. Опитай да го завъртиш със свита в юмрук лява ръка покрай стъклото.
                2. Къде се намират педалите и по-точно педала на съединителя? Мяза като да е в левия калник... е май само помпата му е там
                3. Като се опиташ да погледнеш наляво какво виждаш? Прозорец или колоната на купето? А опира ли ти рамото в тая колона?

                След като забележиш тези неща няма да се колебаеш повече

                едит/

                опаа успях да ти прочета все пак целия първи пост. Та се чудя как може да се чудиш въобще А колегите дето по-горе ти препоръчват 300D са прави ама не са съвсем ясни. Щото има едни мъртъвци дето пак се водят 300D. Едното си е мотор, а другото умрел кон.
                Последно редактирано от elbgt; 22-10-12, 23:40.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                  Най- хубавия ровър е гаранционния.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Ако искаш бързо и лесно да направиш избора си ти препоръчвам първо да седнеш и покараш Дифендър. Обърни внимание на няколко неща:

                    1. Къде се намира волана. Опитай да го завъртиш със свита в юмрук лява ръка покрай стъклото.
                    2. Къде се намират педалите и по-точно педала на съединителя? Мяза като да е в левия калник... е май само помпата му е там
                    3. Като се опиташ да погледнеш наляво какво виждаш? Прозорец или колоната на купето? А опира ли ти рамото в тая колона?

                    След като забележиш тези неща няма да се колебаеш повече

                    едит/

                    опаа успях да ти прочета все пак целия първи пост. Та се чудя как може да се чудиш въобще А колегите дето по-горе ти препоръчват 300D са прави ама не са съвсем ясни. Щото има едни мъртъвци дето пак се водят 300D. Едното си е мотор, а другото умрел кон.
                    Кратък , ясен и точен анализ на недостатъците на Дървендъра!
                    Няма ли някой да напише сега предимставата?

                    Ако се сравнява с 300Д петак Гкласа май Дифендъра от 200ТДИ нагоре по-става. Имал съм и от двете.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                      Предимството на ровъра е в начина на закачане на мостовете към рамата. Разчупването е недостижимо за г-то, както и проходимоста без блокажи.
                      Просто за мен мерцедесчето е супер универсална и екстра проходима бангийка, която препоръчвам горещо на чудещите се.
                      Ползвам я като служебна, състезателна и товарна.
                      ПУКНЕТЕ ЗАВИСТНИЦИИИ
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                        Тенев ,когато някой ползва колата по предназначение едва ли го интересува как е закачен моста..

                        След изброените по-горе недостатъци основно ергономични, ето и някой предимства.
                        1.Лека алуминева каросерия, качена върху много солидна рама-това значи голям полезен товар и нисък център на тежеста.Атникорозионната устойчивост е бонус.
                        2. Много икономични дизелови двигатели. В това отношение няма конкуренция.
                        3. Подръжка-цените на частите са повече от добри.

                        Дифендъра си е направен за ползване извън пътя.Така си излиза от завода и до ден днешен.

                        Аз съм имал Г 300Д петак ,автомат дълго. Другите на ги знам. Това гореше, нямаше мощност , не се чупеше. Проходимост ограничена от малката мощност.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #13
                          Мерси колеги за отговорите по темата.Ще си взема поука от забележките.Та дефендър карах зял сезон по гората и разбрах колко е тесен след като заваля и трябваше да вдигна прозореца.Стана дядовата ръкавичка за шофиора.Та интересува ме разхода на дизеловите г-та.(понеже сте се кара за работа ако не всеки то през ден по черно)...само да уточня разход 10-15 ми е приемлив,но вече 20-25 не си заслужава при тея цени на нафтата.Да бяхме 90-те нямаше да се замислям ама...сега естествено след смяна на задължителните консумативи по двигателя кабели свещи помпи водни ако трябва гарнитури уплътнения и така нататък.Както казах не искам всичко да отива по колата но не сам и някои душманин да я карам раздрънкана и в окаяно състояние...

                          ,,2. Много икономични дизелови двигатели. В това отношение няма конкуренция.''
                          Колега понеже карах бензинов ланд ровер 90 мисля че е от 89г преди да го направят дефендър,с газ даваше към 25 газ среден по гората разход.като се има в предвид че колегата на който е машината я поддържа в доста добро състояние(понеже му изкарва пари и няма интерес да не е сменил филтри масла и тем подобни).Та идеята ми е колко харчат дизелите на дефендъра не тези ТД5 моторите,а ТДИ понеже за ТД5 някакси още не съм дорасъл....финансово.Мерси за отговора в аванс...
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-10-12, 11:17.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                            Първоначално публикуван от Mikata Преглед на мнение
                            ..само да уточня разход 10-15 ми е приемлив..
                            Ако е в кондиция гори толкова с ръчни скорости, отделно е всеяден и много здрав. Можеш да го караш с всякакви алтернативи на дизела. За динамика забрави(не за това е измислен).

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес г или Роувър дефендър

                              колега това за роувара или за г-то ми го даваш като разходи.И ако е г-то за кои мотор 300д?или.......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X