Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за масло Туарег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за масло Туарег

    абе тъпото е че сервизна книжка нямам, а нова е 150 лв. а от нет-а съм свалил едни на испански, руски ама и двата езика са ми табу и само картинки гледам. За Кастрола ми го дадоха от каталог, за спесификацията 502, 505 го видях от тубата. а и гледам http://www.lubadmin.com/upload/produ...lang_1/162.pdf че става ама сега след коментарите вече не знам дали е правилното.
    Има ли идея някой какво е по каталог на VW Touareg?

    Че колегата BENZBOSS направо ме хвърли в музиката с това масло 506 01
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за масло Туарег

      VW 507.00Low SAPS oils suitable for Euro 4 engines and almost all VAG diesel engines from 2000 onwards with extended service intervals, unitary injector pumps and also Pumpe-Düse ("PD") engines. Excludes V10, R5 engines and VW Commercial vehicles without fitted DPF (diesel particulate filters) – these must use a 506 01 specification oil.


      What is LongLife III oil?
      LongLife oil is a high grade, fully synthetic oil with increased resistance to ageing athigh temperatures. When LongLife servicing was originally introduced it wasgenerally designated SAE 0W-30 and met Volkswagen standards 503 00 for petrolengines and 506 00 and later 506 01 for diesel engines. With the introduction of newemission limits for passenger cars in 2005 requiring the fitment of exhaust gas after-treatment devices, Volkswagen have upgraded their LongLife specifications to 504 00for petrol and 507 00 for diesel. LongLife oils meeting 504 00/507 00 are now SAE5W-30 viscosity. Apart from a few exceptions*, these new specifications replace theearlier 503 00/506 00/506 01 specifications. Oils meeting the new specifications aredesigned to work with the latest emissions control equipment, such as dieselparticulate filters (DPF). Use of oil which only meets earlier LongLife specificationscan halve the life of a DPF.



      *All diesel vehicles fitted with R5 (5 cylinder) and 5.0ltr V10 engines andmanufactured prior to 1 January 2006, cannot use oils meeting Volkswagen standard507 00 even if equipped with a DPF. These engines should use oils meetingVolkswagen standard 506 01 (eg. Castrol Professional Longtec LongLife II 0W-30) forboth LongLife and Time and Distance servicing regimes.

      Фауве - да,Дизел - ДА,Р5 мотор - ДА и маслото е 506 01,след 2006 идва с другата генерация и иска другото масло,при теб обаче си иска това странното.



      Лошото е,че това е по последна информация и никога никьде не се споменава,че горната спецификация покрива твоята.Да е само за екология как да е,прави проблеми и с мотора обаче.Това което казва и майстора е вярно - на мотор който се кара нормално сьм доливал около 0.5 литра на 10 000 пробег,като му вьржех каравана и го настьпя по магистралата и сьм доливал от ммммммм Шумен до Златни Пясьци 2 литра.Поне ползвах нормално масло за модела обаче.


      Оф от темата - Порше заради вьздухаите,Фаувето и Мерцедес ползват едни доста сходни масла та сьм се начел на спецификации и кое кьде са го извратили.Кликай и тьрси,по Руските форуми има инфо колкото искаш ако не ми вярваш на мен.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за масло Туарег

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tuareg,lubricants.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5418958Това ти е от Автодата за Туарега.Надявам се,че английският не е табу!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за масло Туарег

          Е каква стана тя, отиваш при масларя и ти казва какво масло да сипваш, т.е. на мен ми извади един голям каталог и отрече 5W30 Castrol ти е маслото и аз какво сипвам и си мисля че всичко е наред, а то?!? не 502 или 505 а 506,01!!!!

          На всички колеги ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за мненията и насоката в правилна посока.

          П.П. Знам си аз че тук е правилното място за въпроси!!!

          Благодаря
          VW Touareg R5 2005
          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
          Ford Everest 2,5 2006
          Крис

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за масло Туарег

            ето какво си взех за джипката днес...
            http://www.repsol.com/imagenes/es_en...cm11-36190.pdf

            отново голямо благодаря
            VW Touareg R5 2005
            Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
            Ford Everest 2,5 2006
            Крис

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за масло Туарег

              Аааааа е те тва е друга работа.Имай в предвид,че оригинално са имали 505 01 спецификация и после дават това с идеята за удължен пробег 20 -30 000 но това за мен поне е несериозно от наблюдаваните тестове на различни масла.

              15 пряко сили то не с много газ и дано спре да го папка.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за масло Туарег

                Пиши след смяната и някой км,какво е положението.

                поздрави

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за масло Туарег

                  с удоволствие
                  VW Touareg R5 2005
                  Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                  Ford Everest 2,5 2006
                  Крис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за масло Туарег

                    Здравейте колеги,

                    Та след смяната на маслото така ли ми се струва, но мотора заработи по меко и безшумно (малко субективно е май ама ) По време на смяната на маслото след като се махнаха корите и видях и един малък теч покрай гумения тампон на гърловината на двигатела (от там където се сипва маслото)А защо на масларя преди не му е направило впечатление не знам. Сега след 1600 км маслото е по средата на щеката както го сипахме. И да де карам го с 100-130 км. на магистралата та да видим до кога ще ми издържат нервите с тази скорост .
                    VW Touareg R5 2005
                    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
                    Ford Everest 2,5 2006
                    Крис

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X