Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

    Здравейте ,
    По принцип не мислех да слагам спортен филтър. До момента си карам с обикновен дунапренов филтър които го къпа на 2-3 карания , а ако караме повече атв-та в прахоляк даже след всяко такова каране и после го пръскам с силиконов спрей.С генерация GYT-R съм ,а машината е Раптор 700 инжекцион.Доста приятели ми казват , че щяло да има разлика ако сложа спортен филтър , но от друга страна пък други ми казват , че спортния филтър пропуска и по едър прахоляк което не е добре за мотора което и аз го знам.Другото което е гледах в Ebay доста Racing и Power китове които включват : Генерация , Филтър , електроника , жиглиори , пиниони и т.н. основното беше генерация , филтър , електроника и жиглиори. Вече си зависеше какъв Stage e (1-2).

    Въпроса ми е ще има ли няква особена разлика, ако сложа един от двата филтъра и каква ще бъде тя?


    К&N цена в ebay - 114 долара.
    GYT-R цена в ebay - 48 долара.

    Със здраве колеги!

  • #2
    От: Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

    Това може да ти е полезно http://www.comsistuning.com/kn.html
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • #3
      От: Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

      Слагай K&N-а От както имам моторетката съм с него. За разлика не знам защото стоковия дунапрен го махнах веднага. Ето ти една тема:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...F2%F3%ED%E8%D5
      Имам го от 2009-та година ако съдя по датата на поста и до момента няма проблеми

      Коментар


      • #4
        От: Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

        KN ако ще си вземаш го вземи цял кит а не само филтъра.Самия филтър е доста груб и прозира което значи че по фините частици си преминават.Затова в кита си има специална торбичка която е много фина материя и се слага върху филтъра като така предпазва самия филтър от прахоляка и се чисти по лесно.
        Раптора ти е инжекция и ако си с отворена генерация и сложиш KN филтър може да имаш повече загуба отколкото подобрение във вървенето и горенето.Пускаш повече въздух и съответно ще ти трябва и повече гориво за да ти е правилна сместа.Говоря ти от личен опит.Аз съм с отворена генерация и си купих и KN филтър пробвах 1-2 разходки и го свалих.Атв-то стана по мудно особено в ниските и средните а във високите се усещаше подобрение.За проба върнах си стоковия и си върви значително по добре.Единственото решение ти е да сложиш Fuel Controller с който да си регулираш количеството на гориво.На старото ми атв LTZ 400 минах по същия път само че там е карбуратор и го джетвах и разликата беше осезаема като дори и разхода ми падна леко.Помислих че инжекцията ще компенсира горивото по някакъв начин но съм се лъгал.Може да му зададеш повече гориво от TPS сензора но не мисля че това е правилния начин.Тези дни трябва да ми пристигне Fuel Controller-а,връщам си KN и ще пиша как е ....
        SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

          Благодаря за отговорите , все още съм на кантар за филтъра , но мисля малко да го забава или да си продължа с дунапренчето.За момента машината върви като ала нямам проблеми с мощноста.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на филтър K&N , GYT-R или дунапренче?

            Аз също сложих КN на скоро, машината е Артик кет двх 400 което същото като лтз 400, общо взето потвърждавам това което писа Алекс. Атв-то стана доста по-отзивчиво и съм доволен. Мисля че наистина пропуска фин прах в малки количества. Торбичка за филтъра можеш да си направиш от мрежа за ситопечат, аз преди си бях взел, същата материя е и е около 30лв/кв.м, ако ти се занимава разбира се.
            Последно редактирано от kvv; 20-10-12, 21:15.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X