Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Късото, дизелово Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Късото, дизелово Паджеро 2

    Нещо такова ли:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:152_5259.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5484493
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Късото, дизелово Паджеро 2

      Ами да, макар че ти си наясно с техниката и виждаш, че и тука целия зор отнасят болтчетата М10 отгоре и отдолу на скобите (при това работят на срязване), а те са толкова и на амовете, пък се късат... Така че има и други варианти.

      Коментар


      • От: Късото, дизелово Паджеро 2

        Бе като караш по-бавно на лош терен, се си е по-добре да има такъв колан. Болтовете ще се срежат, ама по-трудно.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Късото, дизелово Паджеро 2

          Днес си ги премерихме, кой по-мръсен, кой по-висок, кой по-нисък:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062013319.jpg
Прегледи:1
Размер:196.5 КБ
ID:5496755

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062013318.jpg
Прегледи:1
Размер:212.8 КБ
ID:5496756

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062013317.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5496757

          Излезе, че съм хем по-висока отдолу, хем по-ниска отгоре, хем по-мръсна. Абе, красота!
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • От: Късото, дизелово Паджеро 2

            Чий е другият боклук?
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Късото, дизелово Паджеро 2

              Черното Ге е на колега. То не беше толкова зле, ама и той си е бедствие.
              The Flat Earth Society has members all around the globe.

              Коментар


              • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                Днес си ги премерихме ... Излезе, че съм хем по-висока отдолу, хем по-ниска отгоре, хем по-мръсна
                Обикновено женско самохвалство. Досущ като мъжкото, ама се гледат повече параметри.

                Коментар


                • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                  За втори път един и същи номер:

                  След близо осемчасов престой пред офиса тока е изсмукан почти до дупка. Бавно завърта два-три пъти и приключва. След подаване на ток с кабели пали от раз.
                  Не са оставени никакви консуматори включени. Плафоните са спрени още от края на зимата. Алармата не е пискала. А при престой 5 дни запали веднага. Само че тогава алармата не беше включена. Направи ми впечатление, че като хванах вратата и двата пъти ме друсна ток, нещо което не се случва обикновено. Заподозрян номер 1 - алармата. Заподозрян номер 2 - бъзикат ми се бутоните на плафоните, затова и сега са спрени плафоните. Заподозрян номер 3 - касетофона. Прекъсва при друсане му изчезва тока, на друга дупка се включва. Възможно ли е някак да хвана къде има утечка? Единия случай беше преди повече от две седмици, втория - току що.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                    Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                    За втори път един и същи номер:

                    След близо осемчасов престой пред офиса тока е изсмукан почти до дупка. Бавно завърта два-три пъти и приключва. След подаване на ток с кабели пали от раз.
                    Не са оставени никакви консуматори включени. Плафоните са спрени още от края на зимата. Алармата не е пискала. А при престой 5 дни запали веднага. Само че тогава алармата не беше включена. Направи ми впечатление, че като хванах вратата и двата пъти ме друсна ток, нещо което не се случва обикновено. Заподозрян номер 1 - алармата. Заподозрян номер 2 - бъзикат ми се бутоните на плафоните, затова и сега са спрени плафоните. Заподозрян номер 3 - касетофона. Прекъсва при друсане му изчезва тока, на друга дупка се включва. Възможно ли е някак да хвана къде има утечка? Единия случай беше преди повече от две седмици, втория - току що.
                    Това че те е ударил ток от вратата е от климата и няма общо с ел. инсталация.

                    Спорадична утечка се улавя трудно. Общо взето трябва постоянно свързан амперметър, което е само по себе си по-голяма беля от утечката. Плафон не може да ти източи цял акумулатор за няколко часа. И на касетофона ще му е доста трудно. Алармата го може само ако мига през цялото време с мигачите.

                    Аз главно бих заподозрял лош контакт в клемите на акумулатора или попривършили четки на алтернатора.

                    Ама ти си жена. Признай си за забравените фарове.

                    Коментар


                    • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                      Не съм ги забравила. Нямаше да мрънкам ако бях. Да предположим, че акумулатора не е първа младост и не му трябва много, за да клекне. Алармата не е пискала и не е мигала. Клемите ги преслушах още след първия път, поради съмнения.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                        Не съм ги забравила. Нямаше да мрънкам ако бях.
                        Хммм.

                        Акумулаторът и да не е в първа младост, щом успява да запалва 2.5л дизел, значи поне 35-40Ач от него са живи. Преслушай клемите пак. Това "запалва веднага при подаване на ток" нещо ме навежда към тях.

                        Не е зле и напрежение да мернеш.

                        Коментар


                        • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                          Я следващият път пробвай само да намокриш клемите и кажи какво става!
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                            От всичко, което описваш, понеже все пак това си е моя таралясник и му помня магариите, прегледай връзките на масата между шаси и двигател (намират се около захватите на преден ляв горен носач, където се събира гняс и клеясва много). Едното парче от шасито до мотора съм го сменял преди време, ама може пак да е сдало, или пък планката която го държи към шасито. Акумулаторът е на по-малко от три години и не би трябвало да е фирясал, макар че е Банер, които вече ги отрекох след една сага по гаранцията на предшественика му.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                              Акумулатора е добре. Точно някаква хлабава маса се търси, само че не знаех къде да я търся. Ще го завра на канала да огледам там където казваш.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • От: Късото, дизелово Паджеро 2

                                Ум не ми побира, защо кабелът за маса между силовия блок и шаси/купе винаги се намира на това непонятно място, на 99% от колите. Хем има чудни условия за корозия, хем никога не го виждаш, хем се сгъваш на 14 да го оправяш.

                                И да, може да е той.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X