Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

    ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ
    СДОБИХ СЕ DAJHATSU TERIOS 2003 С НЕРАБОТЕЩ СТАРТЕР С НЕ ДОБРЕ РАБОТЕЩ ДВИГАТЕЛ(3 ЦИЛИНДЪРА)
    ИМА И ЗАБЕЛЕЖКИ ПО КУПЕТО НА 330000КМ.НА ЦЕНА 600ЛВ.
    ОТ КЪДЕ КОПУВАТЕ ЧАСТИ ЕВТИНО ИМА ЛИ ОСОБЕНОСТИ ПО РЕМОНТА?
    И СТРУВАЛИ СИ МОЯТА ПОКУПКА?
    КАКЪВ РАЗХОД НА ГОРИВО ИМА
    НА КАКЪВ ПРОБЕГ СЕ СМЕНЯТ РОЛКИ РЕМЪЦИ МАСЛА?

  • #2
    От: МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

    Както казва един познат-купил си си работа за 600 лв .Оправи стартера,виж компресията на мотора,дали няма да се наложи да го ремонтираш.
    Виж из раздела,имаше тема с магазините за части-вадиш телефоните и почваш да звъниш.
    Може и по моргите да пробваш.
    Ако незнаеш кога са сменени ролки и ремъци,смени ги,също и маслата на двигател,скорости и диференцияли.
    Забележките по-купето ги остави за накрая,а и по-важно е рамата да е здрава.
    Успех с ремонта.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

      БЛАГОДАРЯ ЗА КОМЕНТАРА
      ЛЕКО ЗАРЕДИХ АКОМУЛАТОРА И ЗАПАЛИ ОТ ВЕДНЪЖ ИЗЛЕЗЕ ЧЕ И ДВИГАТЕЛЯ РАБОТИ ДОБРЕ.НО КОЛЕГИТЕ МЕ СПРЯХА ЗАЩОТО ИМА ТЕЧ НА ГОРИВО ОТ ЦЕНТРАЛЕН ПРОВОД КЪМ ДВИГАТЕЛЯ.НОРМАЛНО ЛИ Е ДА СЕ ФОРСИРА ЕНЕРГИЧНО ТОЗИ ДВИГАТЕЛ?УТРЕ ЩЕ СМЕНЯ СКОБАТА ЗА ГОРИВОТО,А АКОМУЛАТОРА ИМА ЕДНА СУХА КЛЕТКА И УТРЕ ЩЕ МУ НАЛЕЯ ДИСТИЛИРАНА ВОДА И ЩЕ ГО ЗАРЕДЯ ОТНОВО-И ДАНО ДА ГО СПАСЯ.СЛЕД КАТО ГО ВДИГАХМЕ НА КРИКА СЕ ВИЖДАТ ГОЛЕМИ ИЗГНИЛИ ЧАСТИ ПО РАМАТА-НО ТОВА НЕ МЕ ПРИТЕСНЯВА ИМАМ КОЙ ДА ГО ВЪЗТАНОВИ.ЧУВАМ НЕПОДХОДЯЩ ШУМ ОТ ИЗПУСКАТЕЛНАТА СИСТЕМА-ПРЕДНА ЧАСТ ОТ КЪМ ДВИГАТЕЛЯ-УТРЕ ЩЕ ПРОВЕРЯ ОТ КЪДЕ ТОЧНО !

      Коментар


      • #4
        От: МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

        4 х 4 дали работи ? Аз сега го взех от нещо като основен ремонт . Аз го купих на газ от Италия и не знам колко е каран и ми заминаха 4 клапана и беше като умрял двигатела едва се движех с 50 -60 км. Но сега е ОК. Но тази газ май си ги прецаква двигателите и то яко. Минах едва 23 000 км. Но го взех на 95 000 км и не знам колко е каран на газ . А иначе газовото е добро и е майсторски монтирано ( БРЦ ) Но се прецака изведнъж падна адски мощноста му. И така

        Коментар


        • #5
          От: МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

          Здравей колега, честито и със здраве да си го караш.Сега ако мога да съм полезен за акумулатора-и моя беше с една пробита клетка и държеше ток, но стартовият му (ток) го нямаше ако го заредиш малко тръгваше иначе-не.Ако е нещо подобно бих те посъветвал да направиш смените на всички масла и ролки както каза таран и ако има други по-големи проблеми и като я изкараш от бокса тогава да го смениш.За стартера-аз сменях преди година на леката кола и взех рециклиран, на който му е нужен по-малко ток обаче цената не я помня цена, а и не си казал от къде си за да може да ти препоръчаме нещо конкретно.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #6
            От: МНЕНИЯ ЗА РЕМОНТ DAJHATSU TERIOS 2003

            Първоначално публикуван от михаил михалев Преглед на мнение
            4 х 4 дали работи ? Аз сега го взех от нещо като основен ремонт . Аз го купих на газ от Италия и не знам колко е каран и ми заминаха 4 клапана и беше като умрял двигатела едва се движех с 50 -60 км. Но сега е ОК. Но тази газ май си ги прецаква двигателите и то яко. Минах едва 23 000 км. Но го взех на 95 000 км и не знам колко е каран на газ . А иначе газовото е добро и е майсторски монтирано ( БРЦ ) Но се прецака изведнъж падна адски мощноста му. И така
            Ако газта прецакваше двигателите,кв`о ли щяха да правят таксаджиите...Не познавам мотора,но има ДВГ,на които производителя препоръчва периодично проверка и реглаж хлабината на клапаните,като не я направиш,клапаните не затварят добре и изгарят по-бързо.Та може и при този двигател,да има нещо подобно.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X