Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Новия BMW R1200GS LC

    Не че нещо ама си мисля че японците нещо позакъсняха. Ще хванат влака ама на следващата гара.

    Малко ми е офтопик поста, но ето едно клипче с главно участие на друг конкурент на БМВ. Вярно на малкия модел, но все пак конкурент. Става въпрос за Триумф Таигър 800ХС

    https://www.youtube.com/watch?v=aTvYAcJOx3s
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #32
      От: Новия BMW R1200GS LC

      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
      Заден амортисьор с електрониката струва нов 3800 лева. - цена без никакви отстъпки, без мотора да е в гаранция и директно от БМВ дилър. Все пак е добре някой да покара повече мотори и тогава да казва това да, това не.
      Да,тази беше цената на амортисьора за по стария модел.А за другото почти няма марка и модел и тип мотор дето не съм имал.Тия дето съм ги нямал съм ги карал от приятели и точно затова казах че не съм твърдо нито ЗА,нито ПРОТИВ определена марка.Имам си и свидетели за повечето от експериментите в Пирогов и в едни други кръгове.А никнейма няма никаква връзка с цялата тази работа.Там връзката е човек дето не е жив вече.А още не съм чувал за някой дето смело е тръгнал за там дето е много гадно без сериозен съпорт с някой от тия последните модели,както тука се каза!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #33
        От: Новия BMW R1200GS LC

        Силен офтопик, но не мога да се въздържа.
        Това кой къде, с какво и как пътува не търпи даване на акъл. Всеки си пътува по метод отговарящ на личната му преценка и желание и всеки метод е правилен.
        Доказа се, че проблемите си намират решения по един или друг начин, със или без съпорт. Какаво се случи, като Дъг счупи лагер на повдигача в Ереван?... колко души съпорт пътуваха с него?... и колко е надежден Harley Davidson от 1933 год?... и колко Harley Davidson от 1933 год. има в Армения?... и колко резервни части за тях се предлагат там?... и... а като му изгоряха бобините в Турция... ама човека си довърши пътуването, нали.

        suzuki team, убеден съм, че не очакваш съвременен производител (различен от Royal Enfield i Hung-Mung-Sung) да ти произведе 230 килограмов мотоциклет, с 60 к.с., 6 л. разход, карбуратори и нито една електронна схема, нали? И ще е интересно да разберем ти какво очакваш от производителя, дай детаили, параметри...

        Нека потърсим и оценим какво предимство са намерили конструкторите от BMW в така предложеното решение и да го коментираме. Нека също да оставим хората да си пътуват и да се съсредоточим върху технологиите. gnomerhone, чудесно мнение в тази светлина!
        Последно редактирано от Ilarioncho; 13-10-12, 05:18.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #34
          От: Новия BMW R1200GS LC

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          Силен офтопик, но не мога да се въздържа.
          Това кой къде, с какво и как пътува не търпи даване на акъл. Всеки си пътува по метод отговарящ на личната му преценка и желание и всеки метод е правилен.
          Доказа се, че проблемите си намират решения по един или друг начин, със или без съпорт. Какаво се случи, като Дъг счупи лагер на повдигача в Ереван?... колко души съпорт пътуваха с него?... и колко е надежден Harley Davidson от 1933 год?... и колко Harley Davidson от 1933 год. има в Армения?... и колко резервни части за тях се предлагат там?... и... а като му изгоряха бобините в Турция... ама човека си довърши пътуването, нали.

          suzuki team, убеден съм, че не очакваш съвременен производител (различен от Royal Enfield i Hung-Mung-Sung) да ти произведе 230 килограмов мотоциклет, с 60 к.с., 6 л. разход, карбуратори и нито една електронна схема, нали? И ще е интересно да разберем ти какво очакваш от производителя, дай детаили, параметри...

          Нека потърсим и оценим какво предимство са намерили конструкторите от BMW в така предложеното решение и да го коментираме. Нека също да оставим хората да си пътуват и да се съсредоточим върху технологиите. gnomerhone, чудесно мнение в тази светлина!
          Аз нищо не очаквам от никого,или поне си търся каквото трябва по някакви си критерии.Ама нали знаеш,на вкус и на цвет,товарищи нет!Така че всичко е наред.Другото-друг път.
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #35
            От: Новия BMW R1200GS LC

            Като чета новата тема за новия БМВ ГС си мисля, че са се изписали много ненужни неща, пък и такива на които мястото им май не е за тук. Не, че не трябва да се коментира, но да се стига до крайни и заключителни мнения е меко казано некомпетентно, защото все пак говорим за НАЙ- доказания и НАЙ- продавания мотоциклет от класа! И то в света. Така че аз предпочетох да си направя резервация за EICM другия месец и ПЪРВО да отида и да го видя НА ЖИВО, защото е едно да се види и пипне, друго е да се покара и изпробва и съвсем различно е да се гледат снимки и т.н. Иначе аз с моите 70,000+ км на моя ГС съм повече от доволен. Вярно е, че имаме съвсем нов мотциклет от серията ГС, но нека все пак да мине време, аз съм убеден, че той тепърва ще се доказва допълнително на това което е доказал. Хубаво е да не подминаваме и конкурентите от КТМ и Триумф, защото те също с нови мотоциклети. Японците изобщо не ги отразявам в класацията / нищо лично просто не им харесвам моторите/.
            IN ENDURO WE TRUST!

            Коментар


            • #36
              От: Новия BMW R1200GS LC

              Първоначално публикуван от Venio Преглед на мнение
              ...... защото все пак говорим за НАЙ- доказания и НАЙ- продавания мотоциклет от класа! И то в света.
              Хе хе ... няма как да го проумея. Мислим по крайно различни начини. Все пак аз съм лаик и ми е интересно в какво се е доказал, при това "НАЙ" този мотоциклет?? Както и какво доказва че е НАЙ-продаван...само не разбрах къде да сложа ударението на "класа"
              Наистина ли избирате мотоциклетите по тези критерии?? Да не се приема като "заяждане", просто ми е любопитно кое е водещо при избора на мастодонт от тази класа....един вид изследване
              Похвално е че притежавате ГС и че сте навъртяли 70 000 км с него, или върху него. Но веднага изниква въпрос, колко от тези километри са в режим първата буква на абревиатурата -G, демек режим Gelande. Това е въпрос, който ме интересува, може да се включат с отговори и други собственици...естествено ако имат желание.

              Техническата част ще я коментирам при следващото включване. Освободен от предразсъдъци и предубеждения към новия продукт на фирмата ще напиша още някоя друга глупост от виждането ми за БМВ , всъщност WC BMW ....да не се впрегне сега някой, заемка е от юропските форуми и не е туй което ви идва в начале у шарото /главата/
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #37
                От: Новия BMW R1200GS LC

                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                [QUOTE........................


                БМВ си е НАЧИН НА МИСЛЕНЕ според мен и кой каквото да каже на хората които мислят по този начин те няма да се съгласят с него.
                [/QUOTE]
                Ето това имах в предвид. БМВ R1200GS LC е СТРАХОТЕН ,КРАСИВ,НАДЕЖДЕН...... ВЪРХЪТ НА СЛАДОЛЕДА(без някой да го е виждал тоя връх). Ами ДАВАЙ БОЙКО , ТРИЙ всяко мнение различно от това, което хвали БМВ! Имаш правата!
                Това лято с още 3 души дето не пишат в тоя форум ходихме на мото-събор в Харков. Имаше над 1000 мотора(включително и такива в пъти по-скъпи от БМВ(чопър с истински златни ламарини дето го пазеше охрана даже, ама не за изложба , а дето го карат). Такава изгъзица тук няма как да видиш. И....НИТО ЕДИН ПРОПЕЛЕР.....НИТО ЕДИН. На изумения ми въпрос: защо? ми се отговори: ТИЯ ДЕТО КАРАТ БМВ СА БАМБАШКА И СИ ПРАВЯТ СОБСТВЕНИ СРЕЩИ
                Повече в тая тема няма да пиша , защото явно тя е САМО ЗА ТОЯ , КОЙТО ИМА И КАРА БМВ!Останалите сме друга категория.
                ПП А пари за БМВ си имам достатъчно(Африката ми излезе точно колкото перфектен ГС 1150 напълно оборудван). Тая марка просто е....а ве ...нека мнението си остане мое. АКО ИСКАШ И ТОВА МНЕНИЕ ИЗТРИЙ , ЧЕ НЕ Е ПО ТЕМАТА!!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Новия BMW R1200GS LC

                  Абе хора, що по тия форуми една свястна дискусия не може да се получи ? Една фирма пуска един нов мотор и се отваря една дискусия, леле-мале. От 63 мнения май само 7-8 имат стойност, в смисъл, че нещо анализират, одобряват или не одобряват (изключвам тези с подигравателния тон). Смешно е и жалко. То не бяха сравнения с ИЖ-та, с карбуратори, че бай Гюнтер щял да се юрне сляпо да купува, че тия 70000 балъци дето са купили такъв модел всъщност са бамбашка хора...че си правели отделни срещи...макар, че в европа много карат и малко ходят по срещи по мое мнение. Ама много електроника имало - е на кой модел от 2012 година няма ? Ми те и колите имат, защо не се откажем от тях в полза на Москвичите ? Ама щяла да те остави в Сибир ....отживелицата на Макс Фриц...90 години се произвеждала (що ли ? та двигателя на Ото и на Дизел още си работят). Железни доводи един след друг. Да се върнем към Иж-тата, че са най надеждни и се оправят с чук и отвертка. Не знам колко от форума са минавали през Сибир , но познавам няколко минавали през Африка и Азия.


                  Не съм фен на никоя марка, карам каквото мога да си позволя и ми харесва. Същия пост, обаче бих написал и ако чета такива бръщолевения за някой модел на Хонда например. Далеч съм от мисълта, че БМВ нямат проблеми и то от най-елементарно естество. Но такава злъч...боже колко мъка има по света.В един друг форум има цели 100 (сто) страници по тази тема...понеже я следях. Хората се вълнуват от съвсем други неща, ако искате прочетете малко.

                  Дайте малко по леко. Оставете проблемите на БМВ на инженерите им. Пък никой не задължава никой да купува, нали ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Новия BMW R1200GS LC

                    Сигурен съм, че в този форум / а и от коментаторите в тази тема/ има притежатели на БМВ, които могат да се похвалят с много километри "в режим G" - те са го доказали и показали, аз нито съм от тях, нито имам намерение да бъда. Мога много да говоря и за офроуда, но с друг тип мотоциклет. Харесва ми да карам мотори, но никога не съм си позволявал да давам крайни оценки за други марки, все пак всеки има правото на собствен избор. Опитах се да върна дебата там където му е мястото, мотоциклета BMW R1200GS LC и съжалявам, че даже и написах нещо по темата, защото вместо да се дадат компетентни мнения в изпитани ситуации /а тук има хора които могат да споделят такива/ чета за разни лаици. То не че е особено трудно да си такъв, но много моля, ''колега'' дайте път на компетентните!!!
                    И не е кой знае колко похвално да имаш 70 хл км, нито модно или каквото и да било, просто ми харесва да съм моторист, а не лаик.
                    Последно редактирано от Venio; 15-10-12, 14:58.
                    IN ENDURO WE TRUST!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Хе хе...не знаех че е лошо да си лаик . Тъй като темата доскоро бе за БМВ Р 1200 ГС ЛЦ , е редно да попитам, кой е компетентен относно него?? ..освен завода производител..само че и той не е наясно все още за какво иде реч, след като сумайсти хора се гласят да чакат няколко години да се изчистят "бъговете" от "чертожната дъска". Мисля че не гласувате кой знае какво доверие на "любимата" си фирма. Обидно е. Но и тя не ви гласува кой знае какво доверие...
                      Умишлено попитах за режим G...ако познавахте донейде историята на фирмата щяхте да видите колко се е отдалечила от първоначалната идея. Хем отдалечила, хем не...особено състояние.
                      Колкото до БМВ, аз като гледам май в тази тема съм един от малцината му истински "приятели", по скоро с тази фирма сме в лИбовни отношения, като се остави настрана една около 15 годишна продукция, където по скоро отношенията са фриволни
                      Хора, олабете малко. Фиксациите, каквито и да са само пречат. Не схванахте добронамерената ми ирония във всичките ми постове. Явно е в начина по който съм я представил, въпреки че се старах да е видна Бих ви дал съвет/понеже това е най-лесното и най-търсеното/ да осмислите стремежа относно преследването на химерата "НАЙ-ДОБЪР" "НАЙ-СИГУРЕН" и още други "НАЙ" свързани с мотоциклетите... Не проумяхте ли- такова нещо не съществува, всичко опира до предпочитанията. Всички мотори, без значение какви са,както и без значение причината поради която са произведени и съответно купени са изиграли или тепърва ще го направят, съответна роля в този свят.
                      Но няма да ви дам нито този, нито какъвто и да е съвет от такова естество, това е вмешателство и то грубо в нечие жизнено пространство и опит за налагане на моите възгледи....познато, нали....
                      "Воювам" не срещу БМВ, а срещу нагласите...не категоризирам правилни или не, защото такива няма.
                      Просто срещу сравнителните нагласи, тези при които се правят неуместни или неудачни сравнения.
                      Редовно в полемиките въртящи се около БМВ, нагласите излизат от контекста и навлизат в "чуждо жизнено пространство". И най често излизат от кръга БМВ. Това е . И опознайте фирмата, като сте такива почитатели, не само последния и модел. Този съвет също не съм го дал
                      Снобството няма да го коментирам, тъй като то е извън моето жизнено пространство (sic)

                      Като пише под аватара на моторист от един друг форум:- Няма лоши мотори, има лоши стопани .
                      Аз и на управлението на Иж мога да се насладя, мога да се насладя на управлението на който и да е мотор...но няма да го направя защото имам ПРЕДПОЧИТАНИЯ. Те са мои и само мои.

                      И ги карайте тези тежки чокори в режим Г, щото по хубаво и достойно занимание за чиляк от това да кара тежко претоварен мотоциклет по тежки терени няма

                      Айде сполайте ви..и гледайте по ведро на играта, наречена живот
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Еха, а преди подобни полемики се разискваха в по-горния подфорум относно 2т срещу 4т. Сега тук БМВ срещу НЕ БМВ. Африка дъ бест и прочие.

                        Нападките между любители на различните марки са нормални и забавни когато всичко е в границите на разумното. На живо в група е още по-забавно. Но тук обаче често преминаваме тази граница като отричаме напълно дадена марка или извисяваме друга в небесата в рамките на секунди. А тук не сме на поляната и написаното ще остане за някой който има нужда да намери свястна информация. Не е нужно да сме толкова крайни.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #42
                          От: Новия BMW R1200GS LC

                          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                          ......
                          Техническата част ще я коментирам при следващото включване. Освободен от предразсъдъци и предубеждения към новия продукт на фирмата ще напиша още някоя друга глупост от виждането ми за БМВ , всъщност WC BMW ....да не се впрегне сега някой, заемка е от юропските форуми и не е туй което ви идва в начале у шарото /главата/
                          Очаквах от теб да прочета обещаното по-горе ( за Water Cooling BMW)?
                          Иначе си пиши, ама се подкрепяй с доводи защото изглежда, че не харесваш хората а не дадена марка.

                          П.П. Като цяло, много се чудех дали да публикувам. Веднага ще се започне "...той има Б.В чувства се засегнат, прецакал се е с парите, сектант и .....всички онези еднотипни определения..." ама винаги ми е любопитно ЗАЩО?
                          Защо все се опитват да ме набутат в калта, да ходя някъде където друг си мечтае да отиде и ....???
                          Имало G в абревиатурата, ако имам кава нинджа, какво? или сузи бандит, пак какво?
                          Не е нужно някой да отговаря, особено ако не е нещо ново.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            БМВ: Харлей Дейвидсъна на туристическите мотори?!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Ами мен например много ме подразни изказването, след като се пусна темата за новото БМВ, в което споменах, че има вече 35% водно охлаждане и се започна... Аааа, значи старите БМВ-та загрявали!?!?! Естествено, че загряват, но не прегряват.... Въздушно охладен мотоциклет загрява, когато работи дълго на място, даже и да не е БМВ. Да не откриваме отново топлата вода... Първите БМВ-та са били чисти аерхеди (въздушно охладени глави), после се добавя масленото охлаждане, което подобрява, като цяло охлаждането, но пак си трябва движение, а сега вкарват 35% водно (забележете 35%, а не 100%), което вече ти дава сигурност, че и половин час да работи мотора на място без да мръдне нито см пак всичко ще е о,кей.
                              Съединителя вече е в маслена баня... Аааа, значи старият сух съединител, както на леките коли е много лош?!?!
                              Газта била електронна... Аааа, значи старата газ с жило е била много скапана?!?! Ами, ако в Сибир ти се прецака електронната газ в началото на зимата? Мааани, бегай, маааани. Ето това е БМВ?!?!
                              Съединителят първо се е включвал само с жило, (какъвто е и моя), после става хидравличен, а сега е хидравличен с електронен контрол против друсане (да го наречем)... И следва... Ааааа, значи този първият който е само с жило е бил ултра скапан!?!?!
                              Ще ме прощават противниците на мотоциклетите БМВ, ама това не са никакви аргументи. Това са по-скоро приказки от селска вечеринка в кръчмата, след няколко ракии.
                              Дайте някакви истински сравнения и аз с радост ще ги прочета. Докажете с факти и аргументи, че БМВ е много скапан и лош мотоциклет, в сравнение с Ямаха, Хонда, Сузуки и т.н. и аз ще повярвам, че наистина е така (след като съм карал и Хонди, и Ямахи)... Също мохабети от рода на " Ама в еди кой си форум пише, че мотоциклетите на БМВ са скапани и следователно те наистина са такива"?!?! Това не са никакви аргументи! В еди кой си форум например пише, че някъде са кацали извънземни, нали?...
                              Няма смисъл да пълним форума с празни приказки...
                              Последно редактирано от ВладиЧ; 15-10-12, 20:03.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Г-н Владич, недейте така бре , не с толкова патос, карате ме да започна да се чувствам виновен с писанията си, в които има голяма доза провокация Лицемерно подходих...Но не сте прочел явно мястото, където споменавам, че всичко е писано с добронамерена ирония. За мен постоянните сравнения между марки , модели и др. е...абре няма да казвам какво.
                                Ще се повторя, въпреки уваженията ми, грешите и с изводите си за въздушното охлаждане. Всъщност не грешите, но информацията ви е стеснена, липсва ви достатъчно поглед. Визирате само един отрязък.
                                Има двигател и той дори е на БМВ, с въздушно охлаждане, който цял ден ...и нощ..може да си кюта на място без значение от изминалото време. Може да се движи с 3км/ч цял ден, всъщност може да се движи без да спира. То с тази скорост може да му наливат бензин ходейки до него . Дори и няма да натовари съединителя...
                                Проведен е опит с принудително охлаждане с вентилатор (geblase), смъкнал е охлаждането с 50 процента, но е нямало нужда. Двигателя се е справял отлично и без него. Ресурса на двигателя е бил ...огромен. Мощност според днешните разбирания-никаква. Няма да пиша за кой двг става въпрос. Място на тестовете- нейде из Алпите, по ония черни пътчета с над 30 процента наклон. Също и в кал. Дори и целия омазан в кирпич не е спирал да работи
                                Всъщност аирхедите нямат нужда в серийното си изпълнение от допълнително маслено охлаждане. Компоновката на двигателя не го изисква. Необходимост, пиша по спомен, от допълнително маслено охлаждане се явява вече при новата четири клапанна глава. Не се сещам дали най първите 4-ри клапанни двигатели имат такова, или се появява малко по-късно. Забравям, още повече неща дет не ме вълнуват кой знае колко Та някой който е наясно може да сподели. Какви са причините...елементарни са.
                                Автомобилният тип съединител е хубав и е изпълнявал прекрасно функцията си при по старите модели, а и при вашите като гледам. Но при старите модели предвид други предавателни числа е почти невъзможно да го запалиш. При добро желание с натоварен кош на някой стръмен баир може и да имаш шанс и то в режим Г. Това не важи за военния модел. Всъщност теглих паралел между ново, старо, защото е видно че някои положения са ви убягнали в процеса на опознаване на мотоциклетите. Работещите решения са навсякъде във времето, не само днес, не само утре. Понякога имам усещането че напоследък производителите се гъбаркат с това, което произвеждат...има толкова несериозни неща Както и от БМВ, въпреки че използват триваловата ск. кутия от не знам колко време като концепция в моделите си, не направиха нищо , поне лимитирано, да ощастливят част от феновете си, тези дето обичат да претрупват моторите си с багаж. Щеше да им е по лесно извън пътя...а не ....

                                И още нещо...не разбирам откъде този стремеж към вечното търсене кой е най качествено произведения мотоциклет. Всички имат недостатъци, недомислия, както и обратното. Просто си избирате това, дето ви харесва, инспирира, провокира..по какъвто критерий пожелаете, помислите, почувствате. Това е. И спирате да го мислите, наслаждавате се на ...и теглите една майна на съмнението, абре не ме ли прецакаха с тоз мотоциклет ...щото какъвто и мотоциклет да си вземете, прецакания сте вие. Печелещия е завода производител
                                Уфффф, по инфантилно не успях да го сътворя

                                fozy, след като си си задал въпроса ЗАЩО??...защо да робувам на готови модели ,шаблони, клишета,както искате ги наречете....значи си намерил отговор за себе си.
                                За WC BMW ако пиша ще е в другата тема, може и в тази....ама нека олабим напрежението, пък тогава ..квото такова.
                                Последно редактирано от gnomerhone; 15-10-12, 22:42.
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X