Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    По този начин можеш да махнеш седалката на пътника, а водача вече да се разполага доста по-нашироко и назад.
    Явно това според тебе е супер добре!Позволи да попитам, сещаш ли се какво може да ти бъде причинено от една такава позиция?Щото първите ми мотори и аз така карах(вярно че беше 1978,79г),ама като се намериха хора да ми кажат защо не ми се получават работите,и хроничната ми паважна екзема вече беше минало за мене!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

  • #2
    От: Новия BMW R1200GS LC

    Ами, ако позволите и аз да попитам. Дали седалка на мотоциклет от 1978-79 година и седалка на БМВ от 2012 година са едни и същи?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Новия BMW R1200GS LC

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Ами, ако позволите и аз да попитам. Дали седалка на мотоциклет от 1978-79 година и седалка на БМВ от 2012 година са едни и същи?
      Говориме за друго, по точно законите на физиката,които не са се променили.Въпроса е за разстоянието между тебе и предните колове,което като седнеш назад какво причинява?
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #4
        От: Новия BMW R1200GS LC

        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
        Говориме за друго, по точно законите на физиката,които не са се променили.Въпроса е за разстоянието между тебе и предните колове,което като седнеш назад какво причинява?
        78-79 не помня да имаше толкова тежки мотоциклети...А окачването се промени доста ...С регулиране на предното и задното..не е от толкова голямо значение колко си близко до коловете.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Новия BMW R1200GS LC

          Всичко се е променило от 1978 година. Тегла, разпределение на маси, окачване, мощност, височина на седалката, височина и ширина на кормилото и т.н. Карането по асфалт и на черно са различни неща. Никак не е зле да имаш малко повече свобода за движение по седалката на черно. Това съм имал в предвид, а не каране по асфалт изнесен, почти на задната седалка и падане на първият остър завой.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Новия BMW R1200GS LC

            Ами това което колегата suzuki team има предвид (само предполагам, не мога да чета мисли ) че не се е променило е, че няма как независимо какво е окачването или тежеста на мотора това да компенсира неправилната позиция на водача. Колкото и сложно и перфекно да е окачването или колкото и добре да е изчислено разпределението на теглото предна/задна гума то тези наща са смятани от инженерите при правилна позициа на водача върху седалката и едно преместване по-назад на водача им разказва играта на тези неща които са доста важни за поведението на мотора. Не казвам че при дълги преходи стоя като гипсиран на седалката в правилната позиция, просто се опитвам да потуша един спор макар че може да се получи така че да го ожесточа

            А сега по темата:
            Гледайки рамата на новия и на стария (тази горe на снимката е от стария модел познава се по тов от коя страна е кардана) не вждам особени слабости дори новата ми изглежда по здрава.
            Виж като погледна рамта на моя трансалп то тогава почвам да се чудя как издържа при положение че не еднократно съм я претоварвал. Аз съм 105 кг + пътник 90 (до тук надхвърлям максимално допустимото тегло с некви 20 килограма) + багаж около 10-15 кг и вече съм с 35 кила над максимума.
            Всъщност в този GS не ми харесват три неща:
            1 - Цената
            2 - (Произтича директно от 1.) няма да го карам скоро
            3 - Виждаики новия модел GS1200 май се отказах да си вземам стария GS1200
            Прикачени файлове
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #7
              От: Новия BMW R1200GS LC

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              78-79 не помня да имаше толкова тежки мотоциклети...А окачването се промени доста ...С регулиране на предното и задното..не е от толкова голямо значение колко си близко до коловете.
              Което го разбираш че не е така едва след като изправиш няколко завоя!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #8
                От: Новия BMW R1200GS LC

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Карането по асфалт и на черно са различни неща. Никак не е зле да имаш малко повече свобода за движение по седалката на черно. Това съм имал в предвид, а не каране по асфалт изнесен, почти на задната седалка и падане на първият остър завой.
                Явно си ме разбрал какво имам предвид!А за черното то се е наложило от практиката,че най добрата позиция е прав.Или поне задника да не е опрян на седалката! Няма конструктор дето да може с някакви каквито и да е промени да ти свали толкова много центъра на тежеста!А това за промените в годините,те променят,а ти като ги сменяш и ти се променяш!Или поне е добре да го правиш!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #9
                  От: Новия BMW R1200GS LC

                  Абе резероар, кой мисли за тия неща вече.....сега е по-важно да имаш 4 компютъра с 92 броя програми за окачването. Моторите сега се правят за пишкомерене на собствениците им, понеже производителите усетиха накъде духа вятъра в тия среди. Едно време се правиха мотори за каране - имаше 3-4 модела общо взето. Бай Гюнтер от немско сега ще се юрне масово да купува новия модел, щото със стария вече няма да е вървежен на проходите по Алпите. Иначе мотора не е зле, ама е поредния от поколението ни-рак-ни-риба
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новия BMW R1200GS LC

                    Никак не е зле да имаш повече електронни помощници. И при колите е така. На хубавото много бързо се учиш и много лесно се свиква. Нали има един лаф- "Хвали старо, но купувай ново!"
                    Пък, който иска да няма електронни помощници и да му е евтино отива, и купува за 300 лева едно Иже тумкач, модел суха манатарка от помаците и готово... Вярно, че от Ижето ще ти отмалеят веднага ръцете, ще ти изкара камъните от бъбреците и през 30-40 километра ще се налага да го ремонтираш, но то там му е чара...
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новия BMW R1200GS LC

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Никак не е зле да имаш повече електронни помощници. И при колите е така. На хубавото много бързо се учиш и много лесно се свиква. Нали има един лаф- "Хвали старо, но купувай ново!"
                      Пък, който иска да няма електронни помощници и да му е евтино отива, и купува за 300 лева едно Иже тумкач, модел суха манатарка от помаците и готово... Вярно, че от Ижето ще ти отмалеят веднага ръцете, ще ти изкара камъните от бъбреците и през 30-40 километра ще се налага да го ремонтираш, но то там му е чара...
                      Свикването с помощниците при колата е добре защото си на 4 гуми,ама при мотора са две и въпросното свикване е нож с две остриета.Мноо правилно си е онова за меренето.Без изобщо да съм фен на Ижако(няма как),случайно да знаеш колко е крайната сума за разходи по ремонт на онази рускиня Шурик за едни 28 000км?По голямата част е як офф!Дай някаква много малка цифра,ама пак няма да познаеш!И втората част на онзи лаф по горе аз бих я изтрил.Няма нито един нов,ама чисто нов мотор дето поне малко да искам да си го купя!Е точно сега един иска да ми купи нещо чисто ново за оня прохват,без ограничение в парите,и аз само се чудя как да го разубедя!А и като направиш поне няколко принудителни преспивания под открито небе,и ще почнеш да мислиш по друг начин за всички тия електронни помошници!Без да е нужно да ти се случва нещо по сериозно,което идва от същите тия помощници!Не пожелавам на никой да разбира за някои неща по този начин,ама доста си промених мисленето след 14 месеца в гипсово корито!
                      Последно редактирано от suzuki team; 06-10-12, 10:22.
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новия BMW R1200GS LC

                        Не успях да схвана връзката между спането на открито, електронните помощници и гипсовото корито... Колкото до въпросният Шурик, прочетох му пътеписа с голям кеф и разгледах снимките му, но изобщо не разбрах какъв мотор кара. Той не пише нищо за мотора си, а пък от снимките нещо не успях да отгатна какъв модел е, освен че е ендуро, но с по-голям тунингов резервоар.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новия BMW R1200GS LC

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Не успях да схвана връзката между спането на открито, електронните помощници и гипсовото корито...
                          Неее,всичко е с най добри чувства,ама ще го оставя за друг път когато сме тет-а-тет.Няма да ми издържат пръстите на толкова много писане!
                          Иво (таксито) Андреев
                          0988 91 80 50
                          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новия BMW R1200GS LC

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Колкото до въпросният Шурик, прочетох му пътеписа с голям кеф и разгледах снимките му, но изобщо не разбрах какъв мотор кара. Той не пише нищо за мотора си, а пък от снимките нещо не успях да отгатна какъв модел е, освен че е ендуро, но с по-голям тунингов резервоар.
                            Нее,явно не си щото това не е той а тя,а и за мотора е обяснено много подробно: http://tema.in.ua/article/4486.html ,е те тука всичко си е описало МАЦЕТО! ИЖ с името Шельма!Ласточка моя-както тя се изразява ласкаво за нея.Щото и той(ИЖАКО) е ТЯ!
                            Последно редактирано от suzuki team; 06-10-12, 18:49.
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новия BMW R1200GS LC

                              Как успяхте дя намесите Ижак в темата за реквиема на една дойчландска фирма??
                              Все пак това са антиподи. Ижака и укротяването му е накарал една мома дотолкова да възмъжее, че г-н Владич да не догледа, и обратното, всичките тия джунджурийки внедрени в това германско свръх технологично двуколесно имат явно за цел да накарат Ханс, Хасан, или споменатия по-горе Гюнтер, освен с очички, с нищо друго да не помръдват. Техниката мисли или ще помисли за всичко...наслаждавайте се на пътуването
                              Написаното е в шеговита форма, да не се засегне някой! Нямаше как да се стърпя при вида на двигателя с водно охлаждане, и при идеята за посоката на горивния поток и изгорелите гЪ-газове, взаимствани от един архаичен цвайтактов боксер на друга фирма. Може да е много удачно, ама...липсва естетика.
                              Не ми стана ясно обаче защо кубатурата на двигателя остава и при новия модел толкова малка. Щеше да е хубаво да турят още 100-200 кубика отгоре.
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X