Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
    Аз подкрепям мнението, че ИЖ е много разпространен мотоциклет. Нямам представа къде бих могъл да намеря достоверно инфо колко точно бройки са произвели и продали руснаците по години, но ижаците са навсякъде от тук по посока на изгрева ... до края. Много се впечатлих да го гледам навсякъде в Турция и въобще около Черно море няма държава, в която да не е правен години наред редовен внос на ИЖ. За Русия знаем колко е голяма и бившите около нея... Вероятно ИЖко може да оглави някаква класация от рода на най-много мотоциклети от една марка на м2 и на най-голяма територия

    Аз даже ще подкрепя мнението си със собствено видео. Кадрите са от източен анадол

    Значи аз това твърдение не съм си го изсмукал от пръста! Знам го защото го четох в статия в мото списание, даже ако се поразровя може и да открия списанието, ама няма да го направя щото ме мързи а и е безсмислено. Иначе в тази статия се посочваха точни бройки произведени и продадени мотори по марки и освен това с цветове на една карта на света се показваше разпространеността на дадените марки по земното кълбо! Та ИЖ изненадващо и за самия мене водеше фрапиращо и по бройки и по разпространеност! Фактите са си факти въпреки че това нито прави ИЖ свестен мотор, нито пък намалява качеството на останалите. Но пък да се твърди че БМВ е най-продавания и най-често срещания .... хе, хе, хе!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #77
      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
      Трудно се разбираме наистина. Тези предавателни числа ги написах като отговор на едно твърдение, свързано с броя на предавките и др.показатели, споменати при обсъждането на клип с прекосяването на алпийски проход с някакво БМВ
      Да се види, че предавките до, включително четвърта са сходни и излизат от уравнението. Единствено по-високите обороти и мощност са валидни за оня клип и последвалото обяснение.

      Както и да е , не смятам че фирма като БМВ има нужда от защита, още повече от средновековен догматичен и нетърпящ нищо друго модел . Това е което много ме развеселява в тази тема. И затова съм на противоположната страна...
      Колкото до естетиката, държа да присъства в мотоциклета. Всичко, техническа компоновка, изпълнение, качество, външен вид, трябва да е в хармония. Кой как къде я открива и дали я открива си е негова работа. Инак за това къде е произведено дадено мпс...ужким не робувам на подобни възгледи, но предполагам, че нейде в мен съществува предубеждение. Не искам и не мога да ползвам лаптоп за да си ремонтирам мотоциклета.

      Мисля че в Турция дори се и произвежда Иж.

      Хрумна ми една идея. То е ясно че БМВ са уникални мотоциклети. Интересно ми е дали някой ще се навие да тестваме теглителната сила на един баварски, пардон берлински продукт...и моя френски Першерон??
      Имате голями плюсове, мощен голям двг, модерен съвременен мотоциклет. От моя страна допотопен френски тежковоз, притежаващ само 18,5 конски сили Сходни концепции. Държа да предупредя че диска на съединителя е 200мм диаметър. Действаме като при спора кое е по-добро, винта или гребните колела, с малка разлика. Връзваме с въже , включваме на първа предавка и ...
      Естествено този тест нищо няма да докаже...но барем ще е интересно
      А дано,ама на дали.А после как ще е,ако не е за бавареца резултата.Иначе ще е интересно да се види.По добро ама за кого или за какво.И аз никога не съм харесвал нищо италианско,ама след подреждане на условията на посоката и прохвата се оказа че само една машина от 1990г. ги изпълнява всичките.Ще си нося лаптоп,ама нема да е за ремонт на мотора.А за оная марка дето я споменах и после стана пожар-ами при едни познати в едно село до гръцката граница на мястото на коша са си направили по една дървена платформа и ходят оттатък границата за дърва с него.Между кубик и половина и два на курс.И това продължава с години.Ама нали знаете-на вкус и на цвет товарищи нет.
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #78
        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Чета, чета и си мисля: Нищо не се е променило, и май трудно ще се промени. Винаги ще има съревнование между марките и моделите. Но защо, защо винаги с тази подигравателна нотка? Не може ли малко по-нормално, като в advrider например? В момента живея в Берлин. Имах удоволствието да отида, и да видя с очите си въпросното БМВ. Също така бях на тур, във фабриката (организират ги постоянно, всеки може да отиде) - е няма Китайци! Всичко изглежда, и навярно е перфектно, говоря за начина по който се произвежда и сглобява мотора. Самия модел, поне според моите наблюдения върху предните години, че до днес, този изглежда някак най-сериозен. Може би и заради тези радиатори (които някой така оплю) може би и защото според мен (повтарям според мен) 2012 година с въздушно, пък било и в комбинация с маслено охлаждане ми изглежда морално остаряло. За качествата му тепърва ще се говори. Между другото вече ги има по улиците и предполагам, че няма да закъснеят да се появят и по форумите. За електрониката, да има доста. За надеждност - кой знае, ще видим. Но за визия и технически характеристики е безспорен лидер. За мен е прекалено нов, прекалено скъп, прекалено сложен. Не го разбирам, не мога да го човъркам, а това ми разваля половината от удоволствието. Аз си карам Yamaha XT660Z но не казвам, че някой ден няма да си купя БМВ. Мисля, че крайни изказвания са излишни или поне смешни на фона на опита ни като потребители на марката. Иначе времето и тук е още хубаво и даже успях да си покарам за няколко часа днес. Ако някой иска информация за моя мотор, ще му дам с удоволствие, но ще бъде моето мнение, а то не е крайно.

        Коментар


        • #79
          От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          В Китай произвеждат, в Берлин, а от тема в един друг форум разбрах че и в Италия сглобяват. Това не значи че в Берлин също не произвеждат. Но аз нямам проблем с това. Вие имате ли??
          Инак темата е в стъргало, демек не е сериозна...и едва ли някой очаква да се пишат сериозни неща. За сериозен коментар , още повече за новия модел на БМВ си има отделна тема. Вярно е че и тя е малко опорочена, ама...човещинка. В природата всичко е в равновесие .Има ли много хвалебствия, още повече базирани на неясни ...предпочитания, има и обратното- яростен отпор, базиран на същото като предходното
          Виждам че не се връзвате на предложението -БМВ срещу Першерон. Не трябва да ви подвеждат малкото коньове на опонента, видно е че са от фламандска или першерон порода. Та може да вдигнем залога-две БМВ боксер, производство след 1994г срещу един Першерон производство 1938г. Може и да не се теглим един друг, а да теглим нещо самостоятелно...нещо дето се не тегли почти
          Колкото до Ижаците, те са незаменим земеделски помощник за доста хора по света. Такова е било и БМВ преди да стане...това което е
          Надявам се че собствениците на БМВ имат чувство за хумор и ще приемат всичко писано откъм веселата му страна, каквото е всъщност. Защото ако се връзвате на подобни писания, означава че нейде в себе си таите съмнения относно машината.
          Всъщност на това новото БМВ ако му се монтира кита от една друга тема, ще стане много хубав мотор. Но остава проблема с ремонта, за който е нужен лаптоп.
          И да отбележа нещо в дизайна. Сигурно много от вас ще го определят отново като крайно. Не е крайно, просто е мнение. Или виждане. Гледах профила, гледах профила, гледах го и от двете страни и се чудех на какво ми наподобява чофката , дръжката върху нея с внедрено око и пластмасата покриваща радиатора, независимо от страната. Виждах подобие на ехидна усмивка...
          Накрая се усетих на какво ми наподобява, на усмихнат беззъб персонаж , изваден от картина на Брьогел Стария или на Бош. Умишлено ли е постигнато или не...нямам идея.

          Не разбирам нещо. За Ижаците може да се дават крайни оценки, а за БМВ не може. За мен и двете са двуколесни. Ако има разлика тя е в нюансите. Което може за едното, може и за другото. След като се дават крайни оценки за едното, кое не позволява да се дават и за другото. Както и за трето, и т.н. Или това че едното се води елитарно, а другото -на най ниско ниво, означава че за низшото само лошо, а за това на върха-само хвалебствия и никаква критика

          Моторист съм. Занимавам се с мотори. Поправям мотори за собствено удоволствие. Разглобявам и от любознателност. Също карам мотори, да не остане впечатлението ,че само правя Не поправям мотоциклети , които не са мои. Да не реши някой че си изкарвам прехраната с това. Мотивацията са ми мотоциклетите и нищо друго. Отдавна спрях да ги категоризирам. Щом са на две колела, значи са на толкова. Сигурно съм пораснал, щом отказвам да намирам генерални разлики между тях. Или обратното. Всичко ви е в главата. В моята тиква има място за всички мотори, каквито и да са-лоши, хубави, перфектни, скапани....

          Лека нощ!
          Последно редактирано от gnomerhone; 19-10-12, 00:13.
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • #80
            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Боже, какви откровения ... просълзих се ...

            Коментар


            • #81
              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Аз никъде (почти) не съм прочел че "БМВ са най-най-във всичко". Някой изтъква недостатък, друг се аргументира. И вместо да се обсъди аргумента се започва "...егото на собственика и мъжкото му достойнство, не търпи критика, ..." За глупости като цитираната, нямам думи.
              То тук като "искрено и лично" стана. Казваш А, но трябва да се каже и Б. Не ми харесва окачването, защото...., другите фирми са го направили така... (например)
              Тая закачка с тегленето няма кой да и се върже. Пък и винаги съм се чудил защо в колата са ми набутали 1000кг. двигател с 6л. масло и две кофи антифриз, като е можело да натикат едно двигателче от Yamaha Fazer, все 150hp са????

              Мотора има много трески за дялкане и старите и новите. За външността на новия, аз съм със смесени чувства, по скоро не ми допада, но само като го видя на живо ще имам мнение.


              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              ........А за оная марка дето я споменах и после стана пожар-ами при едни познати в едно село до гръцката граница на мястото на коша са си направили по една дървена платформа и ходят оттатък границата за дърва с него.Между кубик и половина и два на курс.И това продължава с години.Ама нали знаете-на вкус и на цвет товарищи нет.
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • #82
                От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Човек като пие две ракии и става ЛОШ човек, само глупости пише
                Ама вии собствениците и почитателите на тази фирма май изобщо не проявявате чувство за хумор в таз тема. Нали сериозната е в друг отдел. Стегната работа.
                Както и да е. Още нещо за новото БМВ. Шнорхелите, откъдето засмуква въздух ми се чини че не са най удачното място. Като на пистак са.При малко по-хулиганско форсиране на река, което едва ли някой ще направи с този мотор, но знае ли се, може и да го удавите. Отделно , при каране по грунтови пътища в група , при създалия се прахоляк ...мисля че ще е необходимо да преглеждате много по-начесто филтъра.
                Но това не е важно, ясно е че това е продукт за асфалтово ползване.

                Колкото до тегленето, явно ще трябва въпреки нежеланието ми на някой събор да отида. Там с чопарите се теглят....
                БМВ е елегантна олекотена машина, ясно е че не става за подобно деяние....

                Друго е интересно. Наистина обогатявате темата с минусите на някои модели. Което би било от полза на някой, който все още мисли че съществува съвършения мотоциклет.
                Последно редактирано от gnomerhone; 19-10-12, 09:37.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #83
                  От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                  Човек като пие две ракии и става ЛОШ човек, само глупости пише
                  Ама вии собствениците и почитателите на тази фирма май изобщо не проявявате чувство за хумор в таз тема. Нали сериозната е в друг отдел. Стегната работа.
                  Не знам,ама май точно за липсата му(на чувството де) става въпрос.А и доказва че много хора просто при четене доста пропускат,някак си доста избирателно!Може би е присъщо на определен контингент като този,знае ли човек!Ама нали знаеш,делото на давещите се е дело на кого........?
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                    Аз никъде (почти) не съм прочел че "БМВ са най-най-във всичко". Някой изтъква недостатък, друг се аргументира. И вместо да се обсъди аргумента се започва "...егото на собственика и мъжкото му достойнство, не търпи критика, ..." За глупости като цитираната, нямам думи.
                    То тук като "искрено и лично" стана. Казваш А, но трябва да се каже и Б. Не ми харесва окачването, защото...., другите фирми са го направили така... (например)
                    Тая закачка с тегленето няма кой да и се върже. Пък и винаги съм се чудил защо в колата са ми набутали 1000кг. двигател с 6л. масло и две кофи антифриз, като е можело да натикат едно двигателче от Yamaha Fazer, все 150hp са????

                    Мотора има много трески за дялкане и старите и новите. За външността на новия, аз съм със смесени чувства, по скоро не ми допада, но само като го видя на живо ще имам мнение.
                    Последните коли с толкова тежък двигател датират от началото на 20-те!Поздравления за куража да караш кола на 1 век.Това за Глупостите не заслужава коментар,то просто доказва за пореден път тезата за която се споменава и в пост 82!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Последните коли с толкова тежък двигател датират от началото на 20-те!Поздравления за куража да караш кола на 1 век.Това за Глупостите не заслужава коментар,то просто доказва за пореден път тезата за която се споменава и в пост 82!
                      А кога ще ни покажеш твоя мотор за да видим на какво викаш най-..... за теб.

                      И ако може някой все пак да покаже моделите на ИЖ произведени между 2000-2012 години, че стана интересно как изглеждат като най-продавани.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        http://www.e-motocafe.net/article/423 Бойче ето ти ижаци

                        ИЖ Корнет





                        Мотоцикл Иж 2012 Concept



                        , не знам защо ги наричат нови модели , а до темата нещо ми скучае, бате гледа колко е била вкусна баничката дето един чичко я ядеше
                        Последно редактирано от drago varvar; 19-10-12, 18:10.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Като гледам в техния сайт само мотори не правят:
                          http://www.axionet.ru/home
                          BMW F800GS

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            А кога ще ни покажеш твоя мотор за да видим на какво викаш най-..... за теб.

                            И ако може някой все пак да покаже моделите на ИЖ произведени между 2000-2012 години, че стана интересно как изглеждат като най-продавани.
                            Е нали тука другите марки освен БМВ са АНАТЕМА! Щото вече и за ИЖ-а съжалявам че го споменах.А уж раздела в който била темата бил едикакъв си!Днес докато ти гледах малкия мотор ми мина една идея,ама по после.Иначе мотора като го съберем,тогава!Сега само снимки имам,ама не знам как.
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Това е сайта на ИЖ http://izhmoto.ru/

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Абе, моля ви се, недейте съпоставя ИЖ с BMW, големи хора сте, дайте да сравняваме сравними неща (нали така се казва). Не е справедливо, ако обичате...
                                Мооля насочете се към "Урал" <-> BMW. Това вече е съответстващ паралел. При това си имат и туристически модел... и 2012 при това... че как!
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-Ural-Tourist1-small.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5418744
                                Дори и ревю са му направили хората: http://www.totalmotorcycle.com/motor...al-Tourist.htm

                                И ако не вярвате, че е истина: http://www.imz-ural.com/2012-ural-tourist/

                                Ха сега да ви видя... Тръпнете BMW-истииииии!
                                Последно редактирано от Ilarioncho; 20-10-12, 15:02.
                                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X