Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
    ......
    Добре беше да уточниш за широката публика че точно този ДВГ е ротакс. Това че Австрийците са решили да произвеждат в ЛОНЦИН не нарушава уравнението по никакъв начин.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #62
      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      От 1973 година имам книжка първо за мотор, а чак след няколко години и за кола. Карал съм много мотори. Африката беше най-добрият от всички тях...Тук ще направя важното уточнение, че най-добър за мен е моторът за дълги и по-далечни пътувания. Щото за някои най-добър е някоя пластмасова пистарка, която вдигала 250 км/час примерно, а пък за друг мотор с ресни и черепи, и т.н. Та Африката беше най-добра до момента, в който пробвах БМВ. Успях да си го купя след повече от година и се убедих, че не съм сгрешил в избора си. Това БМВ превъзхожда Африката по много показатели, въпреки че е същата година на производство, както моята Африка 1998 г. Писал съм вече в друга тема и съм направил точни сравнения. Друга Африка, друг такъв, или подобен модел вече няма, така че какво да пишем за нея? Други модели на БМВ след 1998 год с лопата да ги ринеш. И колкото и постинги да се изпишат за тях нещо хич не ми се вярва модел от 2012 година да е по-лош, и по-скапан от модел от 1998 година.
      Колкото до прословутата безаварийност. Не ми е била Африката най-безаварийният мотор. Нито БМВ-то. Всичко се троши, зависи къде, как, и колко го караш, и каква поддръжка му осигуряваш. Имал съм мотори, за които много по-малко съм се грижил и поддържал, отколкото Африката, и БМВ-то например, но тях, и доста по-малко съм ги карал, като километри, и не на офроуд, за това не вдигам тук джангър, че са най-добрите.
      Колкото до това кой, какво го устройва. То мен и скутер ме устройва, а из града се движа всеки ден с велосипед, но това е съвсем друга тема. А за дълги и далечни пътувания най-добре е БМВ, и то най-новото, ако имаш възможност разбира се.
      Последно редактирано от ВладиЧ; 17-10-12, 09:00.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #63
        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
        Добре беше да уточниш за широката публика че точно този ДВГ е ротакс. Това че Австрийците са решили да произвеждат в ЛОНЦИН не нарушава уравнението по никакъв начин.
        Широката публика е по наясно от мен Дадох си сметка че разбирам всъщност само от БМВ-та, проектирани и произведени в Германия от германци. От други БМВ-та не отбирам, затова ще е редно да напусна тъй плодотворната дискусия. Замислих се, благодарение на тази тема, защо не ми допадат БМВ-тата, производство след 1993-94г. Всъщност допадат ми , но не ме запленяват, само НР2 и Адвенчъра като на Димо. Другите-не!! Отговора бил лесен-шеф дизайнера на БМВ от 1993 бил американец. Не знам това ли е причината, но моторите проектирани от германци ми харесват, моторите БМВ, проектирани от американец не ми харесват. Може да е най уникалният мотоциклет, най перфектният, абре всички суперлативи да са изсипани в него, тхе бест, като не ми харесва ...да се мъча??? Не мога, имам си някакъв стил, трябва да го спазвам
        Тъй като не разбирам от германски мотоциклети, проектирани от американец и произведени в Китай, или очаквайте скоро да бъдат произведени там, ще ви кажа досвидание!
        Понаписах глупости в темата, не се гордея с тях, ама каквото такова...надявам се да не съм засегнал някой, ако съм, не е било умишлено, но поднасям извинения.

        Колкото до новия боксер, забелязвате ли как основните маси в двг, колянов вал и цилиндрово буталната група се качват все по нависоко. Вярно, че са олекотили кол. вал , както и съединителя е долу, но... Ако продължават, мисля, с това извисяване, един от основните плюсове-по ниския център на тежестта, скоро ще е отживелица. Ако не е вече

        Фози, сигурен съм че относно предавателните числа си наясно...сигурно искаш да ме хванеш в издънка, от което не се притеснявам ич....струва ми се че сте разисквали подобни въпроси. Ще взема да ги напиша накрая, но вие БМВ-истите сигур си ги знаете... Но за шосе предавателните числа на моторите ви са перфектни сигурно. За режим Г- не много.
        До , включително и четвърта предавка и на трите архетипа 1100 , 1150, 1200 крайните предавателни числа са сходни, почти еднакви. Гумите, в случая задните, са еднакви размери и за трите мотоцикъла. Най-високите предавки , в случая при 1100-5 скорост, а при другите-6 ск. са с почти сходни параметри, т.е. почти еднакви. при 1150 и 1200 5ск. се явява като ..и аз не знам като какво, при положение че двигателите растат все повече и като кубатура, мощност , въртящ момент...обороти. Всъщност за мен отговора за междинните скорости е, по сколонен съм да вярвам че е в повишаване на оборотите, а не ..примерно, че е..модерно и така трябва
        Колкото до паленето на съединителя, естествено че става въпрос за полу-съединител. Опитай да караш твоя мотоциклет с 3км/ч. Не мисля че първата ти предавка ще го позволи. Колкото до баирите и тежките терени, проблемите са само при претоварени мотоциклети, не при такива, които носят собствения си товар плюс една персона отгоре. Термично двигателя,както си отбелязъл, се товари най много при високи скорости по магистрала/ това не го помня какво беше/. Също и при дълги изкачвания на първа скорост с повече газ.Ама при ГС-ите повечко газ на първа си е предпоставка за излитане в космоса. Flugmotoren . Колкото до задръстванията...повечко бира и проблемите се решават на място
        Това са моите наблюдения, може и да пропускам нещо, може и да бъркам.

        Г-н Владич, argumentum ad novitatem е логическа грешка. Както и обратното на този argumentum.
        Но сте прав за едно, за дългите пътувания наистина най-новото БМВ е най-подходящо, особено ако дестинацията е Китай или съседните на нея страни
        Последно редактирано от gnomerhone; 17-10-12, 22:30. Причина: argumentum ad novitatem
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • #64
          От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Тяжелых мотоциклов Schweres Kraftrad БМВ Р1100, 1150, 1200 ГС

          Крайни предавателни числа


          1100 94-99 г------ 1150 -------1200 2010г

          80 hp - 6750 ------------------ 110 hp - 7750

          1ск.- 12,48 --- 10,89 /12,65 АДВ/ ----- 12,00

          2ск.- 8,73---------- 8,52--------------- 8,57

          3ск.- 6,39 ---------- 6,74---------------6,55

          4ск.- 5,22----------- 5,52---------------5,38

          5ск.- 4,35----------- 4,79---------------4,74

          6ск.------------- 3,61 /4,26 АДВ/--------4,28


          Задна гума- размер: 150/70 R 17 и за трите мотоцикъла.

          Ако има грешки, поправяйте
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • #65
            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            На черно на БМВ-то 1100 първа ми е малко бърза на мен, това съм го установил със сигурност. За това Адвенчърите имат понижена първа предавка, което е много добре.
            Моят 1100 е най-прост и елементарен като модел. Съединителя е само с жило и си иска ръчичка, за да го стискаш непрекъснато. Нямам АБС и почти никаква електроника, освен тази която управлява инжекторите. Мотора е грубичък и някак си изглежда по-мъжкарски. На следващият модел 1150 вече сложиха хидравлика на съединителя и взе да работи доста по-меко. Но пък на него сложиха и електрическа серво помпа на спирачките, която вие, и ако се скапе (а има такива случаи) просто си оставаш, почти без спирачки. На последните 1150 вече махнаха тази сервопомпа на спирачките. Фаровете на модела 1150 не са добри. В смисъл, че не осветяват добре пътя и се изисква, или подмяната им с по-мощни ксенонови, или добавяне на допълнителни фарове.
            На следващият вече 1200 кубика от 2004 година направиха съвсем нов мотор. Сложиха един успокоителен вал в двигателя и той заработи мазно, като електромотор. Олекотиха целият мотор, като съответно повишиха мощта и силата на двигателя. Ново окачване, нова рама, повечко пластмаси, мотора стана по-къс и някак си, като цяло по-малък от 1100 и 1150. Там малко развалиха окачването от зад на паралевъра, в смисъл, че сложиха по-малки основни опорни лагери на кардана от тези на 1100 и 1150, но за сметка на това пък направиха по-добро странично окачване и стабилизиране на цялата система със страничните лагери. Това пък по-добро от това на 1100 и 1150. Там на този 1200 направиха и друг гаф. Обявиха, че маслото в този кардан не подлежи на смяна и няма пробки за изтакане, и наливане на масло. Оказа се, че маслото в този кардан все пак трябва да се сменя, но операцията стана малко по-сложна, поради липсата на пробки. На този модел след 2004 год вече вкараха доста електроника и опции. При този модел също има доста оплаквания, че фаровете му не са особено добри.
            На следващият модел след 2008 год още повишиха конските сили и мощността, като повишиха компресията без да променят кубатурата. Мисля че там вече има пробки от зад на кардана. Сложиха още повече електроника, а АБС-са и имобилайзъра стана стандарт за БМВ. Няма особени оплаквания от електрониката на БМВ, но пък има доста оплаквания от механични повреди по мотора и скоростната кутия. Може би за това някой обявиха, че мотора е китайски, въпреки че завода за ГС-и на БМВ е в Берлин, а там едва ли работят китайци.
            Сега излезе нов модел, с напълно нов двигател, нова електроника, ново окачване и т.н. Мненията са крайно поляризирани, но още всичко е само приказки. Няма реални отзиви от собственици. Само готини реклами и оплювки от противници на марката. Още няма даже и цена. Ще видим, какво ще излезе. Аз специално съм оптимист по отношение на БМВ и на "първо четене" новият модел ми харесва!

            И още нещо, което е изключително важно! Това че има голяма полемика за БМВ, като се обсъждат в подробности всичко добро и недостатъчно добро по мотора е факт, защото има много собственици на марката, а също хора, които се интересуват от БМВ. Това че няма подобни обсъждания и полемики за Ямаха, за Кавасаки, или Хонда това съвсем не означава, че тези мотори са идеални, перфектни и никога не се развалят... Просто много по-малко хора ги карат и се интересуват от тях, за това за тях няма толкова големи и яростни дискусии. А защо много по-малко хора карат други модели а не БМВ, вече всеки да си отговори сам.
            Последно редактирано от ВладиЧ; 18-10-12, 09:14.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #66
              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Не съм те проверявал защото ти имам доверие, само ще добавя малко данни за по старите 1200

              Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
              Тяжелых мотоциклов Schweres Kraftrad БМВ Р1100, 1150, 1200 ГС

              Крайни предавателни числа


              1100 94-99 г------ 1150 -------1200---2004-07--- 2010г

              80 hp - 6750 ------------------------100/105(~7250)--- 110 hp - 7750

              1ск.- 12,48 --- 10,89 /12,65 АДВ/ -----11.72------ 12,00(13.142 за ендуро с.к. след 2008 )

              2ск.- 8,73---------- 8,52---------------------8.12-------- 8,57

              3ск.- 6,39 --------- 6,74--------------------6.48---------6,55

              4ск.- 5,22---------- 5,52-------------------5.30---------5,38

              5ск.- 4,35---------- 4,79-------------------4.63---------4,74

              6ск.----------- 3,61 /4,26 АДВ/----------4.16---------4,28


              Задна гума- размер: 150/70 R 17 и за трите мотоцикъла.

              Ако има грешки, поправяйте
              И въпреки всичко не те разбирам, не е въпроса в конкретните числа. Какво искаш Ти, по-малки отношения, повече или по малко скорости...? Много собственици се оплакват от прекалено бърза 1-ва. Това не е от вчера, а още след като беше спрян 1150. На мен също ми е бърза, особено в Г-терена, но аз не съм карач. Все пак съществува ендуро опция. Ако беше с верига отзад, лесно
              Пак ще се повторя, но ако променят "стандартните" числа няма да отговаря на показателите на конкуренцията и потребителите ще са по-ограничени. Друг разход, друга динамика. Всичко е компромис.

              В предните си постове спомена за мощността на генератора. До сега беше 600/720W. Като минат на диодни, фарове, габарити, табло и подобни лесно ти пада консумацията с 50-60W. Не виждам драма.

              Главния дизайнер, не съм останал с впечатление че си избираш мотора по-външен вид. В един кошер не е важен търтея а пчелите!
              От много години мотоциклетите не се правят в Бавария, не знам какво си избирал и от къде. Ако мога да перифразирам един Моторист "...какво ти пука къде е правено, ако е направено добре..."
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • #67
                От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Това че няма подобни обсъждания и полемики за Ямаха, за Кавасаки, или Хонда това съвсем не означава, че тези мотори са идеални, перфектни и никога не се развалят... Просто много по-малко хора ги карат и се интересуват от тях, за това за тях няма толкова големи и яростни дискусии. А защо много по-малко хора карат други модели а не БМВ, вече всеки да си отговори сам.
                Е това вече е такава неистина, че си е направо глупост! БМВ най-разпространения и каран мотор в света, ха, ха, ха! Сигурно затова ги гледат като извънземни като се появят някъде.
                Иначе само за сведение - най-продавания мотоциклет в света като марка е ИЖ (най-много произведени и продадени бройки)!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #68
                  От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Е това вече е такава неистина, че си е направо глупост! БМВ най-разпространения и каран мотор в света, ха, ха, ха! Сигурно затова ги гледат като извънземни като се появят някъде.
                  Иначе само за сведение - най-продавания мотоциклет в света като марка е ИЖ (най-много произведени и продадени бройки)!
                  Е защо така развали тази идилия,сега пак ще стана не хубаво!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Сериозно? Гледай ти къде бил най-хубавия и най-продаваният мотоциклет на света... А ния пък, загубеняците да вземем да караме БМВ-та!?!?
                    Направо сменям БМВ-то за Иже без доплащане....
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Не го разбрахте г-н Владича. Под БМВ той разбира само БМВ ГС, и тъй като няма Ямаха ГС, нито Кавазаки ГС, нито Хонда ГС, естествено че БМВ-то е най продавания мотоциклет от световния модел ГС. Естествено и затова само за него има такива пледоарии. Това явно е искал да рече, поне тъй аз вдявам
                      Явно ще трябва да си купя очила с пропелер вместо стъкла, за да съм достоен събеседник....но как да го направя??...навън Бате Райко се усмихва, света е красив и изпълнен с красиви неща...да им се насладя още малко.....

                      Май е време да се направи дискусия Иж и БМВ...да видим плюсовете и минусите....не ги противопоставям едно на друго двете возила, защото и на двете предната гума сочи дестинация далный восток, за един по далечен, за другия по близък. Но и двата са подходящи за пътуване до Китай и Тайван. Резервни части там бол. Това не е шеговито, а сериозно!!
                      А и логиката относно продажбите ги обединява, нищо че при едното возило се афишира, а при другото не .
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Според мен беше написано най-ПРОДАВАНИЯ, не най-хубавия. Това си е статистика от която не може да се избяга. Не е като най-хубав, най-здрав и т.н. епитети лепени основно от притежатели на БМВта и Хонди, т.к. най-хубав, най-здрав и т.н. са си субективни критерии.

                        Макар че кратко ровене в интернет също може да обърка данните и за най-продаван и произведен в най-много бройки мотоциклет. Според някой данни е Хонда Къб, според други са други модели.

                        А кому е нужно нещо да е Най- най- най...??? Едно е да кажеш "това е най-добрия мотоциклет за мен, като се имат в предвид критериите по който го избирах, а те са това, това и това", а вече съвсем друго става като се каже "това е най-добрия мотоциклет на пазара в момента".
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Когато цифрите "говорят" дори боговете мълчат, ето за 2011 статистика за Европа.

                          2011 Top 10
                          brand_name model cc_class segment_code quantity
                          HONDA PCX 125 51-125cc SCOOTERS 23821
                          HONDA SH300/A 251-500cc SCOOTERS 17223
                          BMW R1200GS 1001-9999cc TRAILENDURO 15717

                          Така, че нови продадени най-много в EU e BMW R1200GS, другите преди него са скутери. Източник
                          Association des Constructeurs Européens de Motocycles -> www.acem.eu

                          За USA цифрите за 2011 са:
                          BMW R1200GS 28866
                          http://blog.motorcycle.com/2012/01/1...sales-figures/

                          на върха е разбира се са Harleys, но както се казва за всеки влак си има пътници
                          Последно редактирано от gulemetov; 18-10-12, 13:43. Причина: Америка цифри
                          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            А защо разглеждаме само ЕС и САЩ? Света е доста по-голям и има части от него където двуколесните са основно превозно средство а не само за съботно неделни разходки и за уголемяване на некои органи на собственниците им!
                            Дали съм кьорав или трябва да си купя и аз очила с пропелерчета та да почна да ги виждам най-после тия многото БМВ-та по пътищата дето ги няма! Иначе има и по рядко срещани от БМВ-тата, а именно КТМ-ите, ама те поне отскоро изкараха читави мотори та това ги оправдава.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Аз подкрепям мнението, че ИЖ е много разпространен мотоциклет. Нямам представа къде бих могъл да намеря достоверно инфо колко точно бройки са произвели и продали руснаците по години, но ижаците са навсякъде от тук по посока на изгрева ... до края. Много се впечатлих да го гледам навсякъде в Турция и въобще около Черно море няма държава, в която да не е правен години наред редовен внос на ИЖ. За Русия знаем колко е голяма и бившите около нея... Вероятно ИЖко може да оглави някаква класация от рода на най-много мотоциклети от една марка на м2 и на най-голяма територия

                              Аз даже ще подкрепя мнението си със собствено видео. Кадрите са от източен анадол

                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                                ..............................
                                Трудно се разбираме наистина. Тези предавателни числа ги написах като отговор на едно твърдение, свързано с броя на предавките и др.показатели, споменати при обсъждането на клип с прекосяването на алпийски проход с някакво БМВ
                                Да се види, че предавките до, включително четвърта са сходни и излизат от уравнението. Единствено по-високите обороти и мощност са валидни за оня клип и последвалото обяснение.

                                Както и да е , не смятам че фирма като БМВ има нужда от защита, още повече от средновековен догматичен и нетърпящ нищо друго модел . Това е което много ме развеселява в тази тема. И затова съм на противоположната страна...
                                Колкото до естетиката, държа да присъства в мотоциклета. Всичко, техническа компоновка, изпълнение, качество, външен вид, трябва да е в хармония. Кой как къде я открива и дали я открива си е негова работа. Инак за това къде е произведено дадено мпс...ужким не робувам на подобни възгледи, но предполагам, че нейде в мен съществува предубеждение. Не искам и не мога да ползвам лаптоп за да си ремонтирам мотоциклета.

                                Мисля че в Турция дори се и произвежда Иж.

                                Хрумна ми една идея. То е ясно че БМВ са уникални мотоциклети. Интересно ми е дали някой ще се навие да тестваме теглителната сила на един баварски, пардон берлински продукт...и моя френски Першерон??
                                Имате голями плюсове, мощен голям двг, модерен съвременен мотоциклет. От моя страна допотопен френски тежковоз, притежаващ само 18,5 конски сили Сходни концепции. Държа да предупредя че диска на съединителя е 200мм диаметър. Действаме като при спора кое е по-добро, винта или гребните колела, с малка разлика. Връзваме с въже , включваме на първа предавка и ...
                                Естествено този тест нищо няма да докаже...но барем ще е интересно
                                Gnome Rhone AX2 800 1938
                                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                                Husqvarna Te 510 1989
                                Argvmentvm ad novitatem

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X