Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Новия BMW R1200GS LC

    Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
    Ето това имах в предвид. БМВ R1200GS LC е СТРАХОТЕН ,КРАСИВ,НАДЕЖДЕН...... ВЪРХЪТ НА СЛАДОЛЕДА(без някой да го е виждал тоя връх). Ами ДАВАЙ БОЙКО , ТРИЙ всяко мнение различно от това, което хвали БМВ! Имаш правата!
    Това лято с още 3 души дето не пишат в тоя форум ходихме на мото-събор в Харков. Имаше над 1000 мотора(включително и такива в пъти по-скъпи от БМВ(чопър с истински златни ламарини дето го пазеше охрана даже, ама не за изложба , а дето го карат). Такава изгъзица тук няма как да видиш. И....НИТО ЕДИН ПРОПЕЛЕР.....НИТО ЕДИН. На изумения ми въпрос: защо? ми се отговори: ТИЯ ДЕТО КАРАТ БМВ СА БАМБАШКА И СИ ПРАВЯТ СОБСТВЕНИ СРЕЩИ
    Повече в тая тема няма да пиша , защото явно тя е САМО ЗА ТОЯ , КОЙТО ИМА И КАРА БМВ!Останалите сме друга категория.
    ПП А пари за БМВ си имам достатъчно(Африката ми излезе точно колкото перфектен ГС 1150 напълно оборудван). Тая марка просто е....а ве ...нека мнението си остане мое. АКО ИСКАШ И ТОВА МНЕНИЕ ИЗТРИЙ , ЧЕ НЕ Е ПО ТЕМАТА!!!!
    От доста време не мога да трия нищо в тоя форум. Можеш да провериш. А и чети дали съм писал нещо, че БМВ е НАЙ. Засегнатите да пият по едно за успокояване. Държа само в темите да се пише според заглавието за да е интересно за четене. Ето тук в тая тема може да се лее мръсотия срещу БМВ. Африката е също начин на мислене и за това си има куп събори само за Африка, така че чети, гледай, проучвай и после пиши. То всяка марка си е начин на мислене, щото всеки си мисли преди да вземе нещо.
    Последно редактирано от boiko73; 16-10-12, 00:39.

    Коментар


    • #47
      От: Новия BMW R1200GS LC

      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
      Ето тук в тая тема може да се лее мръсотия срещу БМВ.
      Ти просто не ме разбра( ито не защото не искаш, а защото не можеш). Концепциите ни за живота са различни, а техниката е една част от цялата мозайка. Естествено , че не може един 20г. мотор да се сравнява с един чисто нов, но тук не говорим за това. Не искам да пиша срещу НИКОЯ ТЕХНИКА(много отдавна бях написал някъде тук , защо БМВ, Ауди и Мерцвдес са ми най-отдолу в класацията за техника-НЕ МОЖЕ НЕщО НАИСТИНА НА 100%КАчЕСТВЕНО, ДА СТРУВА 130%). Тук става въпрос за друго: Втори пример- (ако някой има интерес към 3годишен ГС800 на 4000 км ще му дам координати). В нашия вход има фирма, чийто управител (на около 55) преди 3г. си купи въпросното БМВ. От тогава всяко лято само събира слънцето отпред, въпреки , че има къде да спира(има си гараж там за него).Абсолютно оборудвано с всички екстри на БМВ. На километраж са му около 4000(+/- 1000км). На въпроса ми къде е ходил снего:АМИ-МАЙ НЕ СЪМ ИЗЛИЗАЛ ОТ ВАРНА.Повече какво да пиша за собствениците на тая марка(верно , че има изключения , но са много малко).Освен това мисля, че не това е моторът пичеловка.Тука въпросът обаче е за техниката и начинът на пътуване. (жизнената концепция).
      Има хора , които ако закъснеят за някъде(някое фери или пропуснат някоя резервация) и се объркват тотално. Логиката им е :всичко планирано , подредено, изпипано до последния детайл(включително и в пътуванията)в което няма лошо, но .....Това е логиката на западните пътешественици.Тяхната психика е, ПРОБЛЕМ, ТЕЛЕФОН, СПАСИТЕЛЕН ОТРЯД..Това ги е възпитало тяхноото общество. Аз с такива хора НЕ МОГА ДА ПЪТУВАМ!Не казвам , че е лошо да ти е всичко подредено , но ...адвенчъра къде е? МОТОБОМЖА(за който не знае-мотоскитник или моточергар)-това е истинския начин за мен.
      Новото БМВ е направено за европейските пътуващи(значи не е за мен)-не ми дава вътрешната сигурност, която ме прави свободен. А ИЗОБщО НЕ КАЗВАМ, че Африката е ЕДИНСТВЕН И НЕПОВТОРИМ (ебаси какви приказки за някакви си железа).Казвам , че ако на м.ма си в г.за се повреди е много по- лесно да си го поправиш сам от колкото електронните двигатели. Лошото е , че всички производители се насочват в тая посока , защото парите трябва да се въртят. Естествено , че принципите на ДВГ не са се променили 120г. и всичко е работа по оптимизиране на горенето и помощ при кормуване(АБС и другите джаджи )
      И за това гледам всичко , САМО НЕ И БМВ. Жалко , че животът не следва принципите по които аз живея(може и аз да съм объркан). Гледам и Мото Гуци, и Априля, и Хонда , и Ямаха......все същия шит(за мен). ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ДЪЛГИЯ ПОСТ на всички , които имаха търпението да го прочетат.

      Коментар


      • #48
        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
        ...
        Разказа ти за охлаждането на старите боксери за мен е абсолютно верен защото и аз имам наблюдения в/у стари машини. Относно новите, не видях някъде да се споменава че имат проблем с охлаждането и заради това да са станали с водно такова. Позициите и разположението на цилиндрите, площта на оребрената повърхност, 4л масло изискват доста старание за да се зачерви този ДВГ.
        Моето обяснение а и на други и единствено заради повишената мощност. Масления съединител също ще води до загряване на маслото. В моята практика най-висока температура (не прегряване) съм постигал на магистрала.
        Не разбрах как очакваш да се "запали" съединител с 3, 10...100км/ч или по стръмен наклон. Едно юнашко километрово задръстване, спри-тръгни през 3,75м начесто и си готов. Да не споменавам за полу-съедител и любителите на Г-терена. Масления може и да не е по-добър, но до сега (при съвременните модели) не са го ползвали и няма база за сравнение.
        Не за сефте споменаваш преводните числа. Какво искаш да кажеш?
        Излишните неща, не си единствения който го осъзнава, ама хората на това му викат маркетинг а не подигравка с клиента. Без конкретни примери може и друго да имаш на в предвид.

        Нищо лично, но ми се струва че искаш да кажеш нещо, но все усукваш.
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #49
          От: Новия BMW R1200GS LC

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          ...
          Емо, в грешка си приятелю Кой как пътува е съвсееем друга тема ...
          Сега какво, аз трябва да те пратя в швейцарско или немско да си купиш една 20 годишна Африка на 10 х.км. от поредния човечец, който купувайки си мотор е вярвал, че си купува приключението с него? Да, има такива хора/мотори от всички марки и във всяка по-богата държава или град (Варна примерно) И това няма никакво отношение към никой мотоциклет или неговия двигател/окачване и т.н.

          Представителите на "твоята порода" карат и BMW... Запознай се с Майкъл Мартин, Алисия Сорноза, Нуредин Саид, Елена Гуарниери ... и недей да пишеш такива щуротии

          П.П.
          По твоята весела логика, след като в квартала ми има пет XVS 1100 и няколко Булеварда, които не са стигали по-далеч от Щъркела, аз какво, не мога да стисна ръката на Питона ли ?
          Последно редактирано от Димо; 16-10-12, 08:31.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #50
            От: Новия BMW R1200GS LC

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            ...Представителите на "твоята порода" карат и BMW... Запознай се с Майкъл Мартин, Алисия Сорноза, Нуредин Саид, Елена Гуарниери ... и недей да пишеш такива щуротии
            Буахахаха...

            Герчев, нали ме познаваш, бре - аз съм най - големия рушител на планове, нищо, че карам и БМВ

            За пробега и G-то - ми то повечето километри, навъртяни в България, са в режим "GELANDE". За хард оффроуд - въпрос на желание и можене - не че някога съм имал и двете, ама след няколко клипа на 1200 ГС из горите ми падна и самочувствието

            П.П. Емо, дай телефона на човека с 800ГС. Сериозно, не се шегувам.

            Коментар


            • #51
              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Змей, аз нещо не те разбрах?
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #52
                От: Новия BMW R1200GS LC

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                Емо, в грешка си приятелю Кой как пътува е съвсееем друга тема ...
                Сега какво, аз трябва да те пратя в швейцарско или немско да си купиш една 20 годишна Африка на 10 х.км. от поредния човечец, който купувайки си мотор е вярвал, че си купува приключението с него? Да, има такива хора/мотори от всички марки и във всяка по-богата държава или град (Варна примерно) И това няма никакво отношение към никой мотоциклет или неговия двигател/окачване и т.н.

                Представителите на "твоята порода" карат и BMW... Запознай се с Майкъл Мартин, Алисия Сорноза, Нуредин Саид, Елена Гуарниери ... и недей да пишеш такива щуротии

                П.П.
                По твоята весела логика, след като в квартала ми има пет XVS 1100 и няколко Булеварда, които не са стигали по-далеч от Щъркела, аз какво, не мога да стисна ръката на Питона ли ?
                Абсолютно си прав и точно поради тая причина ми е такава логиката. Ама разликата между Питона и тия от квартала е , че чОВЕКЪТ СИ ПЪТУВА без значение с какво( и точно за това е за уважение ), рискува си (вече е за да му стиснеш ръката) и сигурно ще си продължава така. А тия дето си ги показват по кафетата и бензиностанциите.....мисля , че няма смисъл да се коментира.
                Последно редактирано от egerchev; 16-10-12, 10:21. Причина: допълнение

                Коментар


                • #53
                  От: Новия BMW R1200GS LC

                  Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение



                  П.П. Емо, дай телефона на човека с 800ГС. Сериозно, не се шегувам.
                  Ще го питам и ако разреши , ще ти го пратя. И аз не се шегувам , че е на толкова км 800-ката

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Получи се дискусия, а и Митко – Змея се уреди с БМВ 800.
                    Между другото любителите на Хонда Африка Туин могат да се поинтересуват от този модел на БМВ Ф 800 ГС, който е доста по-близо по вид и възможности до Африката, от колкото големият 1200 ГС. По-офроуд е ориентиран и т.н. Естествено данните и възможностите му са много по-добри от тези на Африката, защото е по-нов модел, и защото е БМВ. Гамата от модели там е доста голяма Ф 650 ГС, Ф 700 ГС, всичките с двуцилиндрови редови двигатели, но с различни тегла и възможности. Дет се вика за всекиго по нещо. Но върха на сладоледа си остава Р 1200 ГС совалката за далечни пътешествия и маршрути.
                    Също между другото в Италия се продават много голямо количество мотори Ямаха 1200 Супертенере. Повечето нямат и година, от както са ги купили чисто нови, а цените варират от 7 до 10 000 евро. Всичките са обявени, като перфектни, но самият факт, че такова голямо количество от този модел се продава без да е изкарал и година в предишният си собственик на мен нещо не ми харесва.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                      Змей, аз нещо не те разбрах?
                      То и аз не мога съвсем да се разбера, ама толкоз весели неща прочетох в темата, че не можах да се сдържа ... но в конкретния случай имах предвид странното твърдение на Емо Герчев, че щом караш БМВ, значи си еди-какъв-си ... което пък ме подсети, че като цяло собствениците на Африка Туин са убедени, че по - адвенчър стайлинг от техния не може да се постигне, ерго - всички останали са недостойни - или чисти позьори, или прекалено изкъпани за целите на авантюризма

                      Емо, от поста ти разбрах, че конкретното 800ГС се продава - затова поисках телефона на човека. Ако не е така, не ме интересува - виждал съм мотори и на по - малко километри

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      ...Също между другото в Италия се продават много голямо количество мотори Ямаха 1200 Супертенере. Повечето нямат и година, от както са ги купили чисто нови, а цените варират от 7 до 10 000 евро. Всичките са обявени, като перфектни, но самият факт, че такова голямо количество от този модел се продава без да е изкарал и година в предишният си собственик на мен нещо не ми харесва.
                      Сещам се за времето, когато Ямаха промотираха модела - то не бяха ахканици, не бяха закани как, видиш ли, БМВ ще фалира, не бяха суперлативи - е, не постигнаха нищо подобно, просто още по - категорична доминация на БМВ.
                      Последно редактирано от ЗМЕЙ; 16-10-12, 13:10.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        епа то с тия слонoвe братче какво да постигнат... (визирам не само Super Tenere, а и тази хондата нова).
                        в този сегмент европейските мотори (триумфи, катееми, мултистради) май се представят по-добре като цяло.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Г-н Владич, все още не проумявам неистовото ви желание да накарате собствениците на жапонски мотоциклети да ги заменят с китайски..по ваша препоръка Постоянно тормозите Африканците , като им отнемате правото на избор, внимавайте да не направят вуду магия и да ви се строши карето на кардана откъм скоростната кутия Грубо, много грубо вмешателство, г-н Владич. Голям човек сте, не забравяйте възпитанието.... . Всеки има право на собствен избор!
                          Това е в шеговита форма, да не се приема двояко!!

                          Майтапих се предвид времето в което живеем, че БМВ произвеждат чаркаляк за мотоциклетите си в Китай...а то какво излезе....
                          осмата снимка
                          http://bikeadvice.in/visit-loncin-mo...ongqing-china/

                          Current production

                          All BMW Motorrad's motorcycle production takes place at its plant in Berlin, Germany, although some engines are manufactured in
                          Austria, China, and Taiwan.


                          http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Motorrad

                          OEM supplier to BMW- .....за мотоциклети става въпрос

                          http://www.loncinmoto.com.au/


                          Последно редактирано от gnomerhone; 16-10-12, 22:23.
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Получи се дискусия, а и Митко – Змея се уреди с БМВ 800.
                              Между другото любителите на Хонда Африка Туин могат да се поинтересуват от този модел на БМВ Ф 800 ГС, който е доста по-близо по вид и възможности до Африката, от колкото големият 1200 ГС. По-офроуд е ориентиран и т.н. Естествено данните и възможностите му са много по-добри от тези на Африката, защото е по-нов модел, и защото е БМВ. Гамата от модели там е доста голяма Ф 650 ГС, Ф 700 ГС, всичките с двуцилиндрови редови двигатели, но с различни тегла и възможности. Дет се вика за всекиго по нещо. Но върха на сладоледа си остава Р 1200 ГС совалката за далечни пътешествия и маршрути.
                              Също между другото в Италия се продават много голямо количество мотори Ямаха 1200 Супертенере. Повечето нямат и година, от както са ги купили чисто нови, а цените варират от 7 до 10 000 евро. Всичките са обявени, като перфектни, но самият факт, че такова голямо количество от този модел се продава без да е изкарал и година в предишният си собственик на мен нещо не ми харесва.
                              Кога стана калайджия...... Докато караше Африка наляво и надясно разправяше колко е велика, разбира се конкретно само RD07 а сега))
                              Тенденцията към чалга и китаизиране в техниката, за която пише Гномрьон е повсеместна и не касае само мотоциклетите. Харесва ли ни или не - това е бъдещето. Подкарвал съм само ГС 1200 и няма какво да си кривя душата - харесва ми, като пътно поведение, динамика, комфорт, спиране и т.н.
                              От друга страна Африката ми е повече от достатъчна и ми вози задника навсякъде и нямам спомен да се е разваляла някога.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Новия BMW R1200GS LC

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                Тук става въпрос за друго: Втори пример- (ако някой има интерес към 3годишен ГС800 на 4000 км ще му дам координати). В нашия вход има фирма, чийто управител (на около 55) преди 3г. си купи въпросното БМВ. От тогава всяко лято само събира слънцето отпред, въпреки , че има къде да спира(има си гараж там за него).Абсолютно оборудвано с всички екстри на БМВ. На километраж са му около 4000(+/- 1000км). На въпроса ми къде е ходил снего:АМИ-МАЙ НЕ СЪМ ИЗЛИЗАЛ ОТ ВАРНА.Повече какво да пиша за собствениците на тая марка(верно , че има изключения , но са много малко).Освен това мисля, че не това е моторът пичеловка.Тука въпросът обаче е за техниката и начинът на пътуване. (жизнената концепция).
                                Има хора , които ако закъснеят за някъде(някое фери или пропуснат някоя резервация) и се объркват тотално. Логиката им е :всичко планирано , подредено, изпипано до последния детайл(включително и в пътуванията)в което няма лошо, но .....Това е логиката на западните пътешественици.Тяхната психика е, ПРОБЛЕМ, ТЕЛЕФОН, СПАСИТЕЛЕН ОТРЯД..Това ги е възпитало тяхноото общество. Аз с такива хора НЕ МОГА ДА ПЪТУВАМ!Не казвам , че е лошо да ти е всичко подредено , но ...адвенчъра къде е? МОТОБОМЖА(за който не знае-мотоскитник или моточергар)-това е истинския начин за мен.
                                Новото БМВ е направено за европейските пътуващи(значи не е за мен)-не ми дава вътрешната сигурност, която ме прави свободен. А ИЗОБщО НЕ КАЗВАМ, че Африката е ЕДИНСТВЕН И НЕПОВТОРИМ (ебаси какви приказки за някакви си железа).Казвам , че ако на м.ма си в г.за се повреди е много по- лесно да си го поправиш сам от колкото електронните двигатели. Лошото е , че всички производители се насочват в тая посока , защото парите трябва да се въртят. Естествено , че принципите на ДВГ не са се променили 120г. и всичко е работа по оптимизиране на горенето и помощ при кормуване(АБС и другите джаджи )
                                И за това гледам всичко , САМО НЕ И БМВ. Жалко , че животът не следва принципите по които аз живея(може и аз да съм объркан). Гледам и Мото Гуци, и Априля, и Хонда , и Ямаха......все същия шит(за мен). ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ДЪЛГИЯ ПОСТ на всички , които имаха търпението да го прочетат.
                                Опитвам се да те разбера, но ми е трудно, след като един пример пред твоя блок определя цялостното ти мнение за собствениците на БМВ. Аз пък познавам много дето карат БМВ и за нито един не мога да кажа, че е позьор, а напротив, всички са пичове. Може пък и да имам късмет в това отношение да познавам само такива. А относно пътуванията с БМВ си в абсолютна грешка. Само тази година срещнах много с БМВ, но специално с ГС двама германци си бяха спретнали такъв адвенчър, че трудно можем да си го представим, а пътувах с друг израелец, който се беше подготвил с всичко по куфарите, само не и с това къде и кога отива. Знаеше коя след коя държава ще мине и толкова. Къде ще спи, яде и ... научаваше по пътя от хората. Така че и логиката за западните пътешественици някак не мога да разбера. Навсякъде има всякакви хора. Тука не сме извънземни, че да обясняваме колко сме адвенчър, пък ония как се лигавят. Новото БМВ ще става и за балкански пътуващите освен за европейски пътуващите. И какво ако някой има само 4000 километра. Може пък времето да му позволява само толкова. Важното е човек като седне на мотора да му е кеф да го кара за да си прекара добре в свободното време, а не да си купи нещо щото било най и т.н. Последните години срещнах доста хора от европейски пътуващите с различни мотори и проблеми, но до сега освен ползването на телефон при проблем /както и аз правя/ не съм виждал спасителен отряд. Ония европейците наистина карат и е време вече да спрем да се правим на велики, че ние сме най-адвенчър, само ние спим на палатки, ядем корени и мъх по горите и пътуваме без джипове зад нас и т.н. И ония го правят, че и то доста по-добре. Единствено трудно ще срещнеш при ония европейските адвенчъри някой вечер да седне до палатката и да удари кило мастика за лека нощ. В това ги превъзхождаме.
                                Въобще опитваме се да те разбера ама ми е трудно след толкова обобщения за хората, които даваш без да става ясно от къде ги видя тези неща или пък съдейки само по комшията ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X