Страница 2 от 11 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 212

Тема: Дискусия за мотоциклетите БМВ

Никола е офлайн
    Внимание идиот!
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    По света и в Русе.
    Публикации
    463
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Re: Новия BMW R1200GS LC

Вижте с'я обсъждайте си там квито искате БМВта (фен съм им де), ама няма да намесвате антиките (имам едно иже на 40 години завещано от дядо) и с ИЖ-а съм засрамил доста западни машини, единствения проблем дето съм имал е разхода на бензин!
    П.П. трийте, трийте
    Последно редактиран от Никола ; 07-10-12 в 14:34

Място
    София
    Публикации
    1,388
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране От: Новия BMW R1200GS LC

Цитат Мнение на c_chanev Преглед на публикациите
    Абе резероар, кой мисли за тия неща вече.....сега е по-важно да имаш 4 компютъра с 92 броя програми за окачването. Моторите сега се правят за пишкомерене на собствениците им, понеже производителите усетиха накъде духа вятъра в тия среди. Едно време се правиха мотори за каране - имаше 3-4 модела общо взето. Бай Гюнтер от немско сега ще се юрне масово да купува новия модел, щото със стария вече няма да е вървежен на проходите по Алпите. Иначе мотора не е зле, ама е поредния от поколението ни-рак-ни-риба
    То щото гроздето е кисело. Тия дето си мерят пишките карат с пъти повече от нас и могат доста по-реално да оценят всички нови неща, които им се предлагат. Направете си една тема от сорта "Носталгия по старите мотори" и там си обяснявайте са ИЖ. Карал съм доста време такъв и някой да ми обяснява, че е по-надежден е просто смешно.

Най-добре е някой да затрие последните мнения, че въобще не са по темата.

Място
    София
    Публикации
    1,279
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на boiko73 Преглед на публикациите
    То щото гроздето е кисело. Тия дето си мерят пишките карат с пъти повече от нас и могат доста по-реално да оценят всички нови неща, които им се предлагат. Направете си една тема от сорта "Носталгия по старите мотори" и там си обяснявайте са ИЖ. Карал съм доста време такъв и някой да ми обяснява, че е по-надежден е просто смешно.

Най-добре е някой да затрие последните мнения, че въобще не са по темата.
    Бойко,недей така с лошо.Не е станало нищо чак толкова страшно.БМВ-та има и за малко пари,дори и не толкова стари.Нали в спора,(ако това е спор)се ражда истината.Може и в този да се роди нов член на вашата фирма.Всеки пътува или с това което по определени причини смята за най удачно в конкретния случай,или пътува с това за което има пари.И в двата случая това може да е БМВ.Чак пък кисело грозде,надали!Ключовата дума не е ли-ПЪТУВАНЕ!Не ни ли обединяваше точно това? Чак пък за п.шки май не става въпрос.Ако се е промъкнала некоя и друга различна от правилната дума,това май беше само за някакво сравнение.Кое ще ти е ориентира за добро,ако нямаше лошо.Или обратното!Поздрави и много БЕЗАВАРИЙНИ километри!!!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50

Място
    София
    Публикации
    1,388
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на suzuki team Преглед на публикациите
    Бойко,недей така с лошо.Не е станало нищо чак толкова страшно.БМВ-та има и за малко пари,дори и не толкова стари.Нали в спора,(ако това е спор)се ражда истината.Може и в този да се роди нов член на вашата фирма.Всеки пътува или с това което по определени причини смята за най удачно в конкретния случай,или пътува с това за което има пари.И в двата случая това може да е БМВ.Чак пък кисело грозде,надали!Ключовата дума не е ли-ПЪТУВАНЕ!Не ни ли обединяваше точно това? Чак пък за п.шки май не става въпрос.Ако се е промъкнала некоя и друга различна от правилната дума,това май беше само за някакво сравнение.Кое ще ти е ориентира за добро,ако нямаше лошо.Или обратното!Поздрави и много БЕЗАВАРИЙНИ километри!!!
    Няма лошо. Просто се надявам като видя нови мнения в темата "Новия BMW R1200GS LC" да са конкретно по темата, а не раздувки за моторите и пътувания за каквито има доста други теми. А иначе цитираната дума беше пишкомерене, което не знам как се определя при положение, че на 05.10.2012 година беше официалното представяне на мотора и още никой не го е карал за да изкаже мнение, пък и цената никой тук не я знае. Иначе ако трябва да има спор, то той е за друга тема. Всеки си кара каквото си харесва и иска, но и за това трябва да се уважава избора на всеки, а не да се обяснява как някой си ги мери и за това купува мотор. Туй нещо само тука при нас го има като манталитет.

Място
    Поморие
    Публикации
    638
    Точки (при гласуване)
    7

Бойко, аз за мотора нищо лошо не съм казал. ИЖ-ето го намеси друг участник, а гроздето не е кисело, щото някои хора просто предпочитат други сортове Тия с големите пари сме ги виждали как пътуват - с джипка отзаде или с тъмни очила, да не се познаят с някой от другите обикалящи света по кораби и влакове, и други превозни средства. Никой не е казал лошо за мотора, акцента ми беше на намесването на тежкия маркетинг и печалбарството в производството на мотоциклети. Старите мотори един по един отиват за скраб ,колкото и да не ни се иска, няма нищо вечно. След десетина години и този ще е стар и може само да гадаем какво ще пишем в темата за по-новия.
    Honda Africa Twin RD 04
    Citroen XM 2.0 Turbo C.T. Estate
    Citroen Xm 2.0i

Място
    Варна
    Публикации
    475
    Точки (при гласуване)
    7

[QUOTE........................
    Извинявам се, тук трябваше да стои горното мнение

[/QUOTE]
    БМВ си е НАЧИН НА МИСЛЕНЕ според мен и кой каквото да каже на хората които мислят по този начин те няма да се съгласят с него. Този най-нов модел май е направен основно за движение по алпийските проходи и показване пред кафенетата, а не за калищата на Сибир и пясъците на Централна Азия и Африка. На външен вид(а може би и по удобство , функционалност и донякъде ремонтопригодност) най- доброто БМВ поне за мен е 1100 (с много условности 1150). Нататъка....БЛАГОДАРЯ. И ...моля...приказката за лисицата и гроздето да не се употребява, че дразни....нищо лично към никого, говорим си само за техника , а не за пари.
    ПП тъй като в механиката принципите вече са толкова добре разучени от инженерите, че са в състояние да произведат нещо (почти)вечно, а парите трябва да се въртят .....сега е ред на електрониката. ДА МУ МИСЛИ ТОЯ , КОЙТО НАСРЕД ПЯСЪЦИТЕ ИЛИ КАЛТА ЩЕ ТРЯБВА ДА СИ РЕШАВА ЕЛЕКТРОННИТЕ ПРОБЛЕМИ. Иначе БМВ-то ще го разберем дали става след година -две.

Място
    София
    Публикации
    1,388
    Точки (при гласуване)
    21

Много ревюта гледах и четох и никъде не видях да рекламират новия мотор за Сибир, калища, пясъци и т.н. После след година две ще се появят много клипове и пътеписи с този мотор точно по такива места и тогава ще видим. Предвид това, че и КТМ изкараха нов модел за Алпийските проходи, както и Хонда, Сузуки и Ямаха то е ясно за къде иде реч. Като искаш Сибир и калища си подбираш подходящ мотор. Никой не си купува примерно Ферари за да пътува с него Ком - Емине. И за предните модели на БМВ се писаха същите работи, ама ония с кинтите само с такива обикалят по цял свят. Може и това да е част от приключението, но си пътуват, пък ние си пишем мъдри размисли. Щото дори и най-старите надеждни мотори могат да те оставят в нищото.

Място
    София
    Публикации
    560
    Точки (при гласуване)
    8

...А както видяхме същото важи и за "най-новите надеждни" мотори Ти ще ме разбереш Перфектни неща няма и никога не е имало, каквото и да си говорим. Нито преди 2 години, нито преди 5 нито около 1988-2000 (Africa-нците за вас говоря). В новият 1200 GS има серия, бих ги нарекъл, генерални промени. Не вярвам някой да очаква, че баварците ще се хвърлят ей така "на сляпо" на новите технологии и решения, само за да са "по-по-най". Всичко е внимателно премислено безброй пъти и още няколко пъти по толкова тествано и тествано и тествано... Грешки и изненади се случват навсякъде, но аз лично свалям шапка на BMW Motorrad за това че в един от най-продаваните си модели (даже май най-продаваният) си позволяват да направят толкова промени наведнъж. Това Honda не смее да го направи все още, чали,... чакат, а кой чакат... Е, от BMW не чакат, а действат. Това е достойно за уважение и трябва да им го признаем без значение какво ни харесва и какво не. А иначе всеки си има вкус и право на мнение и е хубаво да си го изрази. На мен ми беше интересно да прочета всяко едно написано до момента.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

Място
    София
    Публикации
    1,279
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на fozy Преглед на публикациите
    Електронното окачване, 21-век, всеки иска да може да модва техниката си, компютри, телефони, коли нима очаквате тази индустрия да изостане.
    Може примерно да ти кажа колко му струва задния хамортисьор на това убаво ( електронно иначе) окачване! Официална цена е това в магазина!Знам колко му е и доставната и мога да ти кажа че няма голям процент горница.А цената е 4 700 лв.За тия пари без да съм твърд фен или противник на която и да е марка,си взимам едно ей такова, ама това си е истинско БМВ, http://data.motor-talk.de/data/galle...51041-w788.jpg ,и ще си карам колкото си искам,без да ме е грижа за каквато и да е електроника или каквото и да е друго.Май се водеше R 100 RT.Адски често все още много западняци все още си пътешестват с точно такива.Сигурно не са глупави.Нито е до пари въпроса.Щото с тия се пътува без да е нужен съпорт.И можеш да се отдадеш на пътуването.
    Последно редактиран от suzuki team ; 09-10-12 в 21:38
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50

Място
    София
    Публикации
    1,388
    Точки (при гласуване)
    21

Заден амортисьор с електрониката струва нов 3800 лева. - цена без никакви отстъпки, без мотора да е в гаранция и директно от БМВ дилър. Естествено има и други марки, други сайтове и т.н. А на туй старото БМВ колко струват двата задни купени директно през БМВ ?! Сега погледни колко струва едно хубаво окачване без електрониката и пак ще си говорим. Моето окачване е на 80 000 километра без никакви проблеми или ремонти и със сериозна експлоатация. Не виждам какъв е проблема. А пък за цената на едно БМВ могат да се купят поне три като това посоченото както правят и повечето западняци. Купуват две. Пътуват с едното, оставят го в някоя държава и следващата година продължават от там, като от второто си сменят части. Въпрос на вкус е кой с какво пътува и сравненията между ново и старо са неуместни. Кое е истинско и кое не не мога да кажа, щото и двете са марка БМВ, демек са истински. А за старите питай хората дето карат такива дали нищо не пипат и само си свиркат и карат.
    И аз искам да изкарат Хонда модел като Африката или Сузуки нещо подобно или Ямаха, но за съжаление няма. Всичките им опити наподобяват БМВ. А би било добре да има избор при новите модели. И понеже няма най-често се виждат хора да обикалят света с БМВ-та. Правилно или не всеки си знае. Аз имам два напълно различни модела на БМВ и с никой от тях съм нямал проблеми, но пък не съм на мнението че това е най-....... мотор. Просто въпрос на вкус и възможност. Все пак е добре някой да покара повече мотори и тогава да казва това да, това не.

Място
    Варна
    Публикации
    1,211
    Точки (при гласуване)
    10

Не че нещо ама си мисля че японците нещо позакъсняха. Ще хванат влака ама на следващата гара.

Малко ми е офтопик поста, но ето едно клипче с главно участие на друг конкурент на БМВ. Вярно на малкия модел, но все пак конкурент. Става въпрос за Триумф Таигър 800ХС

https://www.youtube.com/watch?v=aTvYAcJOx3s
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06
    ЕНДУРО ВАРНА

Място
    София
    Публикации
    1,279
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на boiko73 Преглед на публикациите
    Заден амортисьор с електрониката струва нов 3800 лева. - цена без никакви отстъпки, без мотора да е в гаранция и директно от БМВ дилър. Все пак е добре някой да покара повече мотори и тогава да казва това да, това не.
    Да,тази беше цената на амортисьора за по стария модел.А за другото почти няма марка и модел и тип мотор дето не съм имал.Тия дето съм ги нямал съм ги карал от приятели и точно затова казах че не съм твърдо нито ЗА,нито ПРОТИВ определена марка.Имам си и свидетели за повечето от експериментите в Пирогов и в едни други кръгове.А никнейма няма никаква връзка с цялата тази работа.Там връзката е човек дето не е жив вече.А още не съм чувал за някой дето смело е тръгнал за там дето е много гадно без сериозен съпорт с някой от тия последните модели,както тука се каза!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50

Място
    София
    Публикации
    560
    Точки (при гласуване)
    8

Силен офтопик, но не мога да се въздържа.
    Това кой къде, с какво и как пътува не търпи даване на акъл. Всеки си пътува по метод отговарящ на личната му преценка и желание и всеки метод е правилен.
    Доказа се, че проблемите си намират решения по един или друг начин, със или без съпорт. Какаво се случи, като Дъг счупи лагер на повдигача в Ереван?... колко души съпорт пътуваха с него?... и колко е надежден Harley Davidson от 1933 год?... и колко Harley Davidson от 1933 год. има в Армения?... и колко резервни части за тях се предлагат там?... и... а като му изгоряха бобините в Турция... ама човека си довърши пътуването, нали.

suzuki team, убеден съм, че не очакваш съвременен производител (различен от Royal Enfield i Hung-Mung-Sung) да ти произведе 230 килограмов мотоциклет, с 60 к.с., 6 л. разход, карбуратори и нито една електронна схема, нали? И ще е интересно да разберем ти какво очакваш от производителя, дай детаили, параметри...

Нека потърсим и оценим какво предимство са намерили конструкторите от BMW в така предложеното решение и да го коментираме. Нека също да оставим хората да си пътуват и да се съсредоточим върху технологиите. gnomerhone, чудесно мнение в тази светлина!
    Последно редактиран от Ilarioncho ; 13-10-12 в 06:18
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

Място
    София
    Публикации
    1,279
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ilarioncho Преглед на публикациите
    Силен офтопик, но не мога да се въздържа.
    Това кой къде, с какво и как пътува не търпи даване на акъл. Всеки си пътува по метод отговарящ на личната му преценка и желание и всеки метод е правилен.
    Доказа се, че проблемите си намират решения по един или друг начин, със или без съпорт. Какаво се случи, като Дъг счупи лагер на повдигача в Ереван?... колко души съпорт пътуваха с него?... и колко е надежден Harley Davidson от 1933 год?... и колко Harley Davidson от 1933 год. има в Армения?... и колко резервни части за тях се предлагат там?... и... а като му изгоряха бобините в Турция... ама човека си довърши пътуването, нали.

suzuki team, убеден съм, че не очакваш съвременен производител (различен от Royal Enfield i Hung-Mung-Sung) да ти произведе 230 килограмов мотоциклет, с 60 к.с., 6 л. разход, карбуратори и нито една електронна схема, нали? И ще е интересно да разберем ти какво очакваш от производителя, дай детаили, параметри...

Нека потърсим и оценим какво предимство са намерили конструкторите от BMW в така предложеното решение и да го коментираме. Нека също да оставим хората да си пътуват и да се съсредоточим върху технологиите. gnomerhone, чудесно мнение в тази светлина!
    Аз нищо не очаквам от никого,или поне си търся каквото трябва по някакви си критерии.Ама нали знаеш,на вкус и на цвет,товарищи нет!Така че всичко е наред.Другото-друг път.
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50

Публикации
    75
    Точки (при гласуване)
    5

Като чета новата тема за новия БМВ ГС си мисля, че са се изписали много ненужни неща, пък и такива на които мястото им май не е за тук. Не, че не трябва да се коментира, но да се стига до крайни и заключителни мнения е меко казано некомпетентно, защото все пак говорим за НАЙ- доказания и НАЙ- продавания мотоциклет от класа! И то в света. Така че аз предпочетох да си направя резервация за EICM другия месец и ПЪРВО да отида и да го видя НА ЖИВО, защото е едно да се види и пипне, друго е да се покара и изпробва и съвсем различно е да се гледат снимки и т.н. Иначе аз с моите 70,000+ км на моя ГС съм повече от доволен. Вярно е, че имаме съвсем нов мотциклет от серията ГС, но нека все пак да мине време, аз съм убеден, че той тепърва ще се доказва допълнително на това което е доказал. Хубаво е да не подминаваме и конкурентите от КТМ и Триумф, защото те също с нови мотоциклети. Японците изобщо не ги отразявам в класацията / нищо лично просто не им харесвам моторите/.
    IN ENDURO WE TRUST!

Място
    София
    Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Venio Преглед на публикациите
    ...... защото все пак говорим за НАЙ- доказания и НАЙ- продавания мотоциклет от класа! И то в света.
    Хе хе ... няма как да го проумея. Мислим по крайно различни начини. Все пак аз съм лаик и ми е интересно в какво се е доказал, при това "НАЙ" този мотоциклет?? Както и какво доказва че е НАЙ-продаван...само не разбрах къде да сложа ударението на "класа"
    Наистина ли избирате мотоциклетите по тези критерии?? Да не се приема като "заяждане", просто ми е любопитно кое е водещо при избора на мастодонт от тази класа....един вид изследване
    Похвално е че притежавате ГС и че сте навъртяли 70 000 км с него, или върху него. Но веднага изниква въпрос, колко от тези километри са в режим първата буква на абревиатурата -G, демек режим Gelande. Това е въпрос, който ме интересува, може да се включат с отговори и други собственици...естествено ако имат желание.

Техническата част ще я коментирам при следващото включване. Освободен от предразсъдъци и предубеждения към новия продукт на фирмата ще напиша още някоя друга глупост от виждането ми за БМВ , всъщност WC BMW ....да не се впрегне сега някой, заемка е от юропските форуми и не е туй което ви идва в начале у шарото /главата/
    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ

Argvmentvm ad novitatem

Място
    Варна
    Публикации
    475
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на egerchev Преглед на публикациите
    [QUOTE........................

БМВ си е НАЧИН НА МИСЛЕНЕ според мен и кой каквото да каже на хората които мислят по този начин те няма да се съгласят с него.
    [/QUOTE]
    Ето това имах в предвид. БМВ R1200GS LC е СТРАХОТЕН ,КРАСИВ,НАДЕЖДЕН...... ВЪРХЪТ НА СЛАДОЛЕДА(без някой да го е виждал тоя връх). Ами ДАВАЙ БОЙКО , ТРИЙ всяко мнение различно от това, което хвали БМВ! Имаш правата!
    Това лято с още 3 души дето не пишат в тоя форум ходихме на мото-събор в Харков. Имаше над 1000 мотора(включително и такива в пъти по-скъпи от БМВ(чопър с истински златни ламарини дето го пазеше охрана даже, ама не за изложба , а дето го карат). Такава изгъзица тук няма как да видиш. И....НИТО ЕДИН ПРОПЕЛЕР.....НИТО ЕДИН. На изумения ми въпрос: защо? ми се отговори: ТИЯ ДЕТО КАРАТ БМВ СА БАМБАШКА И СИ ПРАВЯТ СОБСТВЕНИ СРЕЩИ
    Повече в тая тема няма да пиша , защото явно тя е САМО ЗА ТОЯ , КОЙТО ИМА И КАРА БМВ!Останалите сме друга категория.
    ПП А пари за БМВ си имам достатъчно(Африката ми излезе точно колкото перфектен ГС 1150 напълно оборудван). Тая марка просто е....а ве ...нека мнението си остане мое. АКО ИСКАШ И ТОВА МНЕНИЕ ИЗТРИЙ , ЧЕ НЕ Е ПО ТЕМАТА!!!!

Място
    София
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    6

Абе хора, що по тия форуми една свястна дискусия не може да се получи ? Една фирма пуска един нов мотор и се отваря една дискусия, леле-мале. От 63 мнения май само 7-8 имат стойност, в смисъл, че нещо анализират, одобряват или не одобряват (изключвам тези с подигравателния тон). Смешно е и жалко. То не бяха сравнения с ИЖ-та, с карбуратори, че бай Гюнтер щял да се юрне сляпо да купува, че тия 70000 балъци дето са купили такъв модел всъщност са бамбашка хора...че си правели отделни срещи...макар, че в европа много карат и малко ходят по срещи по мое мнение. Ама много електроника имало - е на кой модел от 2012 година няма ? Ми те и колите имат, защо не се откажем от тях в полза на Москвичите ? Ама щяла да те остави в Сибир ....отживелицата на Макс Фриц...90 години се произвеждала (що ли ? та двигателя на Ото и на Дизел още си работят). Железни доводи един след друг. Да се върнем към Иж-тата, че са най надеждни и се оправят с чук и отвертка. Не знам колко от форума са минавали през Сибир , но познавам няколко минавали през Африка и Азия.

Не съм фен на никоя марка, карам каквото мога да си позволя и ми харесва. Същия пост, обаче бих написал и ако чета такива бръщолевения за някой модел на Хонда например. Далеч съм от мисълта, че БМВ нямат проблеми и то от най-елементарно естество. Но такава злъч...боже колко мъка има по света.В един друг форум има цели 100 (сто) страници по тази тема...понеже я следях. Хората се вълнуват от съвсем други неща, ако искате прочетете малко.

Дайте малко по леко. Оставете проблемите на БМВ на инженерите им. Пък никой не задължава никой да купува, нали ?

Публикации
    75
    Точки (при гласуване)
    5

Сигурен съм, че в този форум / а и от коментаторите в тази тема/ има притежатели на БМВ, които могат да се похвалят с много километри "в режим G" - те са го доказали и показали, аз нито съм от тях, нито имам намерение да бъда. Мога много да говоря и за офроуда, но с друг тип мотоциклет. Харесва ми да карам мотори, но никога не съм си позволявал да давам крайни оценки за други марки, все пак всеки има правото на собствен избор. Опитах се да върна дебата там където му е мястото, мотоциклета BMW R1200GS LC и съжалявам, че даже и написах нещо по темата, защото вместо да се дадат компетентни мнения в изпитани ситуации /а тук има хора които могат да споделят такива/ чета за разни лаици. То не че е особено трудно да си такъв, но много моля, ''колега'' дайте път на компетентните!!!
    И не е кой знае колко похвално да имаш 70 хл км, нито модно или каквото и да било, просто ми харесва да съм моторист, а не лаик.
    Последно редактиран от Venio ; 15-10-12 в 15:58
    IN ENDURO WE TRUST!

Място
    София
    Публикации
    326
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

Хе хе...не знаех че е лошо да си лаик . Тъй като темата доскоро бе за БМВ Р 1200 ГС ЛЦ , е редно да попитам, кой е компетентен относно него?? ..освен завода производител..само че и той не е наясно все още за какво иде реч, след като сумайсти хора се гласят да чакат няколко години да се изчистят "бъговете" от "чертожната дъска". Мисля че не гласувате кой знае какво доверие на "любимата" си фирма. Обидно е. Но и тя не ви гласува кой знае какво доверие...
    Умишлено попитах за режим G...ако познавахте донейде историята на фирмата щяхте да видите колко се е отдалечила от първоначалната идея. Хем отдалечила, хем не...особено състояние.
    Колкото до БМВ, аз като гледам май в тази тема съм един от малцината му истински "приятели", по скоро с тази фирма сме в лИбовни отношения, като се остави настрана една около 15 годишна продукция, където по скоро отношенията са фриволни
    Хора, олабете малко. Фиксациите, каквито и да са само пречат. Не схванахте добронамерената ми ирония във всичките ми постове. Явно е в начина по който съм я представил, въпреки че се старах да е видна Бих ви дал съвет/понеже това е най-лесното и най-търсеното/ да осмислите стремежа относно преследването на химерата "НАЙ-ДОБЪР" "НАЙ-СИГУРЕН" и още други "НАЙ" свързани с мотоциклетите... Не проумяхте ли- такова нещо не съществува, всичко опира до предпочитанията. Всички мотори, без значение какви са,както и без значение причината поради която са произведени и съответно купени са изиграли или тепърва ще го направят, съответна роля в този свят.
    Но няма да ви дам нито този, нито какъвто и да е съвет от такова естество, това е вмешателство и то грубо в нечие жизнено пространство и опит за налагане на моите възгледи....познато, нали....
    "Воювам" не срещу БМВ, а срещу нагласите...не категоризирам правилни или не, защото такива няма.
    Просто срещу сравнителните нагласи, тези при които се правят неуместни или неудачни сравнения.
    Редовно в полемиките въртящи се около БМВ, нагласите излизат от контекста и навлизат в "чуждо жизнено пространство". И най често излизат от кръга БМВ. Това е . И опознайте фирмата, като сте такива почитатели, не само последния и модел. Този съвет също не съм го дал
    Снобството няма да го коментирам, тъй като то е извън моето жизнено пространство (sic)

Като пише под аватара на моторист от един друг форум:- Няма лоши мотори, има лоши стопани .
    Аз и на управлението на Иж мога да се насладя, мога да се насладя на управлението на който и да е мотор...но няма да го направя защото имам ПРЕДПОЧИТАНИЯ. Те са мои и само мои.

И ги карайте тези тежки чокори в режим Г, щото по хубаво и достойно занимание за чиляк от това да кара тежко претоварен мотоциклет по тежки терени няма

Айде сполайте ви..и гледайте по ведро на играта, наречена живот
    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ

Argvmentvm ad novitatem

Страница 2 от 11 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Article: За феновете на ретро мотоциклетите.
    От PACH - Иван Тодоров във форум Новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-04-12, 19:22
  2. Article: За феновете на ретро мотоциклетите.
    От PACH - Иван Тодоров във форум Новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-04-12, 19:08
  3. Мотоциклетите помагат за качествен секс
    От Chaveto във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 7
    Последно мнение: 14-03-09, 22:46
  4. Енциклопедия на мотоциклетите
    От Hala във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 15-10-07, 06:17
  5. Мотоциклетите BETA -вече и у нас