Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Renault Scenic rx4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Renault Scenic rx4

    Здравейте колеги! Моля, дайте ми малко информация за въпросния автомобил. Добри и лоши страни. Трябва ми нещо 4х4, но ми се ще да е по-височко, да не е лека кола. Необходимо ми е най-вече за през зимата, понеже ми писна като падне малко повече сняг и да се чудя дали ще изляза, а през другото време спокойно да паркирам. Насочил съм се към конкретната марка/модел. Очаквам и вашите предложение за нещо друго. Бюджета е 6000-7000лв.

  • #2
    От: Мнение за Renault Scenic rx4

    Tramp е твоя човек.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Renault Scenic rx4

      миналата година по това време бях пред тази дилема......... купих си Субару, премисли пак
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Renault Scenic rx4

        Вискомуфата е учудващо безпроблемен възел. Комфортна возия, голям багажник, окачване-нежно, към кекаво...за тежка експлоатация не става. На цените, за които се предлагат, има по-добри алтернативи.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          Разгледай и Рено форума.
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Renault Scenic rx4

            Личен сблъсък с такова ... нещо - купува го един приятел, че да стига до къщата си в Банкя - в перфектно здраво състояние. Кара го миналото лято и после зимата /никакъв почти офроуд - само малко черен път/ - пролетта вече беше за правене на всичко - ходова част, кардан, АБС - всичко долу. За качествен ремонт трябва да отидат над 2500лв. Зимата закъсваше на невъобразими места. Личното ми впечатление при возене в него е някак си като че да си в Нива, ако не и по-зле - аз не бих си взел, дори и като подарък.
            От мен успех в търсенето на по-добър от този "джип"! :-)

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Renault Scenic rx4

              Не прави тази грешка.Дървената возия на това Рено е най-малкия му проблем.Да не говорим, че да се нарече 4х4 си е обидно за един 4х4 автомобил Рено Туинго е поне два пъти по- проходимо от сценика. Ориентирай се към Субару.Не сравнявам двата автомобила.Субаруто няма нищо общо с това Рено измислено.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Renault Scenic rx4

                И багажника му е голям ама със свалени задни седалки...
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Renault Scenic rx4

                  Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                  ...голям багажник...
                  Нещо друго си гледал.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Renault Scenic rx4

                    Карам само Рена, но трябва да сме честни - тази недомислица е набързо скалъпена за да запълни празнина в продуктовата гама. Също толкова бързо се отказаха да ги произвеждат. Симпатично е на външен вид и нищо повече.
                    Нито 4х4 му е смислено. Окачването не е за офроуд или чести качмвания на бордюри. Вискомуфата му е "учудващо" често сменаем консуматив с цена от над 2000лв. Багажника е малък, в предвид, че се бори за ван. Общо взета като на хечбек, че и по-малък.
                    Прекалено скъпо е, за това което предлага като 4х4 изживяване. ИНаме сравнително красива кола с добър вътрешен комфорт, но от това ванче не са успели да направят джипче.

                    Ето да ти спестя малко търсене в Рено форума: http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=77917.0

                    За тези пари ще се сдобиеш с един чудесен Форестър първо поколение, който го превъзхожда във всяка едно отношение, освен външен вид.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Renault Scenic rx4

                      Въпреки, че съм фен на Рено и аз не бих го препоръчал. Произвеждан е само 3 години. Освен по двигателя, всички други части се намират трудно, поради което са на високи цени. Багажника, не че е малък, ама в никакъв случай не може да се нарече голям.

                      За тези пари и от този клас, аз бих разгледал Хонда ЦРВ или Тойота Рав4. Друг е въпросът че спокойно може да се вземе Паджеро, Терано, Гранд Витара, Кия Спортидж - доста по-истински машинки

                      mordred, що не вземеш да се поровиш по-подробно из форума. Сигурен съм, че ще си промениш идеите.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Renault Scenic rx4

                        За зимата става, ако имаш предвид леко заснежена улица без дупки. Тая кола просто не е направена да се друса по неравен терен. Като я вземеш втора ръка, имай предвид че предишният собственик може да си е мислил че това е истинско 4х4 и да се е подрусал извън пътя, т.е. автомобилът може да е бил третиран по-грубо отколкото трябва. Хубаво е ако можеш да я погледнеш отдолу, ще си проличи.
                        За семеен автомобил става, да излезеш в неделя да си напазарувате всички от мола. Като алтернатива и аз съм за Хонда crv.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Renault Scenic rx4

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          За зимата става, ако имаш предвид леко заснежена улица без дупки. Тая кола просто не е направена да се друса по неравен терен. Като я вземеш втора ръка, имай предвид че предишният собственик може да си е мислил че това е истинско 4х4 и да се е подрусал извън пътя, т.е. автомобилът може да е бил третиран по-грубо отколкото трябва. Хубаво е ако можеш да я погледнеш отдолу, ще си проличи.
                          За семеен автомобил става, да излезеш в неделя да си напазарувате всички от мола. Като алтернатива и аз съм за Хонда crv.


                          Все пак да кажа,не е честно да завършва темата само с негативи за това симпатично возило.
                          Аз карам такова от 10 години и никога не съм имал никакви сериозни ремонти, само консумативи (да чукам на дърво).
                          Съвсем екстремни преживявания съм имал с него на риболов, така че, само негодник би казал, че с това не можеш да се измъкнеш от доста ситуации при труден терен (зависи кой къде се е заврял).
                          Зимата пътувам често до дестинация с непочистени пътища, лед, дебела снежна покривка и никога не съм се чувствал в безпомощност или
                          закъсвал.

                          Автомобилът за това за което е направен даже надскача себе си.
                          Пътувал съм из чужбина с него без никакви аварии, и все още ме вози.

                          Та, представянето според предходните коментари не съответства напълно на това което е всъщонст РХ4.
                          Може да е полезно за друг.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Renault Scenic rx4

                            Съвсем случайно попаднах на темата и като собственик на RX4 от почти 10 години съм длъжен да кажа че горните коментари нямат нищо общо с истината.
                            Този автомобил е събрал от всичко по-малко: комфорт, екстри, 4х4, цена, надеждност. Без проблеми се движи във сняг докато не опре по корем, а когато това стане, просто даваш назад и търсиш друг маршрут. Измъква се от кален или песъчлив терен. Да окачването е слабо място, но не бих казал че е по-зле от това на лек автомобил.
                            Ако целта е да обикаляте горите и чукаците - вземете си джип, но ако целта е да се качиш по стръмния път до вилата през зимата или да стигнеш до язовира - справя се чудесно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Renault Scenic rx4

                              Така де - това и е писано - "от всичко по малко": малко комфорт, малко екстри, малко надеждност...
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X