Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на плосък покрив на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

    И каква е тя? Или просто "така се прави" и е "стандартно"? Днес имах разправии дали е стандартно дограмата да има усукване над 5 мм на метър дължина или не. За да споменавам обработката на фугите, значи имам съмнения. Може би съм виждал километри полуотлепена.
    На автора на темата със сигурност ще му потрябва тази информация, за да може да си контролира нещата. Може на лично да му я напишете, ако не е за ушите и очите на всеки.

    Коментар


    • #62
      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

      Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
      Правил съм няколко такива покрива и моето виждане е полагане на 10см. двойно експариран стиропор или 5см. фибран с висока плътност . Отгоре се полага армираща мрежа и замазка не по тънка от 5см. като със замазката се дават наклони към сифоните за отвеждане на водата. И на края хидро изолация (течна гума). която не е никак скъпа.Тук има няколко подробности замазката трябва да е напълно изсъхнала, хидро изолацията се нанася на два слоя. Поздрави.

      п.п. За самото изпълнение, Стиропора и хидро изолацията можеш и сам да си направиш, но при замазката е най-важно да спазиш наклоните и да я загладиш много добре.
      +1.Само една забележка,върху стиропора /фибрана/е хубаво да се постели найлон преди замазката.

      П.П. Щом е тераса и се ходи по нея, най отгоре гранитогрес.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #63
        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
        И каква е тя? Или просто "така се прави" и е "стандартно"? Днес имах разправии дали е стандартно дограмата да има усукване над 5 мм на метър дължина или не. За да споменавам обработката на фугите, значи имам съмнения. Може би съм виждал километри полуотлепена.
        На автора на темата със сигурност ще му потрябва тази информация, за да може да си контролира нещата. Може на лично да му я напишете, ако не е за ушите и очите на всеки.
        Ами!!! Нищо секретно. На който му е интересно - има я някъде в нета. Аз нямам такава (не ми и трябва). Поръчвам си мембраната разкроена и залепена готова за покрива. Ако е по-голям и ми трябва машинка - викам "неволята" и машинката пристига и за 2 часа се приключват нещата.

        ПС. Щях да си купувам една по-голяма машинка, която да ми лепи HDPE мембрани за едни сметища, ама ми се размина... но може и скоро да ми се наложи (ако съм послушен)...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #64
          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

          Объркване стана - за фуги в бетона и полиуретанова гума е проблемът с грижливото залепване. Зачудих се каква ще е тази специална машина. Та тези фуги е бетона трябва да се обезпрашат и материалът да се втрие за да залепне.

          Коментар


          • #65
            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            Объркване стана - за фуги в бетона и полиуретанова гума е проблемът с грижливото залепване. Зачудих се каква ще е тази специална машина. Та тези фуги е бетона трябва да се обезпрашат и материалът да се втрие за да залепне.
            Сори - не съм разбрал...
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #66
              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

              И накрая обобщаваме:плоча,армирана замазка с наклон хубаво изпердашена с небългарски цимент(най-добре турски,по-евтин но малко радиоактивен),щото българския цимент му слагат една пепелина от сероочистките в Тецо-вете и след една зима почваш да го метеш,две ръце студен асфалт(аз ударих една ръка топъл и една ръка студен)после хидроизолационна битумна мембрана без посипка и върху нея такава с посипка с разминаване на застъпките.И чакаме лошото време и така 50 години.
              Всички тия профи постове не вършат работа на автора на темата.Той ви зададе прост въпрос и иска обикновен отговор.Ако има пари течна гума,ако няма битумна мембрана с посипка.Има стотици хиляди гаражи в България само на замазка(плоча),но с Тошов цимент(тогава биеха яко) дето не текат.Дойдоха хубави времена и плочите текнаха(заради паропропускливостта).Как може да отделите 10-20 поста за тая глупост паропропускливост.Откъде тия пари,там да няма ТЕЦ.Като има пари ,а то трябва да има да проветрява.Ми ние сме 70 % пари и ако се обезводним нацяло трябва и ракията да спираме (тя е 40-50% пари -водни)

              И въобще не може ли да се придържаме към простотата във нещата.Да отговорим на човека просто и ясно,какво след кое следва,а не някакви фуги ,дистанционери...вибратори и прочие простотии.Ма аз къде съм слагал..и как не е мръднало/пръднало...и т.н. И как мислите, бяхме ли полезни на човека.Нито за секунда.Даже не е писал скоро.Само няколко самовлюбени майстори пишат от три деня в несвяст.Специално към технократа Цезар -чел съм ти излиянията за подаграта(как докторите не ти помагат и пиеш билки.Ами как искаш да ти вярват хората като ти не признаваш науката и официозите) и оттогава си ми ясен.....-,Към Лодкар -почна добре ,но после влезе във филма на подаграта......
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #67
                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                За простотата е добре казано, но не виждам нищо лошо в българския цимент. Виж, българския бетон е друга работа. Ако човека се навие да ходи по битум всичко е наред. Може да си метне зелена изкуствена трева - ако е хубаво. Аз не съм я пробвал. Дъските ми харесват повече.

                Коментар


                • #68
                  От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  За простотата е добре казано, но не виждам нищо лошо в българския цимент. Виж, българския бетон е друга работа. Ако човека се навие да ходи по битум всичко е наред. Може да си метне зелена изкуствена трева - ако е хубаво. Аз не съм я пробвал. Дъските ми харесват повече.
                  Ей това е приказка-дървенията е супер,природата не е случайна работа.Всички скептици дето твърдят че дървото е трудно за поддържане са или неуки или пристрастни.Щом армията прави мостове от чам да издържат 50 години значи може.Аз твърдя,че с подходящо дърво и обработка може да се прави всичко.Но конкретно по посипката може да се ходи рахат и отделно добре и качетвено да се реновира.Първия ми опит с това изделие беше 98 година .когато купих 100 кв.м. за да покрия едно заведение на което бях собственик и създател.Заведението работи 3 мандата(три договора по 3 години).После го демонтирах.От дървенията и до ден днешен ползвам материал,перфектен,изсъхнал.Обработвам го винаги две ръце ленен безир и две ръце яхтен лак.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:404.0 КБ
ID:5418911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:452.3 КБ
ID:5418912Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:450.5 КБ
ID:5418913Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:453.9 КБ
ID:5418914Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:445.7 КБ
ID:5418915Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 006.jpg
Прегледи:1
Размер:466.0 КБ
ID:5418916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 007.jpg
Прегледи:1
Размер:346.6 КБ
ID:5418917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 008.jpg
Прегледи:1
Размер:377.4 КБ
ID:5418918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 009.jpg
Прегледи:1
Размер:408.2 КБ
ID:5418919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 010.jpg
Прегледи:1
Размер:418.1 КБ
ID:5418920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 010.jpg
Прегледи:1
Размер:418.1 КБ
ID:5418920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 011.jpg
Прегледи:1
Размер:451.7 КБ
ID:5418921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 014.jpg
Прегледи:1
Размер:460.4 КБ
ID:5418922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 015.jpg
Прегледи:1
Размер:442.8 КБ
ID:5418923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 016.jpg
Прегледи:1
Размер:442.0 КБ
ID:5418924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 017.jpg
Прегледи:1
Размер:422.9 КБ
ID:5418925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 013.jpg
Прегледи:1
Размер:424.5 КБ
ID:5418926

                  Впрочем самата мембрана изживява втори лайф по разни покриви-половината у нас половината подарък за един приятел за над гаража му и си кара рахат .Купувах го от Метро -Пловдив,щото у Зарата нямаше Метро тогава по 10 кинта квадрата.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                    Точно това се опитах да кажа няколко поста по-нагоре. Човек ако ви слуша всичките технически тънкости, ще се откаже да прави каквото и да било. Воалитът, като марка може наистина да не струва, но мембраните за газово-пламъчно заваряване, ако са положени както трябва, вършат пефектна работа, поне що се отнася до хидроизолация. Имам на вилата турски, положен преди поне 7 години и не е пуснал никъде капка.
                    На новата тераса над стаята ми, пак ще е такава хидроизолацията. Ще я последват замазка около 4-5 см БЕЗ мрежа и гранитогрес, положен с хубаво флексово лепило НЕ церезит. Фугата също хубава.
                    За топлоизолацията са напълно достатъчни гипскартон на рамка и 5см вата. Ако пък е толкова зор и 10 см.
                    Стиропор, епс, хикспиес, фибрани и т.н. под замазка, аз лично НЕ слагам.
                    Защо ли за 12 години работа в Италия в сферата, никъде не чух и видях такива космически технологии, както гореописаните.
                    И защо ли там "течната гума" и подобни изцепки на модерната химия са силно недолюбвани...
                    Поздрави и нищо лично към колегите!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                      Колега Mihov, от темата за глупавите милиционери се разбра ,че си почнал от 15 ч. с наздравиците,но това не те оправдава да пуснеш едно кило снимки,които показват единствено нелицеприятни картинки.Нито обидни квалификации към колегите,постарали се да дадат смислени мнения.
                      Разгледай си пак снимките внимателно в детайли и си помисли това ли препоръчваш на автора.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        .....
                        То и миналата зима в южна Италия падна 3 см сняг и магазините не отвориха 3 дена, но това не дава някакъв модел. Мене за Австрия са ме побърквали от прецизност на елемента - въпрос на възложител, май...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          То и миналата зима в южна Италия падна 3 см сняг и магазините не отвориха 3 дена, но това не дава някакъв модел. Мене за Австрия са ме побърквали от прецизност на елемента - въпрос на възложител, май...
                          Именно затова казах, че ТУК никой не го прави така.
                          В Австрия явно наблягат на топлоизолациите и паропропускащите щуротии, но що се отнася до хидроизолациите, в Италия валят тропически дъждове. А от Флоренция надолу, покрив различен от плоския е 1/10000.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                            Различни мерки за вода и водни пари се ползват навсякъде, но продължавам да твърдя, че писалите дотук ако въобще разбират за какво говорят, то тогава не успяват да забележат какво е писал друг по същия въпрос. На доводите, че така учат в техникума се сещам да кажа, че иначе пише в книгата за сградостроене там където разбират от влага. За съжаление нямам екземпляр да покажа, но вече посочих къде е нахвърлено основното - в уикипедия.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ib_p003_0_9.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:54189577000м2.
                              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                                Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]505228[/ATTACH]7000м2.
                                Питам само.нищо че пия от 15.00 часа)накъде е наклона на покрива на тая сграда?Има ли прегряване с горелката на места,така че посипката да е флуктуирала надолу?Адекватно ли е застъпването на мембраните?Каква е подготовката отдолу?
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X