Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на плосък покрив на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
    Свържи се с колегата Радо. Той мина по твоя път и резултата е впечатляващ!
    При мен съм изпълнил следното:
    1. Екструдиран пенополистирол - 10см /ти по-добре сложи 15см/
    2. Армирана замазка - като в най-тънката си част е 5см
    3. Първи пласт битумна хидроизолация /газо-пламъчно полагане/
    4. Пародренаж
    5. Втори пласт битумна хидроизолация с посипка /газо-пламъчно полагане/

    Тъй като това за което говори Гошко ми е покрива, който е може да се ползва за тераса, за да може спокойно да се ходи съм предвидил дървен дек.

    Ако искаш да използваш терасата ежедневно, по-добре мисли за настилка върху изолацията.

    Относно снега, а и дъжда много важно при плоските покриви е правилното отвеждане на водата.
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

    Коментар


    • #17
      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

      Цял ден си говорим едно и също , колегата Радо го е направил както трябва. Но ако ще се използва покрива за тераса моето мнение е или хидро изолация тип течна гума или дървен дек, което е красиво но си гние с времето.
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • #18
        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

        Течната гума е закодирана под израза "Мазани безшевни хидроизолации"
        между другото, полиуретанът ми е правил лоши номера със със стареенето, и то не само повурхносттно, а вътре в плътен детайл над 70 мм. Стана лесен за късане след 20 години. Фирмите пишат, че не продават полиуретан, а полиуреа. Но никъде не видях писано с каква скорост и колко старее, а тези неща стареят със сигурност с непренебрежима скорост.

        Коментар


        • #19
          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

          Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
          ... много важно при плоските покриви е правилното отвеждане на водата.
          За целта е много важно водоотвеждането да НЕ е на Север. Улука бидейки малко по ниско от покрива е във вечна сянка и евентуалното замръзване води до пратическа неизползваемост по предназначение за известно време, което води до редица нежелани последствия.

          Коментар


          • #20
            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

            Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
            ... дървен дек, което е красиво но си гние с времето.
            Виждал съм махагонов дек на къща на брега на океана(много агресивна за материала среда) на 30г. Без да е мазан с масло никога и си беше жив и здрав.Вярно, че беше светло сив на цвят вместо типичния червеникав, но нямаше и наченки на гниене. За справка- такъв декинг в БГ излиза около 90лв/кв.м.Ако решиш да е махагонов задължително НЕ купувай никарагуански или костарикански.Там материала е от плантации, които подхранват с някаква химия за по-бърз разстеж на дървото.Та по тази причина структурата на дървесината е по-неустойчива и започва да има проблеми често дори на петата година.

            Коментар


            • #21
              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

              И аз като Алекс не искам да се меся в хортуването, но за всеки случай като се говори за течна гума обикновено се разбира за това




              Освен това от много акъл не видях някой да е споменал, че задължително трябва да се обработят холкерите с хидроизолационна лента. Освен това - ако ще се ходи отгоре - задължително плаващ декинг, а под него посипката няма място, за сметка на това е повече от препоръчително да се боядиса хидроизолацията с една алуминиева боя. Никой не каза и как да се общият бордовете и още няколко дреболийки.

              И - в Австрия се полага вече само 20см EPS по стените.

              И - на пода EPS-а няма никаква работа. Има други материали.

              PS На въпроса - какви са другите термоизолационни материали за плосък покрив допълвам - например - полиизоцианурат плоскости (PIR).Което от друга страна ме подсеща, че може да се хидроизолира с EPDM мембрана и да се приключат мъките...
              Последно редактирано от CAESAR; 15-10-12, 20:31.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                Спирам да хортувам в темата, че се намесиха профитата с големите цени. За 15г. съм направил незнам колко покрива и басейни по Старозагорско и няма рекламация. Човека пита евтино и качествено. Поздрави.
                ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                тел. 0889 017703
                0897 516030

                Коментар


                • #23
                  От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                  Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                  ..Човека пита евтино и качествено...
                  Я да видим всъщност какво пита -
                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  ...1. Възможно най-дълготрайна - ако е 2 пъти по скъпа от дадена изолация но 4 пъти по трайна е за предпочитане...
                  Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                  ... За 15г. съм направил незнам колко покрива и басейни по Старозагорско и няма рекламация.
                  Ми браво, колега! Аз първия басейн в старозагорско го направих преди 17 години. В Енина. Да ти пиша ли на кого беше?
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                    Здравеите колеги
                    Благодаря за отговорите.
                    Малко разяснения.
                    Къщата е с вътрешно водоотвеждане и няма да има улуци.
                    Къщата няма тераси по фасадата по проект - няма никакви термомостове всъщност, дори и стълбищната кула е отделна конструкция край къщата.
                    Т.е. покривната тераса ще се ползва за основна тераса може да има шезлонги надуваемо басейнче и др подобни.
                    Идеята ми е да се завърши с нещо като тротоарни плочки
                    Изолацията е предвидена по проект 23 см за покрива и 20 см за фасадата но заданието в началото беше едно но се промениха обстоятелствата и ще слагам 10 или 15 см изолация.
                    Засега от мненията дотук разбирам следното:
                    1. Полага се топлоизолацията върху нея преполагам се слага найлон (аз знам че бетон се изолира с фибран или вата а тухла със стиропор - не е ли така?)
                    2. Изпълнява се армирана замазка с наклони към сифоните минимум 5 см цимент и ситен пясък 3 към 1 с фибри загладена много добре.
                    3. Като изсъхне добре замазката се полага течната гума преполагам преди нея се маже с битумен грунд за да залепне добре
                    4. Поставят се тротоарните плочки (дърво не мисля да слагам знам че се нуждае от голяма поддръжка)
                    Долу горе това ми стана ясно а сега са въпросите:
                    Колко добре трябва да е изсъхнала замазката? В момента не съм в България и вероятно ще се прави месец Декември ако позволи времето.
                    С какво се лепят тротоарните плочи? Преполагам че е нещо като гумиран силикон за да издържа на температурни разлики.

                    Поздрави
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                      По-добре ползвай такива плочки
                      http://www.pnn-ltd.com/wp-content/up...oz_plochi2.jpg

                      и ги сложи върху такива дистанционери
                      http://www.bulmarket.com/images_p/im..._art.11700.jpg


                      с открита фуга да се оттича през нея към воронката...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Я да видим всъщност какво пита -



                        Ми браво, колега! Аз първия басейн в старозагорско го направих преди 17 години. В Енина. Да ти пиша ли на кого беше?
                        Казвай на кого , че ми стана интересно.
                        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                        тел. 0889 017703
                        0897 516030

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Здравеите колеги
                          Благодаря за отговорите.
                          Малко разяснения.
                          Къщата е с вътрешно водоотвеждане и няма да има улуци.
                          Къщата няма тераси по фасадата по проект - няма никакви термомостове всъщност, дори и стълбищната кула е отделна конструкция край къщата.
                          Т.е. покривната тераса ще се ползва за основна тераса може да има шезлонги надуваемо басейнче и др подобни.
                          Идеята ми е да се завърши с нещо като тротоарни плочки
                          Изолацията е предвидена по проект 23 см за покрива и 20 см за фасадата но заданието в началото беше едно но се промениха обстоятелствата и ще слагам 10 или 15 см изолация.
                          Засега от мненията дотук разбирам следното:
                          1. Полага се топлоизолацията върху нея преполагам се слага найлон (аз знам че бетон се изолира с фибран или вата а тухла със стиропор - не е ли така?)
                          2. Изпълнява се армирана замазка с наклони към сифоните минимум 5 см цимент и ситен пясък 3 към 1 с фибри загладена много добре.
                          3. Като изсъхне добре замазката се полага течната гума преполагам преди нея се маже с битумен грунд за да залепне добре
                          4. Поставят се тротоарните плочки (дърво не мисля да слагам знам че се нуждае от голяма поддръжка)
                          Долу горе това ми стана ясно а сега са въпросите:
                          Колко добре трябва да е изсъхнала замазката? В момента не съм в България и вероятно ще се прави месец Декември ако позволи времето.
                          С какво се лепят тротоарните плочи? Преполагам че е нещо като гумиран силикон за да издържа на температурни разлики.

                          Поздрави
                          Всички отговори са при колегата CAESAR, велик е .
                          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                          тел. 0889 017703
                          0897 516030

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                            Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                            Казвай на кого , че ми стана интересно.
                            На един застрахователен бос, ама не му помня името. Имам такъв весел спомен от този монтаж, ама - не тука...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                              Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                              Всички отговори са при колегата CAESAR, велик е .
                              Ц - просто се е понатрупал малко опит с годините.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                                На един застрахователен бос, ама не му помня името. Имам такъв весел спомен от този монтаж, ама - не тука...
                                Като се сетиш за името ми драсни едно лично , че на истина не за тука .
                                ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                                тел. 0889 017703
                                0897 516030

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X