Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Скоростна кутия на Нива

    Първичен вал, муфа, вилка.Като я отвориш ще видиш дали и трите са за смяна или само част от тях. Но най-добре смени и трите.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #77
      От: Скоростна кутия на Нива

      Така колеги,изложих се здраво,признавам си че с колите съм кръгла нула,от един месец карам нива и чак днес разбрах че колата е с 5 скорости то и на лоста си пише.Казаха ми че има случаи като се скъса първият гумен маншон до кутията и се пълнело с пръст и имало възможност да изключва поради тази причина,разглобих аз за проверка но всичко беше наред имаше общо 6 гайки които придържат лоста и те си бяха притегнати,явно проблема си остава вътре в кутията.Извинявам се че ви подведох че кутията е 4 степенна,значи 4 изключва а 5 си е наред.

      Коментар


      • #78
        От: Скоростна кутия на Нива

        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
        Така колеги,изложих се здраво,признавам си че с колите съм кръгла нула,от един месец карам нива и чак днес разбрах че колата е с 5 скорости то и на лоста си пише.Казаха ми че има случаи като се скъса първият гумен маншон до кутията и се пълнело с пръст и имало възможност да изключва поради тази причина,разглобих аз за проверка но всичко беше наред имаше общо 6 гайки които придържат лоста и те си бяха притегнати,явно проблема си остава вътре в кутията.Извинявам се че ви подведох че кутията е 4 степенна,значи 4 изключва а 5 си е наред.
        те 4 и 5 степенната изключват 4 по една и съща причина. Просто 4 предавка е различна от всички други защото свързва двата вала, а не вал с колело.

        Ама нямай грижа. Ще разглобиш и ще ти стане ясно че са за смяна всички лагери, всички синхронизатори и сигурно и някоя вилка.

        Ако е лесната повреда - пружинка с топче фиксатор - малко вероятно е да изключва само една предавка, но не пречи да провериш. Точно това се проверява и на място без да я сваляш ама гледай да не вкараш боклуци.

        Коментар


        • #79
          От: Скоростна кутия на Нива

          [QUOTE=Ясен;3315846]Ако е лесната повреда - пружинка с топче фиксатор - малко вероятно е да изключва само една предавка, но не пречи да провериш. Точно това се проверява и на място без да я сваляш ама гледай да не вкараш боклуци.[/QUOT]

          Гледам все по тънкото,но в краен случай ще се отвори и кутията,днес на асвалт от 3 направо 5 и няма дерт,няма да малее върви нормално.

          Коментар


          • #80
            От: Скоростна кутия на Нива

            Сваляй кутията и разглобявай няма нищо сложно в тази кутия. Задния лагер на вторичния вал за да не ходи назад го държи една планка която е с три болта -май М8-към корпус. Като се поразхлабят четвърта изключва защото аксиалното разстояние става по-голямо. Ако нещо не е ясно питай.

            Коментар


            • #81
              От: Скоростна кутия на Нива

              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
              Като се поразхлабят четвърта изключва защото аксиалното разстояние става по-голямо. Ако нещо не е ясно питай.
              Тсъ,изключва трета и първа,понеже муфите не захапват на цяло.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #82
                От: Скоростна кутия на Нива

                Ще я разглобя и ще я оправя аз обичам да човъркам просто след 10 дена започва розобера и колата ми е повече от необходима,иначе едно по едно стягам,купих я за 1500лв през целия си живот е карала само писма колети и парите за пенсии,смених предно стъкло че беше спукано,граждански и разни други,бутилката че беше 60л,две джанти с гуми,и общо взето дреболии но вече легна 1800лв ама заприлича по на кола.

                Коментар


                • #83
                  От: Скоростна кутия на Нива

                  Ако имаш проблем с болтовете на лагера на вторичния вал,изхвърли идиотските "законтрящи" шайби,намажи болтовете с лепило за резби и ги зачекани като на снимката,никога повече няма да се развият,следващото развиване е с нагряване и ударна отверка.Отварял съм кутии където зъбното колело е изпилило главите на болтовете и ги е подострило като моливи.http://kirilpm.snimka.bg/photos-from...26873.38578280

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X