Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme



    Здравейте, пред дилема съм, ако може да ме посъветвате..

    ще оборудвам джипката с първите си 'офроуд' гуми и реших, че ще бъдат MT. Изчетох всички коментари, че на утъпкан сняг не е 'най-доброто решение', но това ще го преглътна. Все пак не живеем на север където зимата е половин година, а това ще е единствен - целогодишен комплект докато се изтъркат. За сега съм спрял избора си на тези два модела.
    Колата ще се кара предимно на асвалт градско, но за сметка на това съм ентусиаст не чак толкова честите забежки извън пътя да се превърнат от леки в по-тежки. Не желая AT-та, искам да са с груба шарка. С висока скорост няма да карам, за това шума май няма да ме притеснява. ВЪпросът ми е - тази 'кайманова' шарка как ще се представя на асвалт - прекалено много ли ще тресе или ще се ядва. Не ме притеснява ако подрусва леко. Тези 2 гуми как се представят извън пътя - предимно по каменистите горски местности.. пукат ли се, късат ли им се 'буците'. Виждам, че гуудрича си е по-'стандартна' гума, дали все пак да не заложа на нея или разликата извън пътя със Silverstone-а ще е осезаема? Приемам всякакви съвети.

    grand ZJ, размера ще е 31'ци с 2"подложки на стандартното окачване. мерси.

  • #2
    От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

    Ако си се спрял конкретно само на тези два типа гуми и двууменето ти е между тях за това което ти казваш че ще ползваш гумите взимай Гудрича.Силвърстоуна е за съвсем друг тип употреба с Гудрича и помоща на една лебедка ще бъдеш доволен от резултата.
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • #3
      От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
      Ако си се спрял конкретно само на тези два типа гуми и двууменето ти е между тях за това което ти казваш че ще ползваш гумите взимай Гудрича.Силвърстоуна е за съвсем друг тип употреба с Гудрича и помоща на една лебедка ще бъдеш доволен от резултата.
      И аз съм съгласен с колегата
      YAMAHA RAPTOR 700R

      Коментар


      • #4
        От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

        BFG KM2
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

          Гудрича.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

            За описаната от теб бъдеща експлоатация силвърстона не съответства по дефиниция. Що се отнася до "цивилните" МТ гуми (като КМ2), защо не погледнеш и Toyo open country MT. Ще имаш голямо предимство по улиците през зимата, без да губиш нищо от проходимостта на КМ2. Единствен недостатък е малко по-голямото тегло на тойо спрямо останалите, но то е в пряка зависимост със здравината на гумата....
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

              Добре, ще погледна Toyo-то.

              А по принцим мерака ми беше за по-агресивна шарка, в смисъл концентриран съм в/у силвъра. Може ли да ми кажете какви са му недостатъците пред 'цивилната кална' гума що се отнася до градската експлоатация? Извън пътя до колкото разбирам е ясно, че е по-добра. Въпросът е какво губя с нея в града, сравнено с гудрича например. При условията, че карам бавно, внимателно и с не повече от 90 дори извън града.

              Не за друго, а защото идеите ми са за стабилно горско натоварване и по-ме интересува да не се спука в гората при опиране на борда в остри ръбове и т.н. (ест ще ги спадам, гледам че така се прави), от колкото дали ще ме друса на Раковски))

              Коментар


              • #8
                От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                Здр.аз съм с Гудрич МТ от доста време(255/85/16) и съм много доволен,не са шумни, дори и при 120-140км.,на утъпкан сняг не са много удачни,но на неутъпкан и на кал са перфектни

                Коментар


                • #9
                  От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                  взимаи Silverstone MT 117 Xtreme като е гарга да е рошава това е наи добрата гума

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                    Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                    ... А по принцим мерака ми беше за по-агресивна шарка, в смисъл концентриран съм в/у силвъра. Може ли да ми кажете какви са му недостатъците пред 'цивилната кална' гума що се отнася до градската експлоатация? ...
                    При положение, че "Колата ще се кара предимно на асвалт градско" единственото предимство на агресивната шарка ще е, че ще изглежда по-"хард офроудно". Демек, с тях ще приличаш на нещо, което не си.

                    Другото ще са само минуси. Тази шарка е предназначена изключително за каране офроуд и е добре на кал. На асфалт ще е по-шумна, няма да стои добре, няма да спира добре. Зимата ще е откровено зле, освен ако не караш на дълбок сняг, под който има кал.

                    Колегите правилно са ти препоръчали по-универсалната BFG. Не че и тя ти трябва де.


                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                      Силвърстоуна е най добрата гума извън пътя , стига да е в размер при който гумите могат да се развъртат добре .Стават и за асфалт , но има един основен недостатък - на мокро нямат никакво сцепление , затова ако асфалта ще преобладава , по добрия избор са Гудрича .
                      P.S. За година и половина каране по състезания Силвърстоуна нито веднъж не ме предал , а съм го използвал на всякакъв терен включително и на дълбок сняг , за мен това е гумата за тежък офроуд .
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                        Силвърстона има предимство в сериозна кал и коловози. Това е гума за състезания и екстремен офроуд. НЕ Е ЗА АСФАЛТ!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          При положение, че "
                          Колата ще се кара предимно на асвалт градско" единственото предимство на агресивната шарка ще е, че ще изглежда по-"хард офроудно". Демек, с тях ще приличаш на нещо, което не си.

                          Другото ще са само минуси. Тази шарка е предназначена изключително за каране офроуд и е добре на кал. На асфалт ще е по-шумна, няма да стои добре, няма да спира добре. Зимата ще е откровено зле, освен ако не караш на дълбок сняг, под който има кал.

                          Колегите правилно са ти препоръчали по-универсалната BFG. Не че и тя ти трябва де.


                          Какво значи да приличам на нещо, което не съм? ) Това, че до сега не съм го праивл, не означава че като се сдобия с подходящи гуми и по-стегнато окачване няма да излизам всеки ден по близките горички . Може би избързах с това 'ще се кара предимно по асвалт'. Придвижвам се с други коли, джипа искам да го използвам за разходки и силни преживявания, но и да си стигна до работата с него през цяла София, това е. С някакви измислени летни, с които бях 225/75/15 при първата ми напориста разходка, едната се спука отведнъж от ръба на един не чак толкова остър, но голям камък на една полянка, добре замаскирал се във високата трева )

                          Аз самият знам, че по-универсалната гума е по-доброто решение. Но отвътре ме човърка по-агресивната шарка заради това, да съм сигурен че е по-здрава и 'бронирана'. Нали разбираш - психическо успокоение. Може би защото не съм карал офроуд гуми - за това нямам такова усещане за останалите MT-та, но и за това искам съвети от вас - да се науча) За това и сондирам мнения какви са недостатъците на силвърстоун-а в градска среда. Например - ако ще се износи по-бързо и следващата зима няма да е 'боеспособен' - това е един добър фактор да НЕ го взема, ако е доста по-трагичен на мокрия след дъжд асвалт (не толкова за снега) - също.

                          Иначе здравият разум сочи goodrich-а/kumho/toyo-то, но любопитството ме кара да разпитвам за силвър-а за да преценя дали си заслужава явно недостатъците на асвалта.


                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                            Като минус на Гудрича -в малко случаи няма да мине там, където ще мине Силвърстоуна,но в останалите 90% от случаите ще си по-доволен.Иначе Гудрича е безшумен на асфалт почти колкото зимна гума и подлежи на баланс със малко тежести,докато Силвърстоуна бучи на асфалт и се балансира по-трудно.Така че с две думи,ако си екстремен офроудър-Силвърстоуна,ако не стигаш до предела на офроуда-Гудрича.Ако пък държиш на добро сцепление и на утъпкан сняг+ на кал-трета марка,но аз не знам коя е тя.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                              Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                              Какво значи да приличам на нещо, което не съм? ) Това, че до сега не съм го праивл, не означава че като се сдобия с подходящи гуми и по-стегнато окачване няма да излизам всеки ден по близките горички . Може би избързах с това 'ще се кара предимно по асвалт'. Придвижвам се с други коли, джипа искам да го използвам за разходки и силни преживявания, но и да си стигна до работата с него през цяла София, това е. С някакви измислени летни, с които бях 225/75/15 при първата ми напориста разходка, едната се спука отведнъж от ръба на един не чак толкова остър, но голям камък на една полянка, добре замаскирал се във високата трева )

                              Аз самият знам, че по-универсалната гума е по-доброто решение. Но отвътре ме човърка по-агресивната шарка заради това, да съм сигурен че е по-здрава и 'бронирана'. Нали разбираш - психическо успокоение. Може би защото не съм карал офроуд гуми - за това нямам такова усещане за останалите MT-та, но и за това искам съвети от вас - да се науча) За това и сондирам мнения какви са недостатъците на силвърстоун-а в градска среда. Например - ако ще се износи по-бързо и следващата зима няма да е 'боеспособен' - това е един добър фактор да НЕ го взема, ако е доста по-трагичен на мокрия след дъжд асвалт (не толкова за снега) - също.

                              Иначе здравият разум сочи goodrich-а/kumho/toyo-то, но любопитството ме кара да разпитвам за силвър-а за да преценя дали си заслужава явно недостатъците на асвалта.


                              Значи ей това

                              Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                              ... Колата ще се кара предимно на асвалт градско ...
                              Да сложиш гума за екстремен офроуд на такава кола е пълна безсмислица. Да използваш такива гуми за зимни на асфалта и в градски условия - още по-голяма безсмислица. При това - опасна. Като се запързаляш на утъпкания сняг и като започнат да ти се смеят от леките коли със зимни гуми, че не можеш да тръгнеш на някое баирче, психическото успокоение ще ти отиде на кино.

                              Недостатъкът на Силвърстоун-а (и всички други разновидности с тази шарка) "в градска среда" е, че тези гуми НЕ са правени за градска среда и асфалт. Такива гуми се слагат, ако ще се вреш яко в калта или ще ходиш на състезания (ама тогава колата бързо става на войнишко канче ). А дори и на състезания, тези гуми се слагат, ако ще се гази кал. Ако е сухо - универсалните шарки са далеч по-добри и който има избор слага такива.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X